Zdravé ovsené sušienky
10. 6. 2017 | Simona

Zdravé ovsené sušienky

Keď vás prepadne chuť na sladké, nemusíte nutne siahať po keksíkoch či čokoládach, plných bieleho cukru, ktorý je pre nás vo veľkom množstve neprospešný. Určite to poznáte: poviete si, že si dáte len jednu kocku. No niekedy skončí v bruchu celá čokoláda...

Upečte si radšej zdravé ovsené sušienky, nenáročné na prípravu a aj suroviny. Banán dodá prirodzenú sladkosť, rovnako ako sušené ovocie. Ovsené vločky na druhú stranu obsahujú mnoho prospešných minerálov, vitamínov a tiež aj vlákninu, ktorá je dôležitá najmä pri chudnutí.

Ingrediencie:

2 hrnčeky jemných ovsených vločiek
1 veľký banán alebo dva malé
1 vajíčko
Kravské alebo rastlinné mlieko (podľa potreby)
Horká čokoláda
Sušené ovocie (hrozienka, brusnice,...)
Sladidlo (nemusí byť)

Postup:

Najskôr vločky rozmixujeme na jemný prášok v mixéri. Vznikne nám tak ovsená múka, pripravená na ďalší postup.

 susienky1_1497167020.jpg

Múku môžeme preosiať do plastovej misy. Potom rozmixujeme banán. Nemusíte použiť mixér, stačí, keď ho rozpučíte vidličkou. No pokiaľ použijete mixér, bude cesto hladšie. Rozmixovaný banán dáme do misy s múkou a postupne pridávame aj ostatné ingrediencie.

susienky-2_1497167038.jpg

Fantázii sa medze nekladú, preto horkú čokoládu môžete nahradiť niečím iným rovnako ako aj sušené ovocie. Podľa ľubovôle pridajte do cesta aj sladidlo (med, hnedý cukor, kokosový cukor), no ak bol banán dostatočne vyzretý, nebude to treba. Cesto premiešajte, aby sa suroviny spojili. Pokiaľ bude treba, pridajte pár kvapiek mlieka. Z cesta vytvarujte guľky, ktoré následne po naukladaní na plech sploštite lyžicou.

susienky3_1497167038.jpg

Pečte v predhriatej rúre na 180°C cca 20 – 25 minút.

susienky-4_1497167038.jpg

Foto: Autorka článku

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.