12 rád ako byť neodolateľná
11. 10. 2019 | Gabriela

12 rád ako byť neodolateľná

Máš krivé nohy, veľké brucho, malé prsia, celulitídu či krivý a veľký nos. Nemusíš vyzerať ako z obálky lifestylového časopisu. Podstatnejšie je to, ako sa v svojom tele cítiš. Ak môžeš niečo zmeniť a chceš to, urob to. Ak nie, nauč sa mať samu seba rada a uvidíš, že sa svet zmení. 

Buď verná svojim hodnotám, úprimná k sebe samej a nikdy sa nevzdávaj. Rob veci, ktoré ťa priblížia k tvojim snom. Inými slovami, maj viac lásky vo svojom živote. Pretože keď miluješ život, život ťa bude milovať tiež. Ľudia si všimnú dobrotu, ktorá ťa obklopuje a budú ťa prirodzene priťahovať.

A tu je zopár rád:

1. Rob správnu vec. - Nikdy sa neboj robiť to, čo považuješ vo svojom srdci za správne. Najmä ak ide o blaho inej osoby. Neexistuje nič horšie ako rany, ktoré spôsobujeme duši, keď robíme to, o čom vieme, že je nesprávne.

2. Zbav sa ohovárania a povrchného posudzovania. – Výnimočné mysle diskutujú o nových myšlienkach, priemerné mysle o udalostiach a malé klebetia o ľuďoch. Život je príliš krátky na to, aby sme nezmyselne klebetili. Ak sa vám niečo nepáči, či niečomu nerozumiete, nie je nič lepšie, ako si to vyriešiť s danými človekom. Ak nesúhlasíš, ozvi sa. Ale neposudzuj ľudí za chrbtom.

3. Ži spôsobom, ktorý rešpektuje a zvyšuje šťastie a slobodu druhých. - Keď dáš vieru, nádej a lásku, môžeš v negatívnom svete vychovávať pozitívne myšlienky, vzťahy a sny.

4. Daj slová povzbudenia tým, ktorí to potrebujú. - Slová povzbudenia počas neúspechu sú hodné viac, ako slová hodinovej chvály po úspechu. Všetci sme narazili na čas, keď stratíme nádej a potrebujeme niekoho, kto by povedal: „Stojím pri tebe,  nie si na to sám.“

5. Odpúšťaj a ospravedlň sa, ak je na to dôvod.- Rozvíjaj svoju bytosť a inšpiruj seba a ostatných.

6. Objav svoju jedinečnosť. - Ak neprijmeš svoju jedinečnosť, vlastnú individuálnosť, stráviš celý svoj život snažiac sa byť niekým iným. Oslavovaním toho, čo ťa odlišuje, objavíš svoje jedinečné dary, ktoré nikto iný na svete nemá.

pexels-photo-573299_1507622544.jpg

7. Urob zopár vecí pre zábavu a z vášne. - Keď prestaneš robiť veci pre zábavu a vášeň, prestaneš žiť a začneš len existovať. Akonáhle si pripravená skutočne venovať svoj čas a energiu tomu po čom túžiš, zistíš, že život je nepredstaviteľne bohatší.

8. Zruš potrebu mať vždy pravdu. - Existuje mnoho pohľadov na to, čo je správne. Každý si žije vlastným životom a má rôznu minulosť. Vyjadruj svoje názory slobodne a zdvorilo. Pamätaj si, že ak je tvoj zámer zosmiešniť  či opraviť, prinesieš tým len horkosť. Rešpektuj názory ostatných, bez posudzovania.

9. Maj otvorenú myseľ. - Čo vyzerá ako prekážka, je často to, čo ťa ženie lepším smerom. Buď flexibilná a otvorená všetkým zmenám, ktoré ťa nútia rásť. Pomôže ťi to lepšie prispôsobiť sa životným výzvam.

10. Ver v seba a všetko, čo si. – Vedz vo svojom srdci, že v tebe je sila, ktorá je väčšia ako výzvy, ktorým čelíš. Nikto to nemôže urobiť za teba, musíš sa rozhodnúť použiť svoje krídla.

11. Ver vo svoje sny. - Tvoje sny sú skutočné. V minulosti neexistovali. Žijú v prítomnosti, a keď zostaneš odhodlaný robiť to, čo je potrebné urobiť, prenesie ich bližšie k realite.

12. Môžeš robiť všetko, čo chceš, a preto sa neboj skúšať. - Všetci musíme raz niekedy sami od seba začať a vytrvať. Pamätaj si, ten, kto skúša, môže prehrať. Ale ten, kto nič nerobí, už prehral.

Tieto slová ti snáď pomôžu nájsť svetlo v časoch tmy. Vždy, keď mám ťažkú chvíľku a som unavená, snažím sa nájsť nejaké inšpirujúce myšlienky či ľudí, ktoré mi dodajú energiu vytrvať. Snáď i pre teba bude tento článok užitočný  a stane sa tvojím povzbudením do každého dňa. 

Ilustračné foto: Pexels.com

 

Gabriela

Písanie je pre mňa relax a sebarealizácia popri každodennej práci psychológa a matky na plný úväzok. Vtedy sa môžem “skryť” za počítať a nič neriešiť.

Ďalšie články od autorky Gabriela

Aj vy ste naleteli? Superpotraviny vám nezaručia zdravší a dlhší život
Kolagénom vyriešite mnoho problémov
Prečo neplatí jednoduché: Mysli pozitívne?!
8 tipov ako sa zbaviť kíl bez zbytočného trápenia
Ako na strašiaka s názvom strie?
Cvičenie neformuje len telo: TOTO bude bonus navyše!
Skvelé recepty na domácu horúcu čokoládu. A zima nemá šancu!
Novoročné ciele: Ako si ich nastaviť a konečne nezlyhať!

Ďalšie články na podobné témy

Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Je pre vás rozhodovanie problém? Vyriešte ho pomocou troch slov
Ako ne/zarábať na internete
Neklikajte, zarábajte
Moja kaderníčka: konečne prichádza revolučná novinka pre kaderníctva!
Zakladateľka webu Nádherná.sk: Chcem, aby boli ľudia zdraví a finančne na tom lepšie
Spoznaj ďalšie Nádherné ženy, ako si ty!
Inšpirácia: Chiara Ferragni - talianska modelka a fashion bloggerka