Ako byť štíhla a fit – už navždy!
21. 12. 2021 | PR Servis

Ako byť štíhla a fit – už navždy!

Dostať sa do kondície nemusí byť zložité. Jednoducho povedané, vyžaduje si to pohyb. Beh, bicyklovanie, tanec, chôdza, vzpieranie, alebo strečing sú fantastické formy pohybu, ktoré rozbúchajú vaše srdce, dokonale prehrejú vaše telo, a následne pomôžu s jednoduchými úlohami, ako je nosenie nákupu, alebo chodenie po schodoch. Ak budete vytrvalá, časom zvládnete aj vysokohorskú turistiku, zabehnete maratón, alebo môžete pokojne aj vyhrať zlato na olympijských hrách – skrátka, každý má vlastnú motiváciu prečo byť fit.

Nájdite svoju motiváciu a urobte pohyb jedným z vašich zvykov

Ako sme už spomínali vyššie, motivácia je individuálna a subjektívna. Zamyslite sa nad tým, čo je vašim dôvodom – chcete len dobre vyzerať, obliecť si šaty spred desiatich rokov, zabehnúť charitatívny polmaratón, alebo sa chystáte na dobrodružnú dovolenku? Nech už je to čokoľvek, malo by to byť dostatočne silné, aby vás to podporilo v momente, keď to už budete chcieť vzdať, alebo sa vám len jednoducho nebude chcieť nič robiť. Skvelým spôsobom, ako sa vyhnúť tomu, že nebudete denne pohyb vynechávať, je začleniť ho do svojho bežného dňa. Vymeňte MHD a auto za chôdzu alebo bicykel, namiesto výťahu použite schody, kávu si vezmite so sebou a prejdite sa okolo štvrte. Áno, je to skutočne tak jednoduché!

Vyberte si vhodnú aktivitu a plánujte

Nikto netvrdí, že aby ste boli fit a cítili sa dobre, musíte sa deptať na skupinových cvičeniach aerobiku. Vyberte si aktivitu, ktorá vás bude baviť. Kúpte si jednoručky a zacvičte si doma pri vašom obľúbenom seriáli, choďte sa previezť na bicykli, alebo si s priateľmi raz týždenne zahrajte volejbal. Je to iba na vás! Dôležité však je vykonávať tieto aktivity pravidelne, a to čím častejšie, tým lepšie. Pokiaľ vám už teraz v hlave bliká červené svetielko vášho preplneného kalendára, naplánujte si 20 minútové cvičenia pred prácou, po nej, alebo počas obedovej pauzy, ktoré odbavíte rovnako, ako obchodné stretnutie.

Počúvajte svoje telo a majte rada sama seba

Nie, nie je to len často opakovaná fráza rôznych ezoterikov a šarlatánov. Pokiaľ začnete vykonávať určitú aktivitu, nechoďte sama proti sebe. Ak máte pocit, že vám nevyhovuje, alebo nefunguje, zmeňte ju. Nepočúvajte svoje okolie, riaďte sa iba vašim vnútorným pocitom. Ak sa vám niečo nepodarí, nezúfajte a nenadávajte si. Vaše telo denne odvádza skvelú prácu tým, že vám umožňuje hýbať sa, pracovať, oddychovať, jesť, alebo len umyť si zuby. Oceňte ho, a milujte ho za to.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ktoré zamestnania najviac škodia vašim zubom? Niektoré vás určite prekvapia!
Čo s prichádzajúcimi teplými dňami v okolí Banskej Štiavnice?
Tipy pre jarné upratovanie a výzdobu v záhrade
Čo nesmie chýbať vo vašej domácej posilňovni?
Ako nosiť dámske tenisky
Pohodlie a kvalita v jednoduchom dizajne
6 tipov, ako na rekonštrukciu okolia domu
Sesterstvo v znamení kolekcie SISTERHOOD: Je veľmi dôležité, aby sme sa ako ženy podporovali v našich snoch

Ďalšie články na podobné témy

Najčastejšie chyby, ktoré robíte pri cvičení: Čomu sa vyhnúť?
Prečo je cvičenie ideálna cesta nielen k vysnívanej postave?
Trápi Vás brušná diastáza? Už nemusí. Máme riešenie!
Čo nesmie chýbať vo vašej domácej posilňovni?
Chcete schudnúť? 90 - dňová výzva s FitCurves Ružinov!
Plánujete cvičiť doma? Toto vybavenie vám nesmie chýbať
Čo by ste mali vedieť než začnete chudnúť do plaviek
Ako na skvelú postavu? Toto je 6 dôležitých faktorov, ktoré viete ovplyvniť a pomôžu vám