5 chrípkových zabijakov
6. 10. 2018 | Paťka

5 chrípkových zabijakov

Opäť nastalo síce krásne ročné obdobie, no zároveň aj obdobie, ktoré odštartuje chrípku. Bacile už cítiť vo vzduchu, počuť kašeľ alebo smrkanie spolusediacich. Chrípka vás môže obchádzať na míle ďaleko, no na to potrebujete celoročnú prípravu. Ak sa počas celého roka nedopujete ovocím a zeleninou, skúste tieto rady!

Chrípka sa dotýka skoro každého z nás. Šťastní tí, ktorí ju nemajú každý rok. Niektorí z nás sa s ňou počas zimného obdobia stretnú aj viackrát. Čo robiť preto, aby nás chrípka obišla?

Aspoň jedno jablko denne

Jedno jablko denne vám dodá viac vitamínov, ako žiadne jablko denne. Jablko patrí medzi jedno z najzdravších druhov ovocia. Je bohaté na vlákninu, vitamíny A, B1, B2, B6, B12, C, E, K, kyselinu pantoténovú, niacín, biotín, kyselinu listovú a cholín. Všetky tieto vitamíny nám pomáhajú pri tom, aby sme neochoreli. Jedno jablko denne nás nezabije. A čo nás nezabije, to nás jedine posilní.

Vitamín C

V jesennom a zimnom období by sme mali prijímať viac vitamínu C ako počas jari a leta. Vitamín C nájdeme najmä v citrusovom ovocí ale aj v paprike, čiernych ríbezliach, kiwi, brokolici a petržlenovej vňati. Vitamín C nám nedodá len energiu, ale naše telo chráni pred chrípkou a prechladnutím.

 fruit-3527838-960-720_1538851625.jpg

Veľa čaju

Ak pocítite čo i len náznak škriabania v hrdle, pripravte si čaj. Je jedno či ste skôr ovocný alebo bylinkový typ. Pripravte si ten, ktorý máte radi a vypite ho čo najviac. Do ovocného čaju si kľudne pridajte med a citrón, ale to samozrejme určite viete. Čo však možno neviete je to, že med a citrón by ste mali pridávať do čaju až vtedy, keď trochu vychladne. Horúcou vodou zabijete v týchto dochucovadlách ich liečivé účinky.

 oolong-827397-960-720_1538851624.jpg

Poctivý vývar

Poctivý vývar ako od maminky nemusíte jesť len v nedeľu. Tradičný slepačí, kurací alebo hovädzí vývar je snáď to najlepšie, čo môžete svojmu telu v tomto ročnom období dopriať. Je plný vitamínov a bielkovín, ktoré potrebuje organizmus na svoju obranyschopnosť. Poctivý vývar je potrebné variť aspoň niekoľko hodín. Najlepšie od 3 do 6 hodín a záleží aj od druhu mäsa, ktoré použijete. Tento vývar môžete jesť aj počas celého týždňa. Nielen, že vás zahreje, ale budete aj zdravší.

Prechádzky v prírode za priaznivého počasia

Prechádzky v prírode vám naordinuje každý lekár. Prechádzky v jesennej prírode za slnečného počasia vám dodajú energiu, vyčaria úsmev na tvári a ako bonus môžete nimi spáliť niekoľko kalórií. Vyberte sa aspoň raz do týždňa na prechádzku v prírode. Vášmu zdraviu pomôže viac ako si myslíte.

Žiaden príznak chrípky alebo prechladnutia netreba podceňovať! Ak liečbu budete oddaľovať, môže sa časom len zhoršovať. Nič nenechajte na náhodu a okamžite začnite s liečbou. Prechodená chrípka môže spôsobiť oveľa väčšie zdravotné problémy, než si myslíte.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Ďalšie články od autorky Paťka

Je celozrnné pečivo naozaj lepšie?
5 seriálov na dlhé zimné večery
Prečo niektoré ženy zabúdajú na svoju ženskú podstatu?
8 zaujímavých faktov o menštruácii
Aký je rozdiel medzi Halloweenom a dušičkami?
Aký je rozdiel medzi sebeckosťou a cieľavedomosťou?
Šokujúce! Majú ženy radšej svoje najlepšie kamarátky ako ich vlastných manželov?
3 jesenné polievky, ktoré zahrejú telo a pohladia dušu

Ďalšie články na podobné témy

Musela som skončiť WHOLE30 – Prečo???
Bezlepková diéta? Odmení sa vám tisíckrát!
Kokosový vs. olivový olej. Ktorý je lepší?
8 najväčších diétnych omylov, ktorým sa treba vyhnúť
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie X
3 jesenné polievky, ktoré zahrejú telo a pohladia dušu
Je detoxikácia naozaj prospešná alebo je to len mýtus?
Striebro nad zlato? V starostlivosti o naše zdravie určite

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.