5 tipov ako zvládnuť návštevu bez problémov
15. 1. 2022 | PR Servis

5 tipov ako zvládnuť návštevu bez problémov

Plánová či nečakaná návšteva. Je v podstate jedno, ktorá z týchto možností sa vám naskytne, byť dobrým hostiteľom môže byť náročné. Musíte prichystať mnoho vecí vrátane pohostenia, kávy, limonády, izieb a podobne.  Čo však v prípade, keď sa návšteva nečakane rozhodne ostať na pár dní? Na čo by ste nemali zabudnúť?

Nikdy nie je na škodu spraviť si zoznam pred akoukoľvek aktivitou. Návšteva na pár dní pochopiteľne môže vyžadovať dlhšiu prípravu.  Pripravte si zoznam dôležitých vecí. Môžu vám pomôcť tieto triky a tipy. Ak ich po bod po bode dodržíte, návšteva bude nadmieru spokojná. Pozrime sa teda na body,  na ktoré by každý hostiteľ nemal zabudnúť.

1. Dátum začiatku a konca návštevy

Definícia „predĺženého víkendu“ vašej tety môže byť o niekoľko dní dlhšia ako vaša. Či už má váš manžel pred sebou veľký pracovný projekt, alebo sa chystáte na výlet mimo mesta, dajte svojim hosťom vedieť, kedy na nich budete pripravení a kedy budete potrebovať, aby odišli. Dobrý hostiteľ sa môže veľmi rýchlo stať nepriaznivým, keď hostia prekročia dĺžku pobytu.

2. Zabezpečte, aby sa všetci cítili pohodlne

Prázdna špajza je fajn, ak je na to vaša rodina zvyknutá, no nenechajte svoju návštevu hladovať. Zamerajte sa na to, aby ste im často ponúkali občerstvenie a nápoje. Pokiaľ nemáte čas na pečenie, siahnite po rýchlejšej možnosti. Poctivé kakao a lahodná smotana – to všetko sme ukryli do chuti našich trubičiek divokého a hravého vzhľadu Rolls od dr Gerarda. Tieto krehké vaflové trubičky prémiovej kvality sú plné smotanového krému, ktorý je vyrobený z bambuckého masla. Vďaka rodinnému baleniu sa s potešením môžete podeliť so všetkými členmi domácnosti a dostatok bude aj pre väčšiu návštevu. Trubičky od dr Gerarda sú skvelou možnosťou, ktorá ulahodí chuťovým bunkám vašich hostí.

trubicky-gerard-1_1642349807.jpg

3. Pocit domova je na nezaplatenia

Ak máte voľnú spálňu, vypracte z nej svoje osobné veci a poriadne ju upracte. Ak sú vaši hostia ubytovaní v obývačke alebo v pracovni, neposkladajte prikrývky len na gauč. Zariaďte miestnosť ako spálňu a nepoužívajte priestor, kým tam sú – pokiaľ nie ste v obzvlášť stiesnených priestoroch.

4. Urobte svoj domov priateľským pre návštevníkov

Uistite sa, že máte po ruke dostatok čistých uterákov. Ak má váš televízor päť diaľkových ovládačov (plus ďalší pre zvukový systém), vysvetlite, ako všetko uviesť do prevádzky, alebo napíšte pokyny. Je potrebné, aby sa vaši hostia cítili pohodlne a  vedeli o informáciách, vďaka ktorým sa nedostanete do stretu názorov.

5. Majte jasno v domácich pravidlách

Ak máte zásadu vyzúvania sa na chodbe či von,  alebo vaše mačky nemajú povolené ísť mimo domu, dajte to návšteve  vedieť hneď na začiatku. Vysvetlite  fajčiarom, že nechcete, aby si vo vašom dome zapálili. Je potrebné, aby hostia pochopili, že to nie je myslené v zlom a dávajte pozor na arogantný tón hlasu.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Dušičky sa blížia. Nezabudnite na svojich zosnulých blízkych
Módna obuv jeseň/zima 2023/2024: Nové trendy
Ako zvládnuť začiatky bývania s partnerom
Dettol sa znova spojil s Nadáciou Kvapka Nádeje. V boji pomáha napríklad štrnásťročnému Marekovi
Viete,kedy si môžete alebo musíte vymeniť vodičský preukaz?
Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom

Ďalšie články na podobné témy

Robí vám a vašim susedom problém ročné vyúčtovanie?
10 kritérií, podľa ktorých vybrať golfový kočík
Firmy aj súkromní užívatelia sa môžu tešiť na nákup leteniek po novom 
Máte prázdnu miestnosť v dome? My vieme ako ju môžete využiť
Nakupujte obalové zásoby jednoduchšie s All In Packaging
Majte v kuchyni len to najnutnejšie a vytvorte si v tom systém
Viete, ako by ste si mohli predĺžiť životnosť práčky?
9 tipov pre rodičov, ako viesť deti k zodpovednosti, rešpektu a samostatnosti