Ako na novú kuchyňu? Nech zavládne praktickosť!
30. 8. 2023 | PR Servis

Ako na novú kuchyňu? Nech zavládne praktickosť!

Každá miestnosť by vás mala niečím fascinovať a inšpirovať. A keď je reč o kuchyni, určite by našu pozornosť mala pútať práve kuchynská linka. Tá udáva štýl nielen kuchyni, ale aj celej domácnosti.

Renovujete kuchyňu? Na tomto nešetrite!

Vieme, aké dôležité je dodržiavať v kuchyni hygienické zásady. Nemalú úlohu v ich dodržiavaní plnia aj povrchy kuchynskej linky, ktoré by mali byť ľahko udržiavateľné a odolné voči vode či mechanickému opotrebeniu.

Môžete šetriť na prevedení úchytov či type dvierok, ale určite nešetrite na kvalite korpusu kuchynskej linky, na systéme uzatvárania skriniek a zásuviek či materiálovom prevedení pracovnej dosky a zásteny.

Cieľ: vyťažiť z kuchyne čo najviac

Na čo pri navrhovaní kuchyne myslieť? Najviac miesta na pohyb v kuchyni by ste mali mať v blízkosti chladničky, sporáka a umývadla. Dôležité je tiež mať dostatok priestoru na pracovnej doske, preto pri vizualizácii kuchyne treba vymyslieť úložný priestor pre všetky predmety, ktoré na pracovnej doske vôbec nemusia byť.

Ide o menej využívané spotrebiče či zbytočné dekorácie. Správna organizácia je základ. Rozumným skladovaním získate viac miesta aj v priestore, ktorý ste doteraz považovali za malý.

kuchyna-na-mieru-sanas_1693377349.jpg

Všetko na dosah ruky

S vytvorením kuchynskej linky na mieru sa vaša misia nekončí. Ešte do nej treba naukladať potraviny a pomôcky, ktoré z kuchyne spravia vaše malé kráľovstvo. Keď budete plánovať kuchyňu na mieru, pri každom type skriniek si premyslite, čo do nich uložíte. V kuchyni sú rôzne druhy pracovísk a tým má zodpovedať obsah skriniek.

Kde sa krája a mieša, majte poruke zásuvky, hrnce a misky. Kde sa dochucujú pokrmy, majte pripravené police s koreninami. Kde sa servírujte, majte uložený príbor, taniere a poháre. Kávovar, umývačku riadu, sporák a chladničku odporúčame umiestniť v blízkosti drezu.

Múka, olej, soľ, cukor, káva a i. nemusíte skladovať iba v potravinovej skrinke alebo vo vašej špajze. Ak ich využívate pravidelne, nasypte si ich do ozdobných fľašiek a dekorujte nimi kuchyňu, či na otvorených policiach, alebo na organizéroch priamo na pracovnej doske.

biely-dizajn-kuchyne-sanas_1693377349.jpg

Ušetrite v kuchyni čo najviac času a miesta

Často niečo hľadáte? Ak potraviny neskladujete vo vlastných obaloch, ale v rôznych nádobách, označte si ich štítkom. Alebo si zaobstarajte priehľadné dózy, do ktorých vidno.

Oceníte tiež vnútorné organizéry v kuchynskej linke. Vďaka priečinkom si môžete oddeliť múku, koreniny, strukoviny a iné prísady a priestor využijete na maximum.

Pri nákupe pracovných pomôcok myslite na to, ako sa budú dať v skrinke uložiť. Najlepšie sú riady s odnímateľnými rúčkami (hrnce, panvice), také, čo sa dajú dobre stohovať, prípadne zavesiť na lištu nad pracovnou doskou. 

Kuchyňa často predstavuje celoživotnú investíciu. Preto je vhodné nechať si zhotoviť kuchyňu na mieru. Nebude mať žiadnu chybu, pretože si ju navrhnete podľa vlastných preferencií, ale aj praktických odporúčaní profesionálov. Čo viac si priať ako dizajn a funkčnosť v jednom?

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Kabelky crossbody a ich praktické vlastnosti
Najmódnejšie farby sandálov - tieto modely budú trendy v roku 2024!
Nízke libido – prirodzený stav alebo problém? Čo ovplyvňuje sexuálny apetít a ako ho zvýšiť?
Guess tenisky: Praktickosť a elegancia v jednom
Arganový olej Orient House
Niacínamid: zázračný vitamín B3 pre krásnu a zdravú pleť
Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom

Ďalšie články na podobné témy

Ako vyzerajú moderné kuchyne súčasnosti?
Nástenný digestor do modernej kuchyne
Aké novinky so sebou prinášajú moderné umývačky riadu?
Podľa čoho si správne vyberať kuchynské nože?
Obľúbené kuchynské drezy z keramiky a granitu. Aké sú ich výhody?
Sektorové kuchyne predstavujú rozumný spôsob, ako ušetriť
Kuchynská pracovná doska, ktorá znesie takmer všetko
Plánujete si kúpiť nový jedálenský stôl a stoličky? Na čo sa zamerať pri výbere?