3 otázky, ktoré si o svojom vzťahu teraz určite neklaďte
8. 4. 2020 | Redakcia

3 otázky, ktoré si o svojom vzťahu teraz určite neklaďte

Ostali ste spolu v domácnosti a okrem občasného vychádzania trávite s partnerom celý deň medzi štyrmi stenami? Máme pre vás niekoľko otázok, ktoré by ste si rozhodne nemali klásť, ak chcete svoj vzťah udržať!

Aké boli vaše pocity, keď ste sa dozvedeli, že vás čaká pár týždňov v spoločnej domácnosti iba a iba s vašim partnerom? Už všetci vieme, že takmer všetky aktivity sa nám obmedzili na domácnosť a ak ste neostali na home office, tak máte denne možnosť aspoň na niekoľko hodín opustiť domov. Možno ste však so „svojim milovaným“ neustále spolu, a to potom môžu nastať nepríjemné chvíle. 

Tak ako? Potešili ste, že spolu budete tráviť viac (kvalitného) času alebo vám prešli po chrbte zimomriavky? Ak ste zvolili druhú odpoveď, je jasné, že ste buď chladnokrvná realistka alebo niečo s vašim vzťahom nie je v poriadku. 

joel-overbeck-fgpgd9pfd3w-unsplash_1586288614.jpg

Len žiadne experimenty

V náročných životných situáciách sme vystavení okolnostiam i emóciám, ktoré sa ťažko zvládajú. Práve preto to nie je vhodná chvíľa ani na impulzívne rozhodnutia, ani na riešenie závažných životných rozhodnutí. 

Teraz je preto tá najmenej vhodná chvíľa na pokladanie veľkých životných otázok. Ak ste túto tému zatiaľ nikdy nepreberali, nezačínajte ani teraz. Tak napríklad otázka sobáša. Nechajte silu svojho vzťahu preveriť okolnosťami, prázdne gestá v podobe žiadosti o ruku pod tlakom nemajú žiadnu výpovednú hodnotu. Keď to jeden z páru nemyslí vážne, aj tak  zdupká pri prvej vhodnej príležitosti. 

Čas na bábätko

Je teraz ten správny čas? Odpoveď sa vám nebude počúvať ľahko, hlavne ak už po dieťatku túžite. Výskumy ukazujú, že náročné životné situácie  spojené s finančnou neistotou pôrodnosti neprajú. Výsledkom aktuálnej karantény nebude vyššia pôrodnosť, naopak, detí sa bude rodiť menej až kým páry nezískajú akú-takú finančnú stabilitu. Nepodľahnite teda svojmu vlastnému tlaku, teraz je čas utužovať váš vzájomný vzťah ako dvojice – a to aj dobrým sexom. Plány na dieťa odložte radšej o rok a teraz sa sústreďte na vylepšenie svojej fyzickej kondície a zdravú stravu. Zlepší to vašu šancu na zdravé tehotenstvo i rýchlejšie počatie. 

joshua-ness-bez-ofwu3y-unsplash_1586288612.jpg

Ešte nemáte spoločné plány do budúcnosti?

Užívajte si spolu chvíle, ktoré máte tu a teraz. Mnoho mužov (i žien) je vystresovaných z plánovania spoločnej budúcnosti. V neistých časoch je takmer nemožné robiť si plány. Pokojne sa však porozprávajte o svojich snoch či nápadoch a hľadajte veci, na ktorých sa zhodnete. Ak však zatiaľ nemá minimálne jeden z vás chuť riešiť budúcnosť, je to úplne v poriadku, rozhodne na to nie je vhodný čas. 

Náš tip: Aj keď vás možno mrzí, že partner sa o niektorých otázkach nechce baviť alebo riešenie odkladá na neskôr, netlačte na pílu. Je možné, že táto zodpovednosť je z jeho pohľadu priveľká a on ju berie skutočne mimoriadne vážne. 

P.S. Ak máte skutočne takého muža po svojom boku, tak vám úprimne gratulujeme!

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Ako uspieť na voľnej nohe ako freelancerka?
Hriešne aristokratky
Môžu vám uškodiť bielkovinové diéty a ako sa starať o obličky?
Leto bez alkoholu? Zvládnete túto výzvu aspoň mesiac?
Ako ušetriť pri nákupe kozmetiky online
Ako na sexi opálenie? Dokonalý bronz ako z pláže
Hviezdy o letnej láske: my už vieme, čo vás toto leto čaká!
Objavili ste už CELÝ svoj klitoris? Veda ho preskúmala len nedávno!

Ďalšie články na podobné témy

Rande po rokoch? Prečo nie?
Otestujte sa: 3 otázky a spoznáte či spolu vydržíte naveky
Oslávte Valentína doma a naservírujte si francúzsku kuchyňu
Máj mesiac lásky: čo ak nie ste na „zamilovanej vlne“?
Blíži sa čas letných románikov, prežite ich naplno
Aké darčeky my ženy od partnerov najčastejšie vyžadujeme?
Partnerská výzva: objavte svoju najlepšiu verziu
Pán Božský existuje. To len my nie sme ako Carrie

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.