Aj sociálne siete vám môžu pomôcť nájsť prácu – 7 skvelých tipov prečo si zriadiť profesionálny účet
6. 12. 2017 | Simona

Aj sociálne siete vám môžu pomôcť nájsť prácu – 7 skvelých tipov prečo si zriadiť profesionálny účet

Vytvorenie konta na rôznych sociálnych médiách sa môže stať esenciálne aj pre vás a to najmä v prípade, že ste podnikateľka alebo s podnikaním začínate. Sociálne médiá vám môžu pomôcť vytvoriť si sieť kontaktov, spojiť sa s profesionálmi a nájsť vhodných zamestnancov.

Výhodou sociálnych médiíí ako sú napríklad Facebook, Twitter a LinkedIN je, že jednoducho nadviažete kontakt s kýmkoľvek z akejkoľvek oblasti. A čo je na tom najlepšie je, že môžete osloviť ľudí, ktorí žijú aj na druhej strane sveta. Musíte si už len vybrať, ktorá sieť je pre vás tá správna.

Vedzte, že sociálne médiá sú dôležitými komponentmi pre váš úspech, profesionálny rozvoj a networking.

1. Zostanete v kontakte s ľuďmi z minulosti

Ak ste si spomenuli na bývalých kolegov či spolupracovníkov, skúste ich vyhľadať! Možno ste mali dobré vzťahy a vedeli by ste si vzájomne pomôcť a obohatiť svoj pracovný život. Nebojte sa preto takých ľudí kontaktovať. Nezabudnite však, aby bol váš profil v takomto prípade priehľadne vyplnený. Dôležitá je určite aj kvalitná fotografia, na základe ktorej vás ľudia spoznajú častejšie než podľa mena.

2. Nájdete si prácu

Pokiaľ túžite odísť zo zamestnania, prípadne začať podnikať a pracovať pre seba, sociálne médiá sú skvelá príležitosť. Nikdy neviete, na koho môžete naraziť, prípadne kto môže nájsť vás. Aj tu je však dôležité mať vyplnený profil čo najlepšie a možno poskytnúť aj nejaké ukážky zo svojej práce.

3. Propagujete svoju značku

Čo chcete dosiahnuť? Aká je vaša profesia, čo viete, v čom ste dobré? Čo viete ponúknuť svetu? Dajte o sebe vedieť. Informácie, ktoré o sebe poskytnete na sociálnych médiách môžu podporiť váš kariérny postup. Keď potencionálny klient alebo zamestnávateľ zadá vaše meno do vyhľadávača a nájde o vás potrebné informácie, určite sa mu budete zdať dôveryhodnejší než ten, o kom žiadne informácie nenájde, prípadne len váš osobný profil na Facebooku. A to nechcete, však nie?

4. Pridajte sa do skupín, zdieľajúcich vaše koníčky/ profesiu

Tým, že budete súčasťou nejakej skupiny sa zvýši pravdepodobnosť, že sa k vám dostane informácia, ponuka alebo možnosť spolupráce. Vytvárajte priestor pre nové, nebojte sa skúšať a komunikovať s ľuďmi aj online. Diskutujte, oslovujte, nebojte sa povedať (v tomto prípade napísať) svoj názor.

 startup-593327-960-720_1512575992.jpg

5. Vytvoríte svoju komunitu

Ak ponúkate nejakú službu alebo produkt je dôležité mať okolo seba ľudí, ktorý ich podporujú. Títo ľudia sa stanú ,,tvárou“ a ,,hlasom“ vašej spoločnosti. Je preto dôležité takýchto ľudí nájsť a venovať sa im, preukazovať im svoju náklonnosť. Pretože takýto ľudia sú viac než platená propagácia, televízna reklama alebo iné tradičné nástroje pri propagovaní vášho produktu. Moc ,,slova“ a recenzie od takýchto ľudí, ktorí o vás šíria dobré správy je príležitosť pre vás, aby sa k vám dostali ľudia, ktorí vaše služby využijú a naopak.

6. Nájdete si zamestnancov

Aj túto možnosť poskytujú sociálne médiá. Zoberte si to teraz z tej druhej strany. Vy ste zamestnávateľ a hľadáte niekoho, kto by vašej firme priniesol prospech. Aj vy hľadáte profily, ktoré sú jasné, zrozumiteľné a profesionálne. Takto chcete na ľudí zapôsobiť aj vy. Na sociálnych sieťach nájdete mnoho šikovných ľudí, stačí, keď ich kontaktujete, prípadne vytvoríte možnosť sa vám ozvať v prípade záujmu.

7. Vytvoríte priestor pre zákazníkove pripomienky a pochvaly

Na sociálnych médiách môžete svojim zákazníkom poskytnúť priestor, kde s vami môžu komunikovať. Zákazníci chcú byť s vami v kontakte, hovoriť o svojich dojmoch, potrebách či pripomienkach na vaše služby a produkty. Na základe ich reakcií sa môžete zlepšovať a vytvárať lepšie produkty a služby. 

Ilustračné foto: Pixabay.com

Simona

Mať zmysluplný cieľ je pre mňa dôležité rovnako ako spoznávanie ďalekého, ale aj blízkeho sveta. Nové podnety, ,,farby" či kultúry sú pre mňa inšpiráciou nie len v písaní, ale aj v bežnom každodennom živote.

Ďalšie články od autora Simona

Dosť sklamaniam. Prečo sa tak rýchlo zamilujeme?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Neustále studené končatiny? Prezradíme vám, čo je za tým!
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Sviatočné raňajky bez výčitiek – 3 super recepty, ktoré musíte tento rok vyskúšať aj vy
Dávate si správne novoročné predsavzatia?
Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada
Detailný návod ako sa (konečne) MAŤ RADA

Ďalšie články na podobné témy

Novoročné predsavzatia? Žiadny problém! Takto sa vám podarí splniť to, čo si zaumienite
5 pravidiel úspešnej podnikateľky
Naučte sa konečne angličtinu
Naozaj nás spravia peniaze šťastnejšími?
Krásnej žene záleží len na peniazoch
Poďme sa zoznámiť: Gabriela
Poďme sa zoznámiť: Zuzana
Poďme sa zoznámiť: Simona