Ako by mala vyzerať top asistentka?
22. 7. 2020 | Naďa

Ako by mala vyzerať top asistentka?

Pracujete ako asistentka, no neviete, čo na seba? Dnes vám poradíme, aké kúsky by ste si mali na seba obliecť, aby ste vyzerali čo najlepšie a elegantne. Táto práca si totižto vyžaduje nielen dobre zvolené oblečenie, ale aj eleganciu, na ktorú mnohí zabúdajú.

Formálne oblečenie

Možno vás už prestalo baviť neustále nosiť klasické formálne oblečenie, ktoré sa skladá zo sukne, košele a nejakého svetra. Určite by ste uvítali aj niečo nové. Čo tak skúsiť túto kombináciu, no s úplne odlišnými vecami? Napríklad zmeňte farbu či vzor košele. Skúste niečo, čo ste doteraz ešte nemali a možno sa to uchytí. Vyskúšajte inú dĺžku sukne. Dávajte však pozor, aby nebola príliš krátka. Nemusí byť však ani príliš dlhá. Môže byť napríklad asymetrická alebo dvojitá! V ponuke obchodov nájdete určite krásne kúsky.

 fes_1509021062.jpg

Klasické oblečenie

Nemáte v práci žiadny dress-code, ktorý by ste mali dodržiavať? Ak nie, môžete vyskúšať aj iné kúsky, ktoré by ste si možno neobliekli do tejto práce. Medzi ne sa môže napríklad počítať kožená sukňa, nejaký iný sveter alebo trochu vyzývavejšie tričko. Nič však samozrejme nepreháňajte a uvedomte si, že v práci musíte jednoducho nosiť skôr nudnejšie oblečenie.

Najlepšie kúsky pre asistentky

Ako sme už vyššie spomínali, vhodné oblečenie pre asistentky sa skladá najmä z blúzky, nejakej sukne a saka. Vhodné sú však aj rôzne typy svetríkov alebo nohavíc. Rifle nemusia byť práve najlepšia voľba, ale kostýmové nohavice alebo veľmi obľúbené "culottes" sa hodia. Samozrejme, môžete vyskúšať aj elegantné, puzdrové šaty, ktoré sú vhodné na bežné nosenie. Vyhnite sa príliš slávnostným šatám, ktoré sa hodia skôr na väčšie príležitosti.

Farby

Najvhodnejšie farby sú čierna, hnedá, sivá, tmavá červená alebo tmavá modrá. Ostatné farby ako napríklad ružová, bledá červená alebo krikľavá oranžová nerobia dobrý dojem a ľudia by vás nemuseli rešpektovať. Aj oblečenie vie totižto mnoho napovedať. 

Ilustračné foto: Pixabay.com, Bonptixshop.eu

Ďalšie články od autora Naďa

Ako nosiť maxi šaty?
Topánky do nepohody
V čom zaujať na jeseň?
Pančuchy a ponožky
Farby lístia v móde
Festivalová pohodička
Čarovné Toskánsko
Letná svadba

Ďalšie články na podobné témy

Tipy na outfit na firemný vianočný večierok
Bosonožky
Pin-up diva na pláži
Čarovné Toskánsko
Farby lístia v móde
Pančuchy a ponožky
V čom zaujať na jeseň?
V móde túto jeseň vládne červená!