Život je harmonické prijímanie a dávanie, život je dýchanie
6. 10. 2017 | Zuzana

Život je harmonické prijímanie a dávanie, život je dýchanie

Ľudia si myslia, že život je veda. Premýšľajú o jeho zmysle, robia si s ním starosti a vytvárajú rôzne komplikácie v nádeji, že sa zlepší. Že snáď bude zaujímavejší, pestrejší a zábavnejší. Je ťažké uveriť, že život je jednoduchý. A práve v jednoduchosti sa skrýva jeho krása. Nie je väčšej krásy ako ľudský život. Nie je nič jednoduchšie ako nádych a výdych.

Život je obyčajné dýchanie. Žiť znamená dýchať. Nič viac. Len to. Každú sekundu si berieš bez dovolenia vzduch do svojich pľúc. Nadýchneš a vydýchneš. Po každom nádychu vzduch vraciaš svetu. Bez obáv a zloby. S radosťou. A znovu sa rada nadýchneš, pokojne zhlboka, pokojne s úsmevom. Nasaješ slobodne čerstvý vzduch, vychutnáš si ho vo svojom tele a potom ho s láskou vrátiš. A znova. Už to ani nevnímaš. Tú prirodzenú výmenu. Iba dýchaš, iba žiješ. Vzduch je tu neustále k dispozícii pre všetkých. Je zadarmo. Nikto ho nekradne, nikto sa o neho nebojí, každý si ho prirodzene berie, iba toľko, koľko potrebuje a potom ho prirodzene vracia. Absolútne bez problémov, bez obáv.

Je Ti umožnené slobodne dýchať a rovnako je Ti umožnené slobodne žiť 

Zakaždým, keď sa potrebuješ nadýchnuť, máš k dispozícii toľko vzduchu, koľko potrebuješ. Môžeš dýchať úplne voľne, bez toho, aby si sa strachovala, že by niekomu vzduch mohol chýbať. Bez toho aby si sa bála, že ho nebudeš mať dostatok pre seba. Iste vieš, že sa nedá len nadychovať, musíš tiež vydychovať. Rovnako tak nemôžeš len vydychovať, musíš sa tiež nadýchnuť. Vzduch si berieš a vzduch dávaš. To je celý princíp.

 pexels-photo-326055_1507270993.jpg

Nemôžeš nič hromadiť, udržať, ušetriť, či odložiť. Život je harmonické prijímanie a dávanie. Život je dýchanie. Nebojíš sa brať si vzduch, tak sa neboj brať si úctu, lásku, vášeň, zdravie, rešpekt, obdiv, krásu, radosť, bohatstvo. Ber si odvahu a potom ju dávaj ľuďom, ktorí nevedia, že si ju môžu slobodne brať. Nadýchni sa dôvery a vydýchni ju do rúk iných ľudí, dávaj ju svojim deťom, zvieratám a celému svetu. Vezmi si toľko pozornosti, koľko potrebuješ a potom ju dávaj do sveta.

Nádychom získaš vzduch, výdychom získaš ďalší nádych. Prijímanie aj dávanie prinášajú radosť, len musia byť v rovnováhe. Brať si lásku je rovnako krásne, ako lásku dávať. Mať obdiv je krásne, rovnako tak, ako obdivovať. Mať dôveru je krásne, rovnako tak, ako dôverovať. Nádych je skvelý rovnako ako výdych. Vzduchu i všetkého ostatného je dostatok pre všetkých. Neboj sa brať si všetko, po čom túžiš a nemaj strach to dávať svetu späť. Narodila si sa s právom na život, tak proste a jednoducho dýchaj.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.