Aj interiérové dvere môžu byť „eco a baby friendly“
19. 7. 2019 | PR Servis

Aj interiérové dvere môžu byť „eco a baby friendly“

Zariaďujete si nové bývanie či rekonštruujete to staršie a súčasťou vašej domácnosti sú deti? V tom prípade sa určite dôkladnejšie zamyslite aj nad výberom interiérových dverí. Mali by byť totiž nielen bezpečné a odolné, ale najmä zdravotne neškodné.

Všetci chceme bývať v bezpečnom a zdravom prostredí, v ktorom nám nebude hroziť uvoľňovanie formaldehydu či iných škodlivých chemikálií do ovzdušia. Obzvlášť rodiny s malými deťmi by mali byť pri zariaďovaní svojej domácnosti mimoriadne všímavé a študovať si, z akých materiálov je vyrobená napríklad taká podlaha, nábytok, matrace či dvere. Práve vyparovanie nebezpečných látok z lepidiel môže častokrát spôsobovať u detí alergie či respiračné ochorenia, čo mnohí rodičia ani len netušia.

Dvere s certifikátom

rsz-loga-pefc-fsc-a-lga-2_1563437263.jpg

Výrobca dverí PRÜM používa pri výrobe dverí a ich povrchovej úprave výhradne laky bez rozpúšťadiel a ako jeden z prvých mal osvedčenie vplyvu na životné prostredie svojich výrobkov. Všetky ich dvere sú certifikované a prispievajú tak k zodpovednému lesnému hospodárstvu. Tým, že používajú vysoko kvalitné akrylátové laky šetrné k životnému prostrediu, zabezpečujú tak minimálny dopad naň. A to je v dnešnej dobe naozaj dôležité. Ale najmä - použitím ekologických výrobných procesov a materiálov je zaručená aj ich zdravotná neškodnosť. Spĺňajú teda najprísnejšie ekologické normy nielen s ohľadom na životné prostredie, ale aj na bezpečné použitie v domácnostiach či komerčných priestoroch.

Nerozbitné sklo

rsz-prum-royal-bila_1563437263.jpg

Na bezpečnosť treba prihliadať aj pri v prípade, že ste sa rozhodli pre celosklenené dvere. Sklo v nich musí byť zásadne bezpečnostné (ESG) s hrúbkou 8 milimetrov, ktoré je dostatočne pevné a odolné proti poškodeniu bežnou manipuláciou. V podstate je bežným spôsobom prakticky nerozbitné. Odolá aj prudšiemu zabuchnutiu či nárazom pri každodennom používaní. A ak sa aj náhodou stane, že sa násilným spôsobom rozbije, rozsype sa na drobné a neostré úlomky, ktoré majú oblé hrany a nespôsobia rezné poranenia.

Oblé hrany

Ak je reč o bezpečnosti, za zmienku stojí aj oblá hrana na dverách a zárubniach. Okrem toho, že pôsobí harmonicky a prináša originálny dizajn, minimalizuje riziko poranenia pri nechcenom páde dieťaťa na hranu otvorených dverí. Oblé hrany znižujú aj riziko odlepenia namáhaných hrán a zabraňujú prieniku vzdušnej vlhkosti do vnútra krídla dverí. Usádza sa na nich menej prachu a sú nenáročné na údržbu. Takéto hrany nájdete aj v ponuke značky PRÜM a ak máte možnosť, príďte si ich pozrieť aj na vlastné oči do predajne v OC StoreLand v bratislavskom Lamači.

Tip na dvere do domácnosti s deťmi

Tak čo? Dáte nám za pravdu, že ani výber takej - naoko obyčajnej veci - akou sú dvere, netreba nechať na náhodu? Chcete predsa, aby nielen dobre vyzerali a dotvárali štýl vášho interiéru, ale aby spĺňali všetky bezpečnostné požiadavky, ktoré ako rodina s deťmi pri bežnom chode domácnosti máte. Preto zabudnite na lacné výrobky a vyberte si niektorý kvalitný model z portfólia nemeckého výrobcu dverí PRÜM. Určite budete spokojní. Obľúbeným povrchom dverí je napríklad CPL – strednetlaký laminát, ktorý je vysoko odolný proti mechanickému namáhaniu, proti poškriabaniu, nárazu i proti oderu. Jeho špeciálna vrchná vrstva zaisťuje aj odolnosť voči vlhkosti, teplu a nečistotám. Veľký výber dekorov robí z týchto dverí ideálne riešenie naozaj pre všetky interiéry. 

Viac informácií nájdete na www.dvereprum.sk

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Základná výbava a veci, ktoré by vám v aute nemali chýbať
Nielen tehotenské chute vás môžu prekvapiť
3 tipy ako správne vybrať náramky
Viete, nosiť ikonické poltopánky?
Poznáte tieto spôsoby, pomocou ktorých si môžete vypestovať vlastné potraviny vo svojom byte?
Svadobné obrúčky - trendy 2021
Kedy je ten spávny čas začať s vreckovým pre deti? Čo by nemalo chýbať v detskej peňaženke?
Darček pre muža. 4 veci, ktoré potešia chlapské srdcia

Ďalšie články na podobné témy

Nanovo zariaďujete detskú izbu? Máme pre vás dobré rady, ktoré pri zariaďovaní oceníte
Módne tipy pre našich malých školákov
Ako je to s vreckovým pre deti?
Máša a medveď a The Happos Family teraz ako novinka v Kinder Surprise
Kedy je spokojné bábätko a šťastná aj maminka?
Bojujú so syndrómom náhleho úmrtia dojčiat. Aj váš hlas zaváži!
Detský svet v srdci Petržalky otvoril svoje brány
Letné horúčavy. Rodičia, na toto si dajte pozor!

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.