Zdravá

Babka bylinkárka: Bylinky na C, Č, D

Babka bylinkárka: Bylinky na C, Č, D

Týmto písmenám abecedy prislúcha trochu menej druhov byliniek. To nám však neprekáža, pretože je ich omnoho viac na iné písmená. Babky bylinkárky si dnes znovu  pre nás pripravili pár viet o rôznych účinkoch byliniek.

Ako si pripraviť dokonalý šálok čaju?

Ako si pripraviť dokonalý šálok čaju?

O pár dní tu máme prvý jesenný deň, no jesenné počasie máme už teraz. Napriek tomu, že svieti slnko dni sú chladnejšie. Teplota opäť pomaličky klesá a nás začínajú trápiť choroby.

Všetko, čo potrebujete vedieť o skrášľujúcich olejoch

Všetko, čo potrebujete vedieť o skrášľujúcich olejoch

Keď sa spomenie slovo olej, väčšine z vás pravdepodobne hneď napadne ten na varenie či pečenie. Samozrejme veľká časť z nich je vhodná na použitie v studenej či teplej kuchyni, ale teraz sa skôr zameriam na tzv. beauty oleje.

Ako prilákať do domu dobrú energiu?

Ako prilákať do domu dobrú energiu?

Nebudeme však teraz rozoberať akých hostí si domov zavolať aby ku nám spolu s nimi priniesli dobrú energiu. Nasledujúcich pár riadkov bude o kameňoch, ktoré vložia do nášho domova kúsok dobrej energie.

Babka bylinkárka: bylinky na B

Babka bylinkárka: bylinky na B

Babky bylinkárky okrem miešania rôznych bylinkových čajov a zábalov chodia po lese a stále hľadajú niečo nové. Pozrime sa, čo naše bylinkárky našli teraz.

Ako sa starať o pleť pred a počas spánku?

Ako sa starať o pleť pred a počas spánku?

Každý večer niekoľké z nás premýšľajú, či sa o svoju pleť starajú dobre. Cez deň je pleť veľmi zaťažovaná rôznymi vplyvmi z okolia a večer by si mala od všetkého oddýchnuť. Aká ja teda správna starostlivosť o pleť pred a počas spánku?

Babka bylinkárka: bylinky na A

Babka bylinkárka: bylinky na A

Babky bylinkárky sú zázračné osoby. Na každý problém vám naordinujú rôzne čaje, kúpele alebo zábaly z byliniek. Každá bylinka je na niečo dobrá a preto je najlepšie vypestovať si ich doma.

Cyklické chudnutie

Cyklické chudnutie

Mnohé z nás sa už pokúšali zhodiť nejaké to kilo na viac. Možno sa vám to aj podarilo, no netešili ste sa zo svojej výhry dlho. Prišlo totiž TO obdobie v mesiaci a volanie čokolády, čipsov a iných pochutín sa nedalo prepočuť.

Tajomstvo raw dezertov

Tajomstvo raw dezertov

Čoraz viac a viac ľudí si začína uvedomovať dôležitosť kvality stravy, ktorú každodenne konzumujú . Časopisy, sociálne siete či rôzne blogy sú zdrojom cenných informácií a dozvedáme sa tu o mnohých štýloch stravovania. Jedným z nich je aj takzvané RAW stravovanie, čo v preklade znamená stravovanie na báze surovej stravy tepelne upravenej maximálne do 40 stupňov celzia. Jedná sa samozrejme čisto o rastlinné produkty- ovocie, zeleninu, suché plody, orechy a semená. 

Cvičenie neformuje len telo ale i myseľ

Cvičenie neformuje len telo ale i myseľ

Myšlienka na leto vzbudzuje u žien rôzne emócie. Najmä v spojitosti s obliekaním sa do plaviek a predstavou vystaviť svoje polonahé telo pohľadom okolia. Z toho dôvodu už mnohé z nás podstupujú v predstihu rôzne zoštíhľovacie procedúry, niektoré začínajú pravidelne športovať či zdravšie sa stravovať. Iné sa zase snažia postavu skryť vhodne zvoleným strihom plaviek alebo niečo také vôbec neriešia. Pre tie z vás, ktoré však cvičenie považujú len za nutné zlo alebo nevidia v ňom hlbší zmysel ponúkam iný pohľad.

Krásna pleť v lete i bez make-upu

Krásna pleť v lete i bez make-upu

V lete viac ako inokedy túžime zažiariť a okúzliť. A čo je najčastejšie viditeľné na tele ženy a nedá sa jednoducho zakryť, ako iné časti tela? Hádate správne, je to naša pleť. Počas leta je starostlivosť o ňu nemenej dôležitá, možno i dôležitejšia než v iné ročné obdobia. Navyše vplyvom tepla a vlhka zvyčajné triky k zamaskovaniu jej drobných nedokonalostí nefungujú. Z toho dôvodu je dôležité už čo najskôr začať s prípravou pleti na leto, aby i s minimom make-upu vyzerala skvelo.

Jednoduché triky pre krásne vlasy

Jednoduché triky pre krásne vlasy

Čo vám napadne, keď sa povie vajíčka, jogurt a med. Možno raňajky či recept na koláč. Sklamem vás. Nie je to ani jedno. Tieto jednoduché, prírodné a cenovo dostupné ingrediencie možno využiť i úplne inak, a to v starostlivosti o vlasy. Prečítajte si, ako je možné pomocou jednoduchých krokov vykúzliť žiarivé vlasy plné sily a lesku len s použitím prírodných ingrediencií.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.