Ako ju zbaliť na druhom rande
8. 8. 2022 | PR Servis

Ako ju zbaliť na druhom rande

Druhé rande bude snáď menej stresujúce ako to prvé, už ste sa predsa stretli a vytvorilo sa medzi vami určité spojenie. Nie ste pod tlakom, aby ste urobili dobrý prvý dojem. Mali by ste však rozkrútiť momentum a prechádzať od jedného rande k druhému hladko ako po masle.

Ako mať radosť z každého stretnutia a uistiť sa, že druhé rande prebehne v pohode? Máme pre vás pár inšpirácií.

Na druhom rande zvoľte zaujímavú aktivitu

Ak ju pozvete na prvé rande na kávu alebo na drink, je to skvelý nápad, pretože takéto rande má určitú štruktúru. Existuje v ňom úvod (objednanie kávy) a koniec (keď kávu dopijete). Takéto rande zároveň poskytuje jednoduchú únikovú stratégiu, ak máte pocit, že to nie je ono. V prípade druhého rande to však nestačí - je potrebné prelomiť pocit, že ide o akési interview alebo pohovor, kde je kladených mnoho otázok.

Druhé rande by mohlo prebiehať aktívnejšie a malo by vám umožniť pozorovať správanie človeka v rôznych situáciách a prostrediach. Môžete navštíviť botanickú záhradu, ísť do múzea alebo sa zúčastniť kvízu v populárnom bare. Pokiaľ to počasie dovoľuje, je skvelý nápad ísť na turistiku. Zabaľte pre ňu aj nejakú maškrtu, napríklad zdravé sušienky a tyčinky. Veď kto by neocenil malý sladký darček?

Ak sa po takejto aktivite budete stále cítiť príjemne, môžete partnerku pozvať na pravú kolumbijskú kávu k sebe domov. Dáte najavo záujem o jej spoločnosť a budete mať možnosť porozprávať sa vo väčšom súkromí.

 druhe-rande-zbalit-ju_1659934014.jpg

Nebojte sa prejaviť zvedavosť, aby konverzácia neviazla

Kým sa dostanete k rande číslo dva, už pravdepodobne vyčerpáte mnoho štandardných spoznávacích otázok. Nesnažte sa rozpomenúť, či ste sa už opýtali na počet súrodencov, namiesto toho sa zamerajte na oblasti, ktoré vás úprimne zaujímajú. Ak vás napríklad zaujíma vzťah s rodinou, opýtajte sa, ako slávia Vianoce. Využite to aj na rozprávanie o sebe, o tých stránkach vášho života, ktoré vás najlepšie vystihujú.

Ak každý víkend trávite na futbalovom ihrisku, spomeňte to a zároveň sa opýtajte na jej športové preferencie. Podľa psychoterapeutov a sexuológov je druhé rande vhodné aj na rozhovor o tom, aký vzťah hľadáte. Môžete sa tiež opýtať, či by chceli žiť niekde inde, alebo sa im páči súčasné mesto. Zistite, aké sú jej sny a plány do budúcnosti. Tie sa, samozrejme, časom menia, ale veľa vám napovedia o tom, či sa k sebe hodíte.

Nebojte sa "trápneho" ticha

Okrem vhodných otázok je dôležité vedieť spolu aj mlčať a zároveň mať zmysel pre humor. Nebojte sa prerušiť ticho jednoduchým vtipom, ako milujete chvíľky trápneho ticha. To, či ste v oblasti humoru na rovnakej vlne si môžete overiť aj tak, že si oblečiete tričko s vtipným motívom. Ak vám ho pochváli, ste na dobrej ceste, a ak sa vás pri tom aj dotkne, je to jasný signál, že ste ju zaujali.

Vráťme sa však k trápnemu tichu. Okrem humoru vás môže zachrániť aj vopred pripravená otázka, o ktorej ste si istí, že v rozhovore doteraz nepadla. Napríklad, ako si predstavuje ideálnu dovolenku alebo aká je jej najkrajšia spomienka z detstva. Prvá otázka vám umožní opäť porovnávať svoje rebríčky hodnôt a druhá vám zase získa niekoľko bodov navyše v roztomilosti.

Nebojte sa hovoriť o intimite, ale nemajte žiadne očakávania

Ženu najlepšie zbalíte na gavalierstvo - netlačte na ňu, ale zároveň sa netvárte, že sa jej nikdy nechcete ani dotknúť. Počas druhého rande sa spolu cítite komfortnejšie, preto sú prirodzené aj vzájomné dotyky. Otvorene sa však rozprávajte o všetkom, čo plánujete urobiť.

Jednoduchá otázka, či by jej nevadilo, ak by ste sa držali za ruky, môže pôsobiť trochu umelo, ale pomôže pri budovaní dôvery a pocitu bezpečia. Základné pravidlo v tejto oblasti je jasné - môžete postupovať tak rýchlo alebo tak pomaly ako obaja chcete.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Sesterstvo v znamení kolekcie SISTERHOOD: Je veľmi dôležité, aby sme sa ako ženy podporovali v našich snoch
Bude môjmu dieťaťu chutiť aj detská výživa bez cukru?
Predaj Garmin v kamennej predajni v Prešove
Povinné zmluvné poistenie online – oplatí sa dnes vybavovať cez internet?
Medzinárodný deň žien očami Lidla
Ako zdravý lifestyle a preventívne vyšetrenia môžu pomôcť predchádzať zdravotným problémom.
Ikonický RETRO košík je späť!
Na čo všetko sa hodí Imunoglukan

Ďalšie články na podobné témy

Ako ho zbaliť na druhom rande
Rande po rokoch? Prečo nie?
Tieto maličkosti vylepšia váš vzťah
Ako a kde nájsť toho pravého po 30-ke
Minúta vďaky
Nové "ja" v roku 2018. Ako zmeniť svoj život k lepšiemu!
Závisí vaše sebahodnotenie od druhých? Takto to zmeníte!
Známy neuropatológ Koukolík priblíži rozdiely medzi pohlaviami