3 pravidlá, ktoré by mali dodržiavať všetci s mastným typom pleti
14. 5. 2017 | Paťka

3 pravidlá, ktoré by mali dodržiavať všetci s mastným typom pleti

Každá to poznáme. Ráno si pleť krásne vyčistíme a o pár hodín je opäť mastná, lesklá a my sa cítime nepríjemne. Tento ,,strašiak” trápi veľké množstvo žien po celom svete rôznych vekových kategórií. Sama som jednou z nich a preto som sa rozhodla, že vám napíšem 3 rady, ktoré mne osobne pomohli bojovať s mastnou pleťou. 

1. Ráno a večer si dôkladne vyčistite pleť

Áno, túto radu poznáme všetky, ale nájsť tie správne prípravky trvá roky. Nevraviac o tom, že množstvo prípravkov na mastnú pleť nakoniec pleť veľmi vysuší, čo vytvorí práve opačný efekt. Keď mastnú pleť príliš vysušíme, začne sa produkovať ešte väčšia tvorba mazu a sme práve tam, kde sme nechceli byť. Preto by sme mali používať prípravky, ktoré sú nie len na mastnú pleť ale aj citlivú pleť. V súčasnosti existuje na trhu veľmi veľa pleťových a micelárnych vôd, peelingov, pleťových masiek, ktoré sú ideálne pre našu pleť.

2. Všímajte si to, čo jete 

Mastná pleť nie je len kozmetickým problémom ale aj vnútorným problémom nášho organizmu. Mne osobne pomohlo obmedziť konzumáciu pečiva a mäsa. Pleť sa mi vyčistila a nie je taká mastná a lesklá ako bola vtedy, kedy som jedla príliš veľa mäsa. Výborné je prijímať viac chudého mäsa ako mäsa bohatého na tuk a pečivo nahradiť väčšími porciami čerstvej zeleniny. Viem, ľahko sa to hovorí a ťažšie vykoná, ale sama som si tým prešla a bol to veľký boj dať si iba jeden domáci bravčový rezeň od mamy. Navyše toto mierne obmedzenie tukov má aj príjemný vedľajší efekt vo forme úbytku na váhe.

3. Mejkap vyberajte s rozumom 

Pri výbere mejkapu buďte obzvlášť obozretné a sústreďte sa najmä na tie, ktoré majú ,,non-comedogenic” zloženie. Toto zloženie minimalizuje zanášanie pórov a tak môže pleť pod mejkapom dýchať. Ako ďalšiu vec čo musíme sledovať pri výbere mejkapu je to, aby bol mejkap zmatňujúci. Vyskúšala som rôzne druhy mejkapov a konečne po 5 rokoch som našla ten správny, ktorý vyhovuje mojej pleti po všetkých stránkach.

Povzbudenie na záver: ak máte teraz mastnú pleť, existuje vysoká šanca, že vo vyššom veku sa vám nebudú tak rýchlo tvoriť vrásky ako ženám, ktoré mastnú pleť nemali. 

Ilustračné foto: Pexels.com 

 

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

V Bratislave otvorili nový obchod s kozmetikou z Mŕtveho mora
Kozmetika z mora
Čo potrebuje pleť po štyridsiatke? Ako zabrániť starnutiu pleti?
Ako sa starať o pleť v zime?
Najväčšie mýty o kráse
10 beauty trikov, o ktorých ste (možno) nevedeli
Skúsila som dotyk luxusu na perách, rúž Kailijumei so živými kvetmi vie urobiť dojem
Môj osobný stražca - ZEITGARD antiage starostlivosť o pleť