Ako byť krásna a trendy zároveň
30. 7. 2021 | PR Servis

Ako byť krásna a trendy zároveň

Na tepne beauty sveta vedie starostlivosť o pleť a v módnych trendoch nájdete domácu pohodu a nenútenú ležérnosť. Aké sú ďalšie horúce tipy, ktoré by mala poznať každá moderná žena.

Celkový trend minimalizmu sa presunul aj do prístupu ku kráse tela. Zložité kozmetické rutiny a hodiny strávené skrášľovaním v salónoch nahradili jednoduché a praktické riešenia. Aj v domácom prostredí dokážeme urobiť základné procedúry a máločo o nás prezradí toľko ako naše ruky.

Nechty, obočie

Preto sú v roku 2021 obľúbené gél laky na gélové nechty, ktoré nie je nutné tak často upravovať. Tak trochu nepochopeným trendom z tejto kategórie je aj prirodzene rastúce, neupravované obočie. Môžeme ho vidieť aj u topmodeliek, no väčšina žien stále nedá dopustiť na svoju priateľku - pinzetu. Ak patríte medzi ne, môžete si skúsiť obočie nafarbiť, alebo pomocou púdru na ňom urobte ombré efekt.

Pleť

Menej make-upu, viac starostlivosti o pleť. S povinným nosením rúšok na väčšine verejných miest sme sa museli vzdať trendu z roku 2019, teda výrazného rúžu, ktorý bol nositeľom celkového looku. Posledné drobné sme stavili na kvalitný korektor, ktorý vydrží aj pod rúškom a venujeme sa viac celkovému vzhľadu pleti.

Záleží nám na ekologickom a zdravom životnom štýle, preto volíme hlavne prírodné produkty, ktoré nezaťažujú planétu a neobsahujú veľa chemických látok. Tento trend je inšpirovaný prístupom francúzskych žien, ktoré sa snažia skôr zdôrazniť, čo je na ich tvári prirodzene krásne a nenanášať priveľa make-upu.

Oblečenie

Keď sme pred dvoma rokmi pri čakaní na autobus prehodili pár slov s neznámym človekom, dnes už pre nás nie je jednoduché dostatočne často komunikovať aj s blízkymi ľuďmi. V móde sa táto skutočnosť premenila na obľúbenosť rôznych nápisov a grafických dizajnov na oblečení. Ráno si na seba oblečte zaujímavé tričko, ktorým zaujmete a rozhodne tak prinesiete trochu sviežosti do šedých ulíc. Ak si neviete vybrať, stavte na humor.

Nohavice dizajnéri tento rok rozšírili a ušili z ľahučkých materiálov. Podobajú sa vďaka tomu na dlhé jemné sukne a nosia sa na jar i v lete. Inšpiráciou z mól módnych prehliadok sú rôzne rozprávky, zrejme preto, že chceme uniknúť z nepríjemnej reality naplnenej správami o pandémii. Na oblečení sa to prejavuje ako korzety napodobňujúce brnenie bojovníkov alebo ako bohaté nadýchané sukne napodobňujúce šaty princezien. Vo večernej móde dominuje atmosféra orientálnej tisíc a jednej noci, teda sýte farby drahokamov a trblietavé odlesky.

A aké sú ďalšie top trendy módy 2021? Poznáte tzv. athleisure oblečenie? Ide o odevy, ktoré sa zvyčajne nosia pri športovaní, ale v tomto prípade si ich obliekame do práce alebo na voľný čas. Sú teda pohodlné, často elastické a priliehavé na telo a majú rôzne funkčné vychytávky. V roku 2021 tento trend podporuje životný štýl mnohých z nás. Pracujeme viac z domu, v rovnakom oblečení si môžeme zacvičiť uprostred dňa jogu a bez nutnosti prezliekať sa môžeme ísť na večernú prechádzku alebo sa zakukliť pri telke na gauči.

Originalita sa bude nosiť v každom období, ale práve tento rok je ako stvorený na pretváranie svojho oblečenia. Inšpirujte sa žienkami, ktoré si maľujú zadné vrecká na džínsoch farbami na textil. Alebo je vám bližšia výšivka, hoci aj na športovej mikine s logom vašej obľúbenej značky? Tieto dve kreatívne techniky sú najčastejšou voľbou tvorivých ľudí pri snahe pretvárať svoje oblečenie na neopakovateľné kúsky.

Či už podľahnete trendom, alebo sa rozhodnete ísť svojou vlastnou cestou, osvojte si spolu s nami aspoň základnú myšlienku tohto roka a tou je starostlivosť o seba a svoju pohodu.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ktoré zamestnania najviac škodia vašim zubom? Niektoré vás určite prekvapia!
Čo s prichádzajúcimi teplými dňami v okolí Banskej Štiavnice?
Tipy pre jarné upratovanie a výzdobu v záhrade
Čo nesmie chýbať vo vašej domácej posilňovni?
Ako nosiť dámske tenisky
Pohodlie a kvalita v jednoduchom dizajne
6 tipov, ako na rekonštrukciu okolia domu
Sesterstvo v znamení kolekcie SISTERHOOD: Je veľmi dôležité, aby sme sa ako ženy podporovali v našich snoch

Ďalšie články na podobné témy

Bosonožky
Topánky do nepohody
3 tipy ako správne vybrať náramky
Kabelkové top trendy pre jar a leto 2022 Na ktoré si trúfate?
Topánky na vysokom podpätku – ako nájsť ten najpohodlnejší pár?
Bláznivé módne tipy na tento rok
Pozrite si tie najštýlovejšie mikiny MEDICINE
Ako sa obliecť na stretnutie s kamarátkou?