8 zaujímavých faktov o menštruácii
14. 6. 2019 | Paťka

8 zaujímavých faktov o menštruácii

Každá jedna z nás si ňou prechádzame. Menštruácia sprevádza našu najväčšiu časť života. Vedeli ste o tom, že ženy v priemere menštruujú 38 rokov?! Šialené číslo, že? Táto veľmi intímna časť našeho života so sebou prináša poväčšinou nie príliš krásne chvíle. Keď sa o tejto téme rozprávame s našimi kamarátkami, prídeme na to, že sme naozaj jedinečné. Ani jedna z nás nemá rovnakú menštruáciu.

Pozrime sa však teraz na 8 zaujímavých faktov, ktoré ste (možno) o menštruácii nevedeli.

1. Počas menštruácie máte iný hlas

Prvý fakt je dokonca vedecky overený a nie je to žiaden mýtus. Vedci skúmali ženský hlas počas rôznych fáz mesiaca a počas výskumu prišli na to, že ženský hlas počas menštruácie znie ,,menej sexy” ako počas iných dní. Nebojte sa, chyba nie je vo vás ani vo vašom tele. Je to jednoducho prirodzený proces.

2. Menštruácia vás môže spraviť hlúpejšou

Nebojte sa, nieurobí z vás hlúpučké stvorenie. Určite ste si však všimli, že počas menštruácie vám niektoré veci ,,nedopínajú”, prípadne vám pravý význam napadne až o niekoľko sekúnd, minút, možno aj hodín neskôr. Výskumníci na University of Bath zistili, že kognitívne schopnosti žien sa počas menštruácie skutočne spomaľujú. Nemáte sa tak za čo hanbiť.

3. Ľudia, veľryby a slony sú jediné živočíchy, ktoré prechádzajú menopauzou.

Ostatné zvieratá môžu žiť šťastne až do smrti bez návalov, výkyvov nálad, sekundového priberania a migrény.

4. Počas menštruácie môže vaše telo napodobňovať príznaky tehotenstva.

Kŕče, nevoľnosť, únava, nadúvanie, bolesti brucha, zlá nálada, citlivé prsia a chúťky mimo kontroly. Príznaky PMS sú veľmi blízke príznakom raného tehotenstva. Tak tie, čo pred menštruáciou pravidelne vraciame, nevieme sa tri dni kvôli bolesti ani len pretočiť na druhú stranu nie ešte vstať z postele, sme nafúknuté a máme chuť všetkých zniesť zo sveta, budeme mať očividne zaujímavé tehotenstvo.

 cupcakes-690040-960-720_1542536067.jpg

5. Áno, počas menštruácie môžete otehotnieť.

Šanca je síce skoro nulová, ale môže sa to stať. Spermie môžu v ženskom tele prežiť až 5 dní. Každá z nás má ovuláciu inak a keď začnete ovulovať krátko po menštruácii, môže sa stať, že otehotniete.

6. Nekrvácate tak moc, ako si myslíte.

Pri pohľade tam dolu sa nám niekedy môže zdať, že je tam toho akosi priveľa. Nemusíte sa ničoho báť, určite nevykrvácate. Faktom je, že v skutočnosti počas menštruácie stratíte iba také množstvo krvy, ktoré sa dá prirovnať ku hrnčeku kávy.

7. Menštruácia je oveľa bolestivejšia v zimnom období.

Tak to aby sme sa cez zimu presťahovali minimálne na Kanárske ostrovy.

8. Kŕče môžu byť naozaj porovnateľné s kontrakciami pri pôrode.

Niektoré z nás sú potrestané obrovskými bolesťami. Je však pravdou, že keď sa krv snaží dostať von z maternice, nie je to také jednoduché. Krv nemusí byť vždy len v tekutom stave, ale môže vychádzať aj v menších zrazenínách. Niektoré zrazeniny sú väčšie a pri ceste von sa jednoducho musia zriediť. A presne tento proces môže spôsobiť tie veľké kŕče.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete
Prestaňme sa vyhovárať a začnime žiť
Úspešné chudnutie: Začať od pondelka sa nie vždy vypláca

Ďalšie články na podobné témy

Nedarí sa vám otehotnieť? Vyskúšajte prírodnú liečbu
Zranenia pri sexe alebo intímna bolesť
Bezlepková diéta? Odmení sa vám tisíckrát!
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie VI
Čo má spoločné múdrosť tela s intuíciou?
Neustále studené končatiny? Prezradíme vám, čo je za tým!
Tantra vás vezme do hlbín vášho vnútra
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XIV

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.