Valentín s krásnymi nechtami!
9. 2. 2018 | Gabriela

Valentín s krásnymi nechtami!

Je po Vianociach a prichádza Valentín, pre niektorých z nás neobľúbený, gýčový sviatok a pre druhých zase túžobne očakávaný deň. Pre tie z vás, ktoré sa naň chcete  poriadne pripraviť a nenechávate nič na náhodu či poslednú chvíľu, mám praktický tip, ako ušetriť čas a mať zároveň upravené nechty. 

Je totiž bežná vec, že na začiatku roka je nutné znova pracovať naplno, do toho rôzne rodinné povinnosti a častokrát nám nezostáva čas na úpravu vlastného tela. A z toho sú nechty veľakrát na poslednom mieste. Ak nemáte čas navštíviť kozmetičku a dať si urobiť nechty, môžete vyskúšať sadu hybridných lakov na báze laku a gél laku spolu s LED lampou od značky Semilac.

Ešte pred objavením tejto sady, som neustále hľadala možnosť, ako mať krásne upravené nechty, na ktorých lak vydrží dlhšie ako 2-3 dni. Našla som pár článkov, ktoré ospevovali Sally Hansen Kozmetickú sadu. Pre moje potreby bola veľmi drahá, hoci toho obsahovala veľa. Cena štartovacej sady je 119 eur. Pre informáciu ponúkam zrhnutie.

OBSAH - Kozmetická sada od Sally Hansen:

1 x LED lampa

1 x podkladový gélový lak + 1 x farebný gélový lak (40300 Wine Not) + 1 x vrchný gélový lak

10 x čistiaci obrúsok + 1 x acetónový odlakovač

1 x pilník + 1x drievko na nechtovú kožičku

1 x návod na použitie

 Ako postupovať pri tvorbe nechtov pomocou tejto sady veľmi pekne zhrnula Nelka vo svojom blogu. Ako hlavnú výhodu uvádzala, že táto manikúra neničí nechty tak ako klasické gélové nechty. Navyše jej vydržali okolo 2-3 týždňov.

Ako som uvádzala, odradila ma cena. Rozhodla som sa zakúpiť si aspoň gélové laky na nechty bez použitia UV/LED lampy od rovnakej  značky Sally Hansen. Neskôr som po mnohých aplikáciách zistila, že trvácnosť takto nalakovaných nechtov nebola viac ako 4 dni. Čo nie je v porovnaní s klasickými lakmi veľká výhra. Zase som bola na začiatku.

Napokon mi jedna moja známa na vianočnom večierku rozprávala o tom, ako jej kamarátka nalakovala nechty a vydržali jej až 3 týždne. Išlo o značku Semilac, pre mňa dovtedy neznámu. Neváhala som preto ani minútu a na druhý deň, v sobotu som si tento zázrak objednala. Kuriér mi balíček doručil až v stredu.

Hybridné laky Semilac kombinujú vlastnosti UV gélu a laku na nechty. Celú kozmetickú sadu je možné kúpiť už za neuveriteľných 39,90 eur. Ja som si kúpila set za 42,90 eur.

Keďže viem, ako je dôležité nielen čítať ale aj vidieť, podrobne som zdokumentovala celý proces od rozbalenia po výsledné nechty. Možno vám to pomôže v rozhodovaní či si sadu zakúpiť alebo nie.

 desktop_1518193737.jpg

Postup:

  1. Najskôr si nechty upravte do požadovaného tvaru
  2. Zatlačte nechtovú kožičku, odstráňte zádery a pod.
  3. Použite biely brúsny blok. Zdrsníte tak povrch nechtov a lak bude lepšie držať.
  4. Na buničinu naneste Semilac Cleaner, zbavíte tak nechty mastnoty
  5. Naneste 1x Semilac bázu a vytvrdťe v LED lampe
  6. Potom aplikujte farebný semilac, následne použite LED Lampu a ešte raz opakujte
  7. Napokon použite 1x Semilac Top Coat, v tenkej vrstve a dajte vytvrdnúť do LED Lampy.

 A je to. Tu si môžete pozrieť výsledok.

 prave_1518194409.jpg

 prvytyzden_1518194413.jpg

 dvatyzdne_1518194406.jpg

Lak z nechtov môžete odstrániť kedykoľvek. Použite na to odstraňovač gél laku. Lak potom z nehtov odstránite pomocou Semilac striper.

Záver: Príprava nechtov (krátenie, pilníkovanie, čistenie) spolu s nanášaním lakov netravala viac ako 1 hodinu. Celý proces je veľmi rýchly a jednoduchý. Navyše si nechty môžete urobiť kedykoľvek, kdekoľvek a za nepomerne nižšie náklady.

Ilustračné foto: Pexels.com, osobný archív

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.