3 tipy na víkendový výlet
29. 3. 2019 | Paťka

3 tipy na víkendový výlet

Jar už klope na dvere a opäť sa začína čas, kedy môžeme chodiť na víkendové výlety. Dni sú dlhšie, ovzdušie teplejšie a nemusíme so sebou nosiť termosku s čajom ani náhradné ponožky pre prípad, žeby nám zatieklo do topánok. Kam sa vybrať na víkend? Tieto 3 miesta môžete navštíviť nielen s partnerom, ale aj s deťmi.

Nádherný Hallstatt v objatí prírody

Klenot ukrývajúci sa pri Salzburgu vás vtiahne do svojej atmosféry. Mestečko Hallstatt ležiace pri rovnomennom jazere vám ukáže pokoj mesta spojeného s čarokrásnou prírodou. Pre rakúske dedinky a menšie mestá sú typické malebné domčeky, drevené chaty a kostoly. Vynárate si v hlave obrázky z internetu, kde vidíte nádherne čisté jazero v objatí hôr s domčekmi tiahnucimi sa pri jeho brehu? To je Hallstatt.

Túto krásu si zaslúžite vidieť na vlastné oči. Ochutnajte typické rakúske špeciality v miestnych reštauráciách. Pravý wurst s kyslou kapustou alebo horčicou vám zaručene nebude chutiť rovnako ako doma. Sadnite si na terasu a vychutnávajte si miestny pokoj plnými dúškami. 

Zabudnúť ale nesmiete ani na miestne múzeum, Hallstatt sa totiž natrvalo a pevne zapísal do svetovej histórie, veď po ňom pomenovali celé jedno obdobie!

Z Bratislavy sa do Hallstattu viete dostať autom za pár hodín, takže tento výlet môžete mať pokojne ako jednodňový. Ak by ste si chceli spojiť výlet do tohto nádherného mestečka so spoznávaním Salzburgu, odporúčame využiť jeden z apartmánov alebo hotelov. Výber hotelov a apartmánov je naozaj bohatý, takže si určite prídete na svoje.

ales-me-663246-unsplash_1553719907.jpg

Lednice nie sú výletom do sveta chladničiek

Zámok Lednice a areál Valtice v susednej Českej republike by chvíľkami mohli predstavovať výlet do chladničky. Počasie je tu očosi chladnejšie ako v okolitých miestach, preto si so sebou pribaľte svetrík alebo bundu. Okrem prehliadky čarokrásneho zámku si môžete zámocký areál prehliadnuť aj počas krátkej plavby.

Bohatú históriu zámku a nádherné miestnosti si môžete prejsť sami alebo so sprievodcom, ktorý vám prezradí rôzne zaujímavosti zo života zámku a jeho panovníkov. Ak vás história prestane baviť, nasadnite do koča a nechajte sa areálom previezť rovnako tak, ako to robili kedysi jeho majitelia a ich hostia. 

Romantické Bojnice

O Bojnickom zámku sa toho už toľko popísalo. Klasickým výletom do Zoo a prehliadkou zámku nič nepokazíte. Ale čo tak skúsiť vyhliadkovú vežu Čajka v oblakoch? Vďaka tejto veži sa dostanete do 30 metrovej výšky, odkiaľ uvidíte za pekného počasia až Prievidzu. Vidieť všetko zhora vám dá doslova nadhľad. 

Tento výlet zaujme najmä rodiny s deťmi. Hneď vedľa vyhliadkovej veže sa nachádza malá dedinka s rozprávkovými domčekmi, ktoré zaujmú detskú pozornosť a rodičia si tak budú môcť užiť prechádzku v prírode. Dedinka je sprístupnená celoročne a neplatíte do nej žiadne vstupné. Jediné čo si zaplatíte je vstup na vyhliadkovú vežu. 

Pre dospelých stojí jeden vstup na vežu 8 Eur, pre deti od 3 do 15 rokov 3 Eur a pre tých najmenších je vstup zdarma. A pre ešte lepší zážitok nemusíte ísť z veže dolu po vlastných, ale môžete sa jednoducho zošmyknúť na tobogáne. 

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Kokosový vs. olivový olej. Ktorý je lepší?
3 jesenné polievky, ktoré zahrejú telo a pohladia dušu
S týmto okolo vás komáre ani len nepreletia
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
8 zaujímavých faktov o menštruácii
Kúpeľ z domácich čajových sáčkov bude vašim najlepším priateľom
Nechajte deti robiť chyby
Ako som schudla 10 kg?

Ďalšie články na podobné témy

Farby Veľkej noci
Prečo odložiť dovolenku na neskôr? Výhody, ktoré vás presvedčia
Nechajte sa uniesť čarom slovenskej zimy
Zuzana Jánošíková: Vychádza mi, že tu a teraz mi je najlepšie.
Užitočné cestovateľské web stránky, ktoré ti ušetria peniaze
TOP 8 atrakcií na západnom Slovensku
Čo na dovolenku?
TOP 8 atrakcií na strednom Slovensku

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.