Aj vy máte túto úžasnú vlastnosť? Vie veľmi jednoducho odhaliť naše talenty
27. 5. 2018 | Zuzana

Aj vy máte túto úžasnú vlastnosť? Vie veľmi jednoducho odhaliť naše talenty

Asi všetci dobre vieme, že závidieť je zlé. Fuj, to sa nerobí, to sa nesmie. Je to taká nie pekná vlastnosť, aspoň tak nás to učili. „Nesmieš závidieť. Nezáviď. „ A podobne. OK, beriem, ale ja tú závisť jednoducho cítim, no keď sa to nesmie, tak budem robiť, že ja nezávidím, aby som v očiach iných ľudí bola ukážková, vzorná a príkladná. Poslušné dievčatko. 

Tá dokonalá navonok pre okolie, však vo vnútri s pocitom menejcennosti. Z tohto už dúfam vyrastáme, každý iným tempom a je to tak v poriadku. Pre úplných začiatočníkov platí nasledujúca informácia: Svoju závisť už nemusíte potlačovať, môžete si priznať, že závidíte, nie je to už trestné. Ste úplne v poriadku aj keď závidíte. „Ufff. To sa mi uľavilo na duši. Konečne môžem závidieť bez výčitiek svedomia.„  Keď pochopíte prvú lekciu, môžete ísť smelo na druhú. To znamená, že sa so svojou závisťou naučíte pracovať a využijete ju vo svoj prospech.

Čo to znamená, keď cítim závisť?

Obrovský potenciál. Veľmi stručne povedané. Váš potenciál, pretože úplne všetko, čo ostatným závidíme sme sami schopní dosiahnuť. Ale! Je tam v nás to „ale“, ktoré nám nedovolí dostať sa tam, kde by sme chceli byť, pretože máme v hlavách obrovské množstvo presvedčení, ktoré ani zďaleka nie sú pravdivé. Našťastie máme závisť, ktorá nám spoľahlivo ukáže na čo máme. Každý je originálny, preto si sami vypíšte, čo všetko iným závidíte, aby ste videli, na čo všetko máte talent a čoho všetkého ste aj vy schopný. To, čo závidíte ostatným je presne to, čo sami chcete mať. Prečo práve toto? Lebo na to máte talent. Lebo je to presne to, po čom túži vaša duša. Je to to, čo by vás bavilo, ale nerobíte to, pretože máte v sebe presvedčenia rôzneho typu, ktoré vám bránia týmto smerom ísť.

Pre lepšiu predstavu poskytnem svoje závisti. Také klišé, že závidím peniaze a úspech je asi nuda, ale je fajn vedieť, že to môžem tiež dosiahnúť. Mne sa vždy páčili herečky a modelky, takí tí ľudia, ktorí verejne rozprávali a ostaní ich počúvali, potom im tlieskali. Takže závidím obdiv a uznanie. Možno ste niekedy zažili ten pocit, keď bol niekto populárny, napísal napríklad nejakú úspešnú knihu, alebo niekde verejne vystúpil, niečo porozprával, vás to zaujalo, lebo vraj je to niečo perfektné, úžasné, čo určite musím vidieť, čo si určite musím prečítať.

 pexels-photo-974911_1527406043.jpg

Dobre, nechám sa ovplyvniť. Pozriem sa a zrazu si tak v duchu poviem: Čože toto, veď to by som aj ja dokázala. To nič nie je. Hmmm, lenže on to robí, zažíva slávu a ja nič. Prečo? No aké moje presvedčenie mi v tom bráni? Nemôžem to robiť, lebo by sa mi smiali? Lebo by som sa tým neuživila? Lebo by o to nebol záujem? Lebo na to nemám školu? Lebo by sa všetci moji blízki dozvedeli, že som vlastne niekto úplne iný? Lebo to robí každý? A asi milión ďalších nezmyslov a výmyslov mysli. Skúste si to sami na sebe a uvidíte, aké „krásne“ pravdy v sebe máte zakódované, ktoré vám nedovoľujú žiť tak, ako by sa vám páčilo.

Ešte jedna taká užitočná poznámka na záver. Keď si cez závisť odhalíte tie svoje talenty a dospejete k pochopeniu, že aj vy môžete mať úplne to isté, tak sa pristihnete, že prestanete závidieť, ba naopak, začnete to tomu človeku priať. Už ho nebudete považovať za hrozbu, ani za konkurenciu. Tento stav je výborná štartovacia pozícia k realizácii svojich snov. Prečo? Lebo jednoducho aj vy  môžete.

Ilustračné foto: Pexels.com

Zuzana

Ďalšie články od autorky Zuzana

Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje
Vesmír nepočuje, čo si myslíme. Počuje to, ako sa cítime

Ďalšie články na podobné témy

Ako zvládať svoje emócie a nezblázniť sa
Zredukujte úzkosť na minimum
Nikto nie je viac ako vy, no nie je ani menej
Slabosť je sila: Ako sú okolím vnímané naše prehrešky z minulosti?
Poznáte ďalší škandinávsky štýl - SISU?
Ja, moje druhé ja a spolupráca medzi týmito dvomi osobami
Gaslighting - nebezpečná forma manipulácie, ktorá dokáže totálne rozložiť vašu psychiku
Rany osudu sa hoja nielen časom. Pennebakerova terapia písaním pomáha prekonať depresiu.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.