Ako najlepšie zlepšovať účinky kolagénu?
24. 11. 2021 | PR Servis

Ako najlepšie zlepšovať účinky kolagénu?

S čím všetkým sa vám bežne spájajú účinky kolagénu? Ženy v tom majú úplne jasno! Keď je reč o kolagéne, predstavujú si zdravú a pevnú pokožku bez vrások. Krása však niečo stojí, konkrétne budeme musieť nájsť kolagén vo forme čo najlepšie spracovateľnej a využiteľnej pre naše telo. V takej podobe ho už môžeme považovať za komplexný zdroj pre výživu pleti, vlasov a nechtov. Taktiež ho používame na zlepšenie kondície kĺbov, tkanív, svalov a šliach. Má teda zmysel hovoriť o ňom čo najexaktnejšie a často aj v superlatívoch!

Kolagén patrí medzi bielkovinové látky, nerozpustné vo vode. Z obsahu všetkých proteínov v zdravom tele cicavcov tvorí max. 30 %. Vekom ale zásoby kolagénu v tele prirodzene klesajú. Na spomalenie procesov starnutia a slabšej vitality kĺbov a kostí je práve po tridsiatke ideálny čas hľadať najlepší kolagén vo forme výživových doplnkov. Nezabúdame ani na pestrú stravu založenú na hovädzom a bravčovom mäse.

Účinný kolagén nie je chutný ani s veľkými molekulovými reťazcami  

Kolagén prijímame zo stravy aj naďalej, ale prihliadame na jeho zbytočne veľké reťazce molekúl. Tie zabraňujú, aby bol v takejto podobe biologicky dobre využiteľný. Navyše, bežné perorálne prijímané doplnky k strave sú v tráviacom prostredí takmer absolútne rozložené. A teda vôbec nevyužité pre naše zdravie.

Pri výbere výživných kolagénových produktov už musí ísť bokom aj ženská intuícia a jej citlivejší emočný svet. V ňom nás dokáže zlákať príťažlivá vôňa či sladká, ľahko rozplývavá chuť na jazyku.

Ako funguje najlepší kolagén?

Nulový obsah sladidiel, zvýrazňovačov chutí a ďalších pridaných látok dokazuje stopercentne dôveryhodný lipozomálny kolagén. Charakterizuje ho úplne iná než príjemná chuť a vôňa. Ten si vás získa viac ako 90 % využiteľnosťou v tele vďaka unikátnej formule s ochrannými ľahučkými mikročasticami tuku. Kolagén je tak obalený v drobných lipozómoch, pričom ho naše telo bez ťažkostí spracuje a ďalej využíva. Tento predpoklad sa zvyšuje, keď uprednostníme hydrolyzovaný pred klasickým kolagénom.

Rovnako jeho účinky podporujú vitamíny a minerály, ale tiež len v dobre vstrebávateľnej lipozomálnej forme. Maximálne pôsobí v kombinácii s vitamínom C, D, E, so zinkom a biotínom.

Zdroj obrázku: YuliaLisitsa / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Obľúbené kuchynské drezy z keramiky a granitu. Aké sú ich výhody?
Aké sú vlastnosti dobrej a módnej jesennej bundy?
Aký darček vybrať pre ženu - niekoľko dobrých rád
Pýtali sme sa mužov: Aká by mala byť ideálna žena?
Šitie ako hobby – od ťažkých začiatkov po uspokojujúce výsledky
4 triky ako nosiť hviezdnu Fiery Red vo všedný deň
3 tipy, ako si vybrať ideálnu kabelku na zimu
YouTube Premium umožňuje sledovať videá s vypnutým displejom (a ďalšie výhody)

Ďalšie články na podobné témy

Ako sa starať o pleť v zime?
Recenzia kozmetiky: BIOSILK Volumizing Therapy
Revolučné zubné pasty na prírodnej báze. Spoznajte ich!
Kozmetika, ktorá zabíjala
BOROTALCO – tradičná i osobitá vôňa s príbehom...
Tieto prístroje vám pomôžu k tomu, aby ste bola krásna
Prečo sa pleti chlad nepáči?
Prečo je kolagén tak dôležitý a ako funguje?