Ako na novú kuchyňu? Nech zavládne praktickosť!
30. 8. 2023 | PR Servis

Ako na novú kuchyňu? Nech zavládne praktickosť!

Každá miestnosť by vás mala niečím fascinovať a inšpirovať. A keď je reč o kuchyni, určite by našu pozornosť mala pútať práve kuchynská linka. Tá udáva štýl nielen kuchyni, ale aj celej domácnosti.

Renovujete kuchyňu? Na tomto nešetrite!

Vieme, aké dôležité je dodržiavať v kuchyni hygienické zásady. Nemalú úlohu v ich dodržiavaní plnia aj povrchy kuchynskej linky, ktoré by mali byť ľahko udržiavateľné a odolné voči vode či mechanickému opotrebeniu.

Môžete šetriť na prevedení úchytov či type dvierok, ale určite nešetrite na kvalite korpusu kuchynskej linky, na systéme uzatvárania skriniek a zásuviek či materiálovom prevedení pracovnej dosky a zásteny.

Cieľ: vyťažiť z kuchyne čo najviac

Na čo pri navrhovaní kuchyne myslieť? Najviac miesta na pohyb v kuchyni by ste mali mať v blízkosti chladničky, sporáka a umývadla. Dôležité je tiež mať dostatok priestoru na pracovnej doske, preto pri vizualizácii kuchyne treba vymyslieť úložný priestor pre všetky predmety, ktoré na pracovnej doske vôbec nemusia byť.

Ide o menej využívané spotrebiče či zbytočné dekorácie. Správna organizácia je základ. Rozumným skladovaním získate viac miesta aj v priestore, ktorý ste doteraz považovali za malý.

kuchyna-na-mieru-sanas_1693377349.jpg

Všetko na dosah ruky

S vytvorením kuchynskej linky na mieru sa vaša misia nekončí. Ešte do nej treba naukladať potraviny a pomôcky, ktoré z kuchyne spravia vaše malé kráľovstvo. Keď budete plánovať kuchyňu na mieru, pri každom type skriniek si premyslite, čo do nich uložíte. V kuchyni sú rôzne druhy pracovísk a tým má zodpovedať obsah skriniek.

Kde sa krája a mieša, majte poruke zásuvky, hrnce a misky. Kde sa dochucujú pokrmy, majte pripravené police s koreninami. Kde sa servírujte, majte uložený príbor, taniere a poháre. Kávovar, umývačku riadu, sporák a chladničku odporúčame umiestniť v blízkosti drezu.

Múka, olej, soľ, cukor, káva a i. nemusíte skladovať iba v potravinovej skrinke alebo vo vašej špajze. Ak ich využívate pravidelne, nasypte si ich do ozdobných fľašiek a dekorujte nimi kuchyňu, či na otvorených policiach, alebo na organizéroch priamo na pracovnej doske.

biely-dizajn-kuchyne-sanas_1693377349.jpg

Ušetrite v kuchyni čo najviac času a miesta

Často niečo hľadáte? Ak potraviny neskladujete vo vlastných obaloch, ale v rôznych nádobách, označte si ich štítkom. Alebo si zaobstarajte priehľadné dózy, do ktorých vidno.

Oceníte tiež vnútorné organizéry v kuchynskej linke. Vďaka priečinkom si môžete oddeliť múku, koreniny, strukoviny a iné prísady a priestor využijete na maximum.

Pri nákupe pracovných pomôcok myslite na to, ako sa budú dať v skrinke uložiť. Najlepšie sú riady s odnímateľnými rúčkami (hrnce, panvice), také, čo sa dajú dobre stohovať, prípadne zavesiť na lištu nad pracovnou doskou. 

Kuchyňa často predstavuje celoživotnú investíciu. Preto je vhodné nechať si zhotoviť kuchyňu na mieru. Nebude mať žiadnu chybu, pretože si ju navrhnete podľa vlastných preferencií, ale aj praktických odporúčaní profesionálov. Čo viac si priať ako dizajn a funkčnosť v jednom?

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Dušičky sa blížia. Nezabudnite na svojich zosnulých blízkych
Módna obuv jeseň/zima 2023/2024: Nové trendy
Ako zvládnuť začiatky bývania s partnerom
Dettol sa znova spojil s Nadáciou Kvapka Nádeje. V boji pomáha napríklad štrnásťročnému Marekovi
Viete,kedy si môžete alebo musíte vymeniť vodičský preukaz?
Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom

Ďalšie články na podobné témy

Ako vyzerajú moderné kuchyne súčasnosti?
Nástenný digestor do modernej kuchyne
Aké novinky so sebou prinášajú moderné umývačky riadu?
Podľa čoho si správne vyberať kuchynské nože?
Obal bez obáv – allinpackaging.sk
Ako urobit’ z vášho dvora útočisko pre vtáčiky
Ako pripraviť deťom záhradný priestor či dvor, ktorý budú milovať?
Oprášte svoj šijací stroj