Ako svojpomocne nafotiť (nielen) handmade produkty do e-shopu
14. 2. 2016 | Bohumila

Ako svojpomocne nafotiť (nielen) handmade produkty do e-shopu

Profesionálov pokorne žiadam, aby prestali čítať  - teraz! Lebo ich asi vystrie. A všetci ostatní amatéri nech nájdu aspoň základnú pomoc vo svojom snažení. :) Tento článok som sa rozhodla napísať pre to, že sa mi tento týždeň v mojich správach na Facebooku táto téma začala opakovať. Rôzni ľudia z rôznych dôvodov potrebovali riešiť práve toto. Pretože na náhody neverím, vnímam to tak, že je to niečo, čo mám posunúť ďalej, pretože aspoň máááličko z toho viem. 

Ako nafotiť produkt na bielom pozadí?

Pre túto úlohu budeme potrebovať aspoň trochu kvalitný fotoaparát (aj kompakt stačí), či mobil, statív, a dostatočné biele pozadie - arch papiera alebo biela plachtu.  Záleží, čo ideme fotiť, aké rozmerné produkty sú.  Ja som fotila produkty strednej veľkosti, v priemere okolo 30 - 50 cm, takže som použila starú bielu plachtu. Dôležité je tiež dostatočné osvetlenie, fotiť odporúčam za prirozdeného denného svetla.

Moje fotoštúdio

Takto nejako vyzeralo moje "fotoštúdio" - fotené v mojom "letnom byte", vtedy ešte bez nábytku a maľovky.  Ako vidíte, žiadna veľká veda. :D 

 Hrubé vstupy

Hrubé výstupy vyzerali takto -  ako vidíte, pozadie nebolo úplne tip top - lebo teraz prichádza priestor pre grafický program! 

Jednoduchý grafický program pre úpravu obrázkov má v PC hádam každý. Ja používam  na  základnú úpravu fotiek úplne primitívny freeware Photofiltre 7. Je to dinosaurus, ale mne vyhovuje. Zvláda všetky potrebné základné funkcie. 

 Photofiltre 7

Otvoríme si teda obrázok  v grafickom programe a zvolíme funkciu Magnetické laso (v červenom krúžku.) Priložíme kurzor na okraj produktu a celý ho lasom "obstrihneme." V rôznych záhyboch obrysu treba "priklinúť" enterom, aby nám linka lasa kopírovala presne produkt, ktorý chceme vystrihnúť. 

Keď máme produkt vystrihnutý, dáme ho uložiť ako nový obrázok. Nezabudnite si predtým nastaviť biele pozadie. Väčšinou je v programe biele pozadie predvolené, takže sa s tým nemusíte trápiť.  Ak je produkt biely alebo príliš svetlý, volila som sivé pozadie. 

 Výsledok

Takto potom vyzerá výsledný obrázok. Čo poviete, môže byť?  Teraz sa už len treba obrniť trpezlivosťou, a pustiť sa do práce s obrázkami. Zaberie to dosť času, ale na druhú stranu, ak začínate, a nemôžte si dovoliť služby profesionála, celkom vám to na začiatok poslúži. :-)

Veľa zdaru s vašimi výrobkami a e-shopom vám prajem!

Foto: Bohumila

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.