Použite silu vlastného hlasu a buďte tak bližšie k celkovej harmónii
1. 12. 2017 | Zuzana

Použite silu vlastného hlasu a buďte tak bližšie k celkovej harmónii

Aj vám v škole povedali, že neviete spievať? Vždy sa v triede našiel jeden, čo akože vedel dobre spievať a my ostatní sme to chudáci nevedeli. Asi nám pán Boh nenadelil, či sme nepobrali dostatok talentu. No ťažko povedať, lebo po takýchto hodnoteniach sme sa ani nepokúšali, veď načo, že. Pritom spev je jedným z úžasných spôsobov, ako uvoľniť skryté emócie a uľaviť tak našej duši.

Hlasivky sú sval, ktorý sa dá posilňovať. Keď vieme rozprávať, tak prirodzene vieme aj spievať. Vibrácia vyvolaná rečou a spevom lieči. To, že neudržíte tón, nestačíte s dychom, preskakuje vám hlas a myslíte si, že spievate falošne je iba ilúzia. Celá záhada spevu je ukrytá v uvoľnení celého tela. Bodaj by sme vedeli spievať, keď sme furt v strese, stuhnutí od hlavy až k päte. Keď poriadne rozhýbete krčnú chrbticu, precvičíte bránicu, urobíte si dychové cvičenia a pretiahnete si svaly na celom tele, tak budete veľmi prekvapení, ako stúpne úroveň vášho umenia spievať z nuly na sto.  Skúste sa iba hlboko nadýchnuť a vypustiť zo seba zvuk. Je jedno aký, urobte to intuitívne. Tá vibrácia, ktorú prirodzene vysielate zo svojho tela je pre vás harmonizujúca. Veľmi jednoduché a účinné.

Niekoľko cvikov, ktoré vás rozvibrujú do súladu

Vyberte si pokojne iba jeden, ktorý sa vám pozdáva a keď budete mať chvíľu v priebehu dňa, neváhajte a zacvičte si. Tieto cviky slúžia na uvoľnenie krku, hrudníku a hlasiviek.

 harp-384557-960-720_1512147911.jpg

Ilustračné foto: Pixabay.com

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.