Adriana Mátyásová: Kamarátske stretnutie zmenilo môj život
30. 1. 2019 | Paťka

Adriana Mátyásová: Kamarátske stretnutie zmenilo môj život

Adriana je úspešnou podnikateľkou, matkou, dcérou, ale v prvom rade je ženou, ktorá si išla za svojim snom. Jedného dňa sa rozhodla, že chce zmeniť svoj život a išla si za tým. Nepremýšľala nad tým, čo všetko potrebuje. Jednoducho vedela, že chce robiť realitnú maklérku. Za najčastejšiu príčinu zlyhania považuje to, že väčšinou ľudia nezačnú vôbec. Príliš veľa premýšľajú až nezačnú. Niekedy ale netreba toľko premýšľať a jednoducho to skúsiť.

1. Adriana, kto si, čo si, niečo pekné napíš o sebe, s čím by si sa chcela podeliť?

Som matka, podnikateľka a psičkárka. Žijem si svoj sen, a to pomáhať ľuďom prostredníctvom toho, čo ma baví a poskytovať vyššiu pridanú hodnotu služieb v realitnom svete, keďže som majiteľkou realitnej spoločnosti ADRID REAL v Bratislave.

2. Čo robíš a ako si sa k tomu dostala? Čo pre teba táto práca znamená, čo ti dáva?  Prečo práve toto? Prečo to vnímaš ako svoje životné poslanie?

Prečo fotograf rád fotí? Niekto vie hneď od mladého veku čím chce byť, niekto to nevie ani po 50 rokoch. Ja som sa dlho hľadala a prešla si rôznymi povolaniami v mladosti, až kým som konečne dokázala načúvať svojmu srdcu a zistila, čo naozaj chcem. Keď som mala 32 rokov, jedno nevinné kamarátske stretnutie s mojou vtedajšou dobrou kamarátkou, ktorá sa sťažovala na svoju prácu realitného makléra zapríčinilo, že ona kým negovala túto svoju prácu, tak ja som práve dostala nadšenie a chuť ísť do toho, pre mňa to bola výzva. A tak sa začala moja Cesta realitného makléra.

dsc-1104-up-nadher_1548775210.jpg

3. Aké je tvoje životné motto, krédo, čím sa riadiš alebo čo ťa motivuje?

"Znalosť nie je to isté, čo múdrosť. Znalosť je vedieť ako, múdrosť je urobiť to."  Učím sa hlavne od ľudí, ktorí to čo hovoria, tak reálne aj robia.

4. Si úspešná žena? Bola si úspešná vždy? Aký bol tvoj sen? Ako si za ním išla, čo ťa viedlo?

Haha, hovorí sa to o mne. Môj sen bol, je a aj bude vytvoriť a zanechať stopu na tomto svete pre ďalšiu generáciu. Preto máme aj rodinnú realitnú spoločnosť s mojou dcérou Dominikou, ktorá sa venuje marketingu, kreatívnej činnosti a je aj poradkyňou v oblasti nehnuteľností.

A či som úspešná? Za svoj úspech považujem to, že som spoznala a spoznávam neustále samú seba a verím vo svoju intuíciu a svojmu srdcu. Robím to, čo naozaj chcem a som presvedčená, že to je správne a pomôže to ľuďom. Samozrejme sa neustále učím, aby som bola vždy lepším a slušnejším človekom ako som bola včera.

Či som bola úspešná vždy?  Dlho som sa hľadala a dovolila svojmu strachu, aby mi riadil môj život až natoľko, že som zostala stáť na tom istom mieste a ani som si neuvedomila, že som sa stala dobrovoľne väzňom svojho strachu. Vtedy som si povedala DOSŤ! Musím to zmeniť! Kedysi som niektoré svoje životné etapy vnímala ako niečo negatívne, čo by som najradšej vymazala z pamäti, ale teraz už viem, že tieto etapy môjho života boli súčasťou mojej cesty a dodávali mi silu vstať a ísť. V čase najväčšej krízy v osobnom i v pracovnom živote sa mi vyskytla možnosť ísť na švajčiarsky  realitný trh a tam sa začala zmena môjho života.

Mala som tú česť pracovať v nadnárodných realitných spoločnostiach vo Švajčiarsku a tak spoznať kvalitu realitného biznisu v priamom dianí, za čo som nesmierne vďačná. Svoju dcéru Dominiku som si mohla zobrať so sebou a tak mohla v tejto krajine študovať na základnej škole. Pre mňa je táto etapa veľmi silným prechodom, lebo mi umožnila vidieť svoj život i kariéru z iného pohľadu. Svoje skúsenosti som si dovolila priniesť na Slovensko a od roku 2012 ich aplikujeme v našej spoločnosti v živote realít spoločne s mojou dcérou Dominikou. Švajčiarsky trh mi ukázal kvalitu v praxi, ktorú je možné presadiť v každej časti sveta, ak tomu rozumieme!

5. Ako by si ty sama definovala pojem úspešná žena? Ako má úspešná žena podľa teba vyzerať? S čím podľa teba súvisí úspech?

Úspech je pre mňa radosť a vnútorné naplnenie. Každý z nás má inú predstavu či idealizáciu úspechu. Podľa mňa je to individuálna vízia dosiahnutia najsilnejších túžob človeka v živote. Pre mňa je úspech to, že môžem byť sama sebou, robím to, čo ma baví, viem pomáhať iným. Moje činy zanechajú dobrý pocit u ľudí. Z môjho povolania sa stalo hobby a poslanie, ktoré ma neskutočne baví.

Za úspechom, ja osobne nevidím iba ženy podnikateľky. Úspešná žena vôbec nemusí byť podnikateľka, úspešnou ženou môže byť kľudne aj žena v domácnosti, na materskej, na dôchodku či žena v zamestnaní, alebo dobrovoľníčka. Napríklad, úspešnou môže byť aj pokladníčka v obchode, keď svoju prácu má rada a s radosťou pomáha ľuďom. Osobne mám obrovskú radosť, ak takú osobu môžem stretnúť počas bežného dňa. Čiže za úspechom nie je vždy pojem „podnikanie“, ale byť spokojným a šťastným človekom.

dsc-1077-up_1548775204.jpg

6. "Objavila som svoje poslanie a zarábam tým, čo ma baví" - čo to pre teba znamená? Žiješ to? Si ohodnotená a platená za svoje poslanie? Ako si sa k tomu dostala? 

Je to tak! Keď sa práca stane hobby a začne nás baviť, viete, že ste na dobrej ceste. Dôležité je vnímať každú sekundu svojho života, lebo ani sa nenazdáte a dostanete signál k niečomu, čo vás možno zavedie tam, kam chcete a ešte o tom možno ani neviete.

7. Čo by si poradila žene, ktorá chce zmeniť svoj život a nevie ako začať? Čo sú podľa teba prvé kroky?

Jednoducho začať. Dôležité je spraviť vôbec ten prvý krok, rozhodnúť sa a nemyslieť na to, čo to všetko obnáša. Keď som sa po stretnutí s kamarátkou rozhodla k svojmu životnému poslaniu, nemala som ani len najmenšie poňatie o tom, ako táto práca funguje, čo musím spĺňať a vedieť. Vtedy som vedela len jedno, že to CHCEM. Všetko, čo som potrebovala vedieť som sa naučila počas tej cesty.

Najčastejšou príčinou, že nezačneme je práve to, že si moc analyzujeme svoje kroky až do takej miery, že nedokážeme urobiť ani ten prvý. Proste ísť a robiť krôčik po krôčiku a to bez výhovoriek. Nenechať sa ovplyvniť od ľudí, ktorí vám to budú chcieť vyhovoriť, respektíve vás budú chcieť presvedčiť o tom ako sa to nedá.

Som presvedčená, že všetci máme predpoklady uspieť, bez rozdielu na to, akým jazykom hovoríme, koľko meriame či vážime, ako vyzeráme, ako sa voláme, aké školy sme absolvovali, ako sa obliekame, akou minulosťou sme prešli alebo čo sme robili včera, jednoducho VŠETCI!

Tento celý proces, zábavné a inšpiratívne príbehy z môjho života ako podnikateľka, človek, matka som spísala do svojej úplne prvej knihy „Cesta realitného makléra“ vo viere, že to práve pomôže ženám i mužom, ktorí chcú začať, ale nevedia ako. Knihu v elektronickej podobe si budete môcť zakúpiť už v priebehu februára a to priamo cez kníhkupectvo Martinus.

cestarealitnehomaklera-obalka4b_1548775196.jpg

8. Poznáš príbeh niektorej ďalšej ženy, ktorá si takto zmenila život alebo na tom pracuje? Podelíš sa s ním v krátkosti?

Poznám ženy vo svojom okolí, ktoré sú úspešné a neustále na sebe pracujú, avšak najväčším vzorom pre mňa je moja mama Marta, ktorá v tomto roku dovŕši svojich krásnych 86 rokov a celý svoj život sa venuje tomu, čo si vysnívala. Je vášnivou klaviristkou, rozdáva radosť a lásku prostredníctvom hudby a neustále sa zdokonaluje. Poviem to takto. Tak ako sa mení móda, menia sa aj žánre a ona je schopná aj o polnoci mi zavolať kvôli nejakej skladbe, aby som jej ju stiahla z internetu, že si to musí nacvičiť, lebo ľudia to teraz počúvajú a určite ich poteší ak svoj repertoár rozšíri o ďalšie skladby. Takže svoje poslanie nevníma len ako hru na klavíri, ale neustále sa v tom chce zlepšovať a prinášať niečo nové zo svojich pestrých ponúk.

9. Čo by si poradila svojej dcére/synovi/deťom, ak sa ťa opýta: "Mama, chcem byť v živote úspešná, čo mám robiť?

Jednoducho, aby bola sama sebou. Verná svojim snom a nasledovala svoj vnútorný hlas. Aby sen nebol len snom, ale aby ho ŽILA a užívala si tú cestu. Občas nám život prináša aj nepriaznivé  počasie, ktorými sa netreba nechať oklamať, ale smelo kráčať ďalej a vytrvať, lebo vytrvalosť je to najdôležitejšie, ak chceme svoj sen aj naozaj ŽIŤ.

10. Ak by si mala znovu 20 rokov a vedela vtedy, čo vieš dnes, čo by si si poradila?

Hm, asi toľko, že rob chyby aké si aj robila v minulosti, aby si sa mala z čoho poučiť. Nerozmýšľala som nad tým, keďže minulosť sa vrátiť nedá a všetko, čo som robila, malo istý význam v mojom živote. Kedysi som si viedla vnútorný monológ o tom, že aké by bolo, keby som vo svojej mladosti riešila veci inak ako som ich vtedy riešila, ale pochopila som, že všetko čo som robila, malo nejaké opodstatnenie v mojom živote, a preto touto otázkou som sa prestala zaoberať. Teraz by som na to asi odpovedala takto: robila si to dobre Adriana, lebo Tvoja minulosť Ti ukázala cestu, na ktorej si teraz. Takže za svoju minulosť ďakujem a nič by som nemenila.

adrid-logo1_1548775083.jpg

Web: https://adrianamatyasova.sk/

          https://www.adridreal.sk/

Facebook: https://www.facebook.com/AdrianaMatyasovaOfficial/

Instagram: https://www.instagram.com/adriana.matyasova/

Foto: Dominika Mátyásová

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Veronika Bošková: V prvom rade si zadefinuj, čo znamená byť úspešný pre teba
TAMI: Čaro podnikania som mala objaviť už skôr
Dagmar Moc Králová: Emoce jsou pro nás důležité
Zistili sme, ako na rovnováhu medzi prácou a rodinou
Martina Valachová: Zaujímavé je, že keď sa pevne rozhodnete a veríte si, tak vám aj vesmír pomôže
Katarína Němcová: K čomu sú vám milióny, keď nevidíte v svojej práci hlbší zmysel a nebaví vás
Katarína Mayer: život je, podľa mňa, o zážitkoch a nie o výsledkoch
Natália Šultysová: Nakoniec som pochopila, že je oveľa dôležitejšie počúvať svoju intuíciu