Aké šaty si vybrať na stužkovú? Rady pre každú budúcu maturantku
23. 6. 2023 | PR Servis

Aké šaty si vybrať na stužkovú? Rady pre každú budúcu maturantku

Stužková slávnosť (alebo hovorovo stužková) je významnou udalosťou v živote každého stredoškoláka. A keďže ide o spoločenskú udalosť, treba byť na ňu aj adekvátne oblečený. A zatiaľ čo chalanom „stačí“ nájsť si čo najlepšie padnúci oblek, dievčatá čaká dlhé hľadanie tých najkrajších šiat. Ale nebojte sa baby, poradíme vám.

Dlhé, či kratšie šaty? A aký strih zvoliť?

Aj keď takto na konci aktuálneho školského roka len málokto zo študentov myslí na jeseň a na stužkovú, každé dievča vie, že začať hľadať spoločenské šaty nie je nikdy priskoro. Obzvlášť, keď jeseň je ešte plná svadieb a neskôr už mnohé ženy pomaly zháňajú nové šaty na ples, ktorý ich bude čakať počas zimy, takže dopyt po spoločenských šatách bude v období stužkových naozaj veľký. Prvá rada teda znie: nenechávajte si hľadanie šiat na stužkovú na poslednú chvíľu!

Ako ďalší krok je vhodné rozhodnúť sa, či si vyberiete elegantné dlhé spoločenské šaty, ktoré maturantky preferujú, keďže chcú vyzerať čo najviac žensky, alebo siahnete po kratších šatách, ktoré sú vo všeobecnosti pohodlnejšie. Dbajte však o to, aby bola dĺžka aspoň po kolená, mini šaty nie sú na stužkovú príliš vhodné.

Čo sa týka strihu šiat, tu neexistuje nejaké univerzálne pravidlo, keďže ho treba vyberať podľa typu postavy. Populárne sú napríklad dvojdielne šaty, ktoré trochu odhaľujú bruško, ale pochopiteľne po nich nesiahne každá maturantka.

Aká má byť sukňa šiat? A čo ich farba, či zdobenie?

Zamerajme sa teraz konkrétnejšie na sukňu vašich budúcich šiat na stužkovú. Šaty s tylovou sukňou budú pôsobiť mladistvo dievčensky. Ak chcete staviť skôr na ženskú eleganciu, vyberajte si zo šiat s padavou, priliehavou, či saténovou sukňou.

Čo sa výberu farby týka, aj tá samozrejme výrazne ovplyvní to, ako budete na stužkovej vyzerať, ale podobne ako pri výbere strihu šiat ani tu neexistuje univerzálne pravidlo, ktorého sa dá držať. Jednoducho siahnite po farbe, ktorá sa vám bude najviac páčiť. A to isté platí aj pri rozhodovaní sa, či siahnuť po bohato zdobených, alebo jednoduchších šatách.

Zdroj obrázka:

Autor: berezko / Stock.adobe.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom
Dámske čižmy- symbol topánkovej jesene
Jesenné trendy kabeliek v roku 2023
Bielenie zubov: Urob si sám alebo navštíviť odborníka?
Outfity na pláž: čo si obliecť a ako zažiariť
Spirulina a jej efektívne účinky na organizmus

Ďalšie články na podobné témy

Módny tip: V čom na ples?
Zažiarte na tohtoročnom plese
Šaty, ktoré z vás spravia elegantnú bohyňu
Ako si vybrať ideálne spoločenské šaty? A nemusíte byť ani modelka
Top 5 propozícií na štylizácie s dlhými šatami
Módne tipy pre našich malých školákov
Tipy na outfit na firemný vianočný večierok
Niečo nové do šatníka v Novom roku