5 chýb, ktoré možno aj vy robíte pri zariaďovaní terasy
26. 7. 2023 | PR Servis

5 chýb, ktoré možno aj vy robíte pri zariaďovaní terasy

Tiež ste svoju terasu zahrnuli všetkou láskou a k tomu ešte aj zariadením a dekoráciami od výmyslu sveta, no stále to nie je ono? Možno ste niečo neurobili správne.

1. Príliš malá terasa, príliš mohutný nábytok

Ak má terasa pôsobiť útulným dojmom, voľný priestor by mal byť vyplnený tak, aby všetko malo svoje miesto. Stolík, terasové sedenie, kvetinové zátišie i úložný box.

Na terase či balkóne sa musí dať prejsť bez toho, aby sme si obúchali nohy, no zároveň má poskytovať pohodlné miestečko pre každého, kto terasu najviac využíva.

Myslite na to, že to nie je len o nábytku. Na terasu či balkón by sa mal vliezť aj kúsok z vás, váš osobný podpis.

2. Vyberáte viac podľa estetiky ako funkčnosti

Terasy a balkóny sú extra priestorom, ktorý vám núka vaša nehnuteľnosť. Prispôsobte výber nábytku vašim zvyklostiam a nesiahajte iba po štýlových kúskoch. Aj sedenie na balkón musí byť vyberané s ohľadom na funkčnosť.

Môžete si zvoliť stolík s dvoma stoličkami a do rohu balkóna umiestniť sedací vak alebo závesné kreslo, v ktorom sa budete venovať relaxácii. Moderný balkónový nábytok má kompaktné rozmery a často sa dá rozkladať a skladať podľa potreby.

zavesne-hojdacie-kresla-na-zahrade_1690370755.jpg

3. Zabudli ste na súkromie a bezpečnosť

Aby ste si pobyt na terase vychutnali bez zvedavých pohľadov druhých, je vhodné ju opatriť závesmi, trstinovými zástenami či clonami. Podobnú funkciu plnia i popínavé rastliny či veľké druhy stromov a kríkov.

Neprehliadnite ani otázku bezpečnosti. Postarajte sa o to, aby bol balkón bezpečným miestom na pohyb aj pre vaše deti alebo zvieratá. Veľké medzery vyplňte, zabezpečte priestor tak, aby nevypadli pri vykláňaní sa, aby neprestrčili hlavu či nohy do medzier v zábradlí. Potom už môžete tráviť čas na balkóne všetci spolu.

4. Nie ste pripravení na vrtochy počasia

Nielen vtáky dokážu poškodiť naše terasové sedenie. Stačí, že nie je chránené pred slnkom alebo dažďom. Rovnako však treba chrániť aj seba. Vždy padne vhod slnečník alebo markíza, prípadne bočné tieniace panely či rolety.

Mäkučké vankúše a hrejivé deky sú nevyhnutnou súčasťou terás, ale keď tam nie ste, treba ich odložiť na bezpečné miesto. Ak je vaša terasa situovaná pod holým nebom, je vhodné premyslieť si jej zastrešenie. Nie je príjemné, ak vás z terasy vyženie obyčajný letný dážď.

shutterstock-2209302133_1690370754.jpg

5. Zabúdame na správne osvetlenie terasy

Na terasách a balkónoch nesedíte iba za bieleho dňa. Koľkí si idú vychutnať čerstvý vzduch aj večer do obľúbeného závesného kresla? Aby ste sa na terase mohli cítiť útulne, musí byť dobre osvetlená.

Ak nie elektrickým svietidlom, majte k dispozícii aspoň solárne osvetlenie (reťaze, lampičky) alebo lampáše so sviečkami. Je to nielen praktické, ale aj veľmi romantické. Keď budete najbližšie počúvať cvrčky, budete radi, že ste si svoju terasu zariadili esteticky aj funkčne.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Vychutnajte si lahodnú šálku filtrovanej kávy - ako na jej prípravu?
Viete, kam sa môžete v zime vybrať za teplom k moru?
Dámske botasky nielen na voľný čas
Spoznaj tvár zamestnávateľa s Work or Not!
Cesta k dokonalej obývačke vedie cez profi interiérové štúdio
Plánujete si kúpiť nový jedálenský stôl a stoličky? Na čo sa zamerať pri výbere?
Kuchynská pracovná doska, ktorá znesie takmer všetko
Získajte dokonalý úsmev a dobrodružstvo: Príručka pre zubný turizmus

Ďalšie články na podobné témy

Trápia vás hluční susedia? Problém vyrieši účinná akustická izolácia
Ako vybrať stôl do jedálne?
Hliníkové profily - čo sa oplatí o nich vedieť?
Túžite po dome? Niekoľko tipov ako na to!
Aké druhy žalúzií sú v súčasnosti populárne?
Rozmýšľate, ako vylepšiť svoju terasu pre budúcu sezónu?
Ako mať čo najviac zvukovo izolovaný byt?
Prejavy a riešenia problémov s ohrievacím telesom práčky