Recepty na skvelý vianočný punč. Oslaďte si Vianoce!
8. 12. 2017 | Janka P.

Recepty na skvelý vianočný punč. Oslaďte si Vianoce!

Vianoce sa nezadržateľne blížia, každá domácnosť bude voňať čerstvými koláčikmi a inými dobrotami od výmyslu sveta. Najkrajšie sviatky v roku sú časom stretnutí s rodinou a priateľmi, pre ktorých si tento rok môžete pripraviť niečo špeciálne! Ponúknite ich domácim vianočným punčom, ktorý zahreje na tele i duši.  

Vianoce sú okrem iného aj plné príležitostí, kedy sa môžete predviesť ako skvelá hostiteľka. Vďaka namixovaným horúcim nápojom nebudú vaše koláče jediným, čomu sa ujde pochvala. Smelo do toho!

Hrozienkový punč

Pripravte si netradičný, no o to chutnejší punč, ktorý vytvorí tú správnu vianočnú atmosféru. Budete potrebovať liter červeného vína, kryštálový cukor podľa chuti, 4dcl rumu, 2 citróny, klinčeky, celú škoricu, hrozienka a mandarínky.

Postup: Víno dajte variť na sporák. Následne pridajte šťavu z citrónov, cukor, škoricu, klinčeky a priveďte do varu. Víno speňte, nevarte dlho. Horúci nápoj je už takmer hotový, na záver už len pridajte hrozienka a mandarínky nakrájané na kocky. Počkajte, kým nápoj vychladne, potom pridajte rum.

Ruský punč

Základom tohto punču je pol litra ruského čaju. Ďalej budete potrebovať pol litra bieleho suchého vína, 200 g cukru, kôru z polovice pomaranča a polovice citróna, jednu celú škoricu, klinčeky, šťavu z jedného pomaranča a jedného citróna, 2 dcl rumu a trošku voňavého koňaku.

Postup: Uvarte si čaj, pridajte cukor a nechajte rozpustiť. Pripravte si druhý hrniec, v ktorom zmiešajte víno so šťavami a kôrou z citrusov, pridajte klinčeky a uveďte do varu. Hrniec odstavte a na rad prichádza koňak a rum. Zmiešajte čaj s vínom a ruský punč je na svete!

punch-1866178-960-720_1512721601.jpg

Šampusový punč

Nápoj, ktorý oceníte nielen na vianočné sviatky, ale aj na Silvestra! Na prípravu šampusového punču potrebujete 3 dcl limonády, také isté množstvo pomarančového a ananásového džúsu, 2 l zázvorového piva a nesmie chýbať ani 2 l šampanského.

Postup: Všetky ingrediencie zmiešajte a napokon pridajte šampanské. Potom už nemiešajte, aby ste tým nezničili bublinky.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.