Ako a kde nájsť toho pravého po 30-ke
15. 5. 2017 | Evuschka

Ako a kde nájsť toho pravého po 30-ke

Ak už máte po 30-ke a po vašom boku kráča z času na čas iba váš pudlík, nezúfajte. Na lásku nie je nikdy neskoro. Toho správneho nemôžete stretnúť, lebo v práci máte ženský kolektív a muž sa tam objaví iba v podobe šéfa, pri ktorom vám zasvieti kontrolka - so šéfom si nezačínaj? Vek dnes nie je prekážka, ženy aj po 50-ke vyzerajú fantasticky, jedinou prekážkou môžu byť tikajúce biologické hodiny. Ak máte jasno v tom, že deti nechcete, nestresujte sa, čo má prísť príde. 

Kde hľadať ?

Vaším koníčkom nie je futbal ani hokej, ale ste kreatívna a preto sa ocitáte na miestach plných mamičiek na materskej, alebo senioriek.  Nuž nie ste sama, lebo keď ste napríklad Bratislavčanka, tak podobný osud sa aktuálne v tomto meste týka každej piatej dospelej ženy. Štatistika uspokojí iba na chvíľu, človek si povie aj iní zdieľajú podobnú samotu a nič s tým nerobia, ale vy chcete. Tak sa vyberte na štadión, na turistiku, do plavárne, alebo si zabukujte zájazd pre slobodných.

partneri-1_1494834929.jpg

Spoločenské predsudky 

Fakt, že single ženy vo veku kedy sa patrí mať partnera a dieťa/ti sú na tom ozaj horšie ako single muži potvrdzujú aj psychológovia. Mužom, najmä s dobrým platom sa vekom možnosti stretnúť vhodnú partnerku otvárajú, ale ženám nie. Spoločnosť sa pozerá na nezadané ženy, ktoré dosiahli určitý vek divne. „Prečo nikoho nemá? „ Je v poriadku ?“ Možno má blbú povahu, nie je lesba?„ Predsudky môžu vyvrcholiť až do takéhoto extrémneho posudzovania okolia, čo vám môže byť celkom jedno, pokiaľ máte vo veci láska a vzťahy jasno a na toho pravého si radi počkáte hoci aj do vyššieho veku. Podľa vzoru ak ak ho nestretnem svet sa nezrúti , nestrávim život s niekým len preto, aby som nebola sama.

Toto pravidlo by si mohlo osvojiť viac žien. Ešte v bývalom režime bolo časté vydávať sa len preto, lebo sa už vydali kamarátky z ulice. Bolo sa treba poponáhľať, pretože nezadaná žena po 25- ke (závislé od regiónov, napr. v Honte už  po 20- ke )  už bola odsúdená  na osud  starej dievky.  

partneri-2_1494834929.jpg

Staré dievky kedysi a dnes

Takýto titul sa nepáčil nijakej slečne. Stará dievka mala zväčša nižšie spoločenské postavenie, podobne ako starý mládenec. Žili s rodičmi, po ich smrti u niektorého zo súrodencov, pracovali na hospodárstve, ak žila v domácnosti sama, živila sa najmä príležitostnou prácou či ručnými prácami. Ak sa vydala, čo nebolo zriedkavé, tak jej partnerom sa stával tiež niekto so spoločensky nižším postavením (vdovec, rozvedený muž atď.) 

Takže byť vydatou bolo za akúkoľvek cenu zaujímavejšie. Takto vznikali zväzky bez ozajstnej lásky, založené na nízkom a nepodstatnom posudzovaní. Nehovoriac, aké ďalekosiahle, negatívne dôsledky mal taký vzťah na spoločnosť, plodenie a výchova detí, nedostatok lásky, zranenia. Ale to by už bola iná téma. Na každý pád, dnešná moderná a slobodná žena nemusí čeliť až takým prísnym normám a má nepísané právo užívať si svoju slobodu oveľa dlhšie. 

partneri-3_1494834929.jpg

Moderné a účinné zoznamovanie 

Vrátim sa do dnešnej digitálnej doby a k možnostiam, zmeniť stav slobodná na zadanú. Absolútnym výdobytkom a sprostredkovateľom číslo jeden sa na jeden klik stal internet. Hovorím o tom, že na ňom trávime nesmierne množstvo času, je neosobný, môžeme sa až do prvého rande skrývať za obrazovku a v čase keď sme pripravené ideme do toho na živo. Potom už nie je cesty späť, buď sa nám potvrdí, že dotyčný z druhej strany četu s nami je naozaj taký fešák ako na fotkách, úžasný a vtipný ako javil z komunikácie a na to všetko naozaj single (čo síce zo sociálnych sietí ani z prvého rande nezistíme), ale má to kdesi zapísané v pohľade .

Veď prihodilo sa to už toľkým, počúvame zo svojho okolia, z filmov, časopisov a už aj románov, prečo by sa to nemohlo stať nám. Je aj veľa žien, ktoré nemajú najlepšie skúsenosti so zoznamkami typu pokec, ale osobne aj poznám niekoľkoročné, harmonické manželstvá, vzniklé z podobných portálov. Na záver všetkým nezadaným, nielen 30- ničkám prajem veľa šťastia na krásnej ceste hľadania lásky nech už je to klasickou a staromódnou, alebo digitálnou, modernou formou. Na forme naozaj nezáleží, dôležitý je iba výsledok – láska. 

 

partneri-4_1494834929.jpg

Ilustračné foto: Pixabay.com

Ďalšie články od autora Evuschka

Novoročné oslavy po španielsky
Vianoce v Španielsku
Staňte sa konečne milionárkou
Robte len to, čo vás baví
Neklikajte, zarábajte
Ako ne/zarábať na internete
Mikropráca, alebo práca z obývačky
Dobrovoľní, digitálni nomádi, alebo sedím si na pláži a zarábam aj po 40-ke

Ďalšie články na podobné témy

Minúta vďaky
Ako neprísť o spoločné zážitky počas pandémie?
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom
Návrat do zamestnania po rodičovskej dovolenke - ako sa s ním vysporiadať?
Otvorte sa možnostiam
Dve presvedčenia, ktoré už nám neposlúžia
Andrea Trávničková: Naučila som sa, že v akomkoľvek rozhodnutí je vždy kus dobra
Ako zahnať jesenný splín?