3 druhy detoxov, ktoré môžete začať hneď a všetky naraz!
30. 3. 2020 | Redakcia

3 druhy detoxov, ktoré môžete začať hneď a všetky naraz!

Jar, a špeciálne predveľkonočné obdobie je ideálnym časom na detox. Ani zďaleka však nemusí ísť o taký detox, aký vám napadne bezprostredne pri tomto slove. Aký detox si môžete dopriať okamžite, maximálne z toho vyťažiť a objaviť nové obzory?

Detox si spájame s odľahčením – zvyčajne trávenia, s určitým odpieraním a odmenou v podobe bonusu akým je lepšie zdravie či kondícia alebo celkový príval energie a chuti do života. Nie vždy ale musí ísť o detox, ktorý nás nútil piť celý deň iba ovocné šťavy. My máme pre vás hneď tri detoxy, ktoré môžete robiť naraz a zaraz. 

 toa-heftiba-yzdybogswec-unsplash_1584993711.jpg

Odľahčenie číslo jeden

Možno vám to príde zvláštne, že vám budeme radiť, aby ste si v domácej izolácii odpočinuli od elektroniky a virtuálneho sveta, ale presne to by ste mali urobiť. Aspoň na jeden celý deň avšak ideálne na niekoľko dní (tí odvážni môžu aj na celý týždeň) vypnite wi-fi v mobile, tablety, ipady, notebooky či iné zariadenia a tiež televíziu. 

Šialená predstava? Čo budete robiť v tichu svojho bytu a ako vyplníte všetok ten čas, ktorý zrazu máte, lebo nevenujete svoju pozornosť nejakému zariadeniu? Už sme si možno odvykli ale môžete v tichu čítať alebo sami vytvorte text, maľujte či vymaľovávajte, tvorte. Pozerajte len tak z okna, pozorujte vtáky, vietor v konároch stromov a vôňu kvetov. Rozprávajte sa s blízkymi, zahrajte si s nimi karty alebo iné spoločenské hry, prezrite si albumy s fotkami a zaspomínajte si. Vráťte sa k ručným prácam, ktoré ste kedysi dávno začali alebo vyskúšajte nové. Alebo si začnite písať denník. 

david-lezcano-1xzsalzuvsc-unsplash_1585426701.jpg

Detox číslo dva

Odložte všetku dekoratívnu kozmetiku. Doprajte svojej pleti týždeň bez mejkapu. Spravte si čistiacu masku a svoju pokožku potom dôkladne ošetrite a vyživte. Vaša pleť odteraz aspoň po dobu jedného týždňa ale ideálne čo najdlhšie musí dostávať len šetrné čistenie, ošetrenie a výživu. 

Náš tip: Iste ste sa zásobili vitamínmi, minerálmi a mnohými ďalšími výživovými doplnkami. Určite ich poctivo užívajte nielen pre posilnenie imunity, profitovať z nich bude aj vaša pleť, nechty a vlasy. Podobný detox ako vaša pleť sa hodí aj vašim vlasom, takže im doprajte očistný kúpeľ, nevyhnutné ošetrenie a potom už nič len slobodu!

lina-trochez-ktpkyus3qjs-unsplash_1585426705.jpg

Odľahčenie číslo tri

Podporte svoje zdravie a krásu aj vnútorne, a to správnym stravovaním. Ak ste doteraz nemali motiváciu mať na svojom tanieri čo najviac zdravých vecí, teraz je tá správna chvíľa. Ideálne ak budete jesť menej, neraz si totiž ani neuvedomujeme, že z nudy jeme omnoho viac a pritom doma nemáme ani zďaleka toľko pohybu.

Vynechajte na niekoľko dní (aspoň dva alebo tri) všetky múčne jedlá, a tiež mastné a sladké pokrmy. Naopak, na tanier si naložte čo najviac zeleniny a bielkovín, jedno jedlo denne pokojne nahraďte kvalitným smoothie alebo proteínovým nápojom s rozmixovaným ovocím. Odmenou vám bude viac energie a odľahčené trávenie, pričom tento jedálniček má potenciál vám už priebehu týždňa či dvoch priniesť aj zmeny na váhe. 

Čo poviete, skúsite tieto tri zdravé detoxy hoci aj naraz? 

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autora Redakcia

Ako začať podnikať online, keď som mama malých detí?
DOD Centrum pohybu FitRužinov
Vianočná súťaž, ktorá poteší vaše srdce
Príbeh Markíza Moda Italiana: Rozhovor s Monikou Nemčokovou
Ako nosiť dámske členkové topánky: 6 nápadov na outfit na rok 2024
Máš všetko, a predsa niečo chýba
Lucia Vlkovičová: Kozmetika mi pomohla splniť jeden z mojich snov
Ešte stále predávate svoj čas za peniaze?

Ďalšie články na podobné témy

Detox organizmu za pár hodín. Dá sa to?
Ako žrať a nepribrať I.
Ako žrať a nepribrať II.
Ako žrať a nepribrať III.: užitočné sacharidy
Ako žrať a nepribrať IV.: Bojíme sa tukov
Prečo by ste nemali chudnúť do plaviek na poslednú chvíľu
Detské oblečenie? Nočná mora každej mamičky! Poznáte to?
Ako neskončiť po karanténe s kilami navyše?