Aké sú štýly džínsov?
1. 12. 2022 | PR Servis

Aké sú štýly džínsov?

Neviete, čo si obliecť? - Vytvorte ženskú štylizáciu s nadčasovými džínsovými nohavicami! Len si pamätajte, že Vám musia bezpodmienečne dobre sadnúť – inak si zdeformujete proporcie postavy a tým pádom aj štylizácia nebude úspešná. Našťastie existuje veľa štýlov džínsov, vďaka ktorým si každá žena nájde ten ideálny pre seba – tu sú niektoré z najuniverzálnejších strihov!

Straight leg, teda nohavice rovného strihu

Džínsové nohavice tohto strihu sa vyznačujú celkom jednoduchým strihom a zároveň sú dosť voľné, čo znamená, že nepristanú našej postave a zdôraznia tak nedokonalosti, no určite aj niečo skryjú. Rovná noha sa smerom dole nezužuje a rovný strih nohavíc môže mať vyšší alebo nižší pás. Aby tieto nohavice dobre sedeli na každej postave, je najlepšie zvoliť pás aspoň po pupok alebo aj o pár centimetrov vyšší. Ide o nadčasový strih, ktorý pristane takmer každej žene a môžeme si byť istí, že nikdy nevyjde z módy. Takéto dámske rifľové nohavice sa oplatí skombinovať s klasickým tričkom alebo košeľou, ktoré treba nosiť zastrčené v nohaviciach. 

Mom džínsy so zúženou nohavicou

Ide o džínsy, ktoré, aby dobre sedeli, musia byť veľkostne dokonale zladené – nemôžu byť teda ani úzke, ani príliš široké. Ich najdôležitejšou vlastnosťou je vyšší pás a širšie nohavice, ktoré sa smerom dole zužujú. Mom džínsy by mali byť tiež trochu širšie v bokoch, no dokonale zdôrazňujú pás. Vďaka tomu sa naša silueta stane veľmi ženskou a zároveň skryjeme drobné nedokonalosti okolo brucha, bokov, stehien a dokonca aj lýtok. Nohavice by tiež nemali byť príliš dlhé. Tento štýl nohavíc sa oplatí kombinovať s užším topom, napríklad klasickým tričkom, na ktoré si môžeme obliecť sako, rifľovú bundu, ale aj štýlové dámske mikiny. V závislosti od príležitosti budú doplnkom tenisky, čižmy alebo vysoké podpätky.

Skinny fit, čiže nenahraditeľné rúrky 

Hoci sú celkom úzke dámske džínsy skinny fit strihu v poslednej dobe v štylizáciách tak trochu prehliadané, ide zároveň o nadčasový strih a mnohé ženy si iné džínsy jednoducho nevedia predstaviť. Úzke rúrky dokonale zdôrazňujú postavu, preto sa odporúčajú ženám s dokonalou postavou. Môžete ich nosiť s vysokými podpätkami aj športovou obuvou. Určite by ich mali voliť nižšie a štíhle ženy. K rúrkam môžete nosiť oversize dámske mikiny - takáto štylizácia nám poskytne maximálnu voľnosť. 

Švédky, culottes, baggy a zvonové, čiže široké nohavice

Džínsy môžu mať naozaj široké nohavice, ktoré začínajú od bokov – také sú švédky alebo culottes. Iné strihy môžu mať aj nohavice rozšírené od kolien a ide o tzv. zvony. Musíme pamätať na to, že široké džínsy určite skryjú veľa nedokonalostí, no môžu aj mierne narušiť postavu, preto ich treba starostlivo vyberať a kombinovať so správnou obuvou. Skvele však môžu vyzerať aj na ženskej postave.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Neviete sa dočkať leta? Spríjemnite si čakanie dovolenkovými tipmi
Prečo je vinylová podlaha skvelá voľba?
Prejavy a riešenia problémov s ohrievacím telesom práčky
Čo si obuť počas prebiehajúcej zimy? Tri tipy na štýlovú obuv
Tri dobré rady, ktoré vám uľahčia písanie bakalárskej práce
Medzi najobľúbenejšiu tieniacu techniku patria rolety. Viete prečo?
Chcete si doma tlačiť kvalitné fotografie? Akú tlačiareň si vybrať?
Záhrada ako z magazínu

Ďalšie články na podobné témy

Štýlové oblečenie najvyššej kvality od výrobcov svetových značiek
Naučte sa správne kombinovať oblečenie
Nielen v minisukni môžete vyzerať atraktívne
Jesenné must-have kúsky v pánskom šatníku
Druhy pánskych mikín. Ktorý si vybrať?
Módne tipy pre našich malých školákov
Tipy na outfit na firemný vianočný večierok
Niečo nové do šatníka v Novom roku