Ako najlepšie zlepšovať účinky kolagénu?
24. 11. 2021 | PR Servis

Ako najlepšie zlepšovať účinky kolagénu?

S čím všetkým sa vám bežne spájajú účinky kolagénu? Ženy v tom majú úplne jasno! Keď je reč o kolagéne, predstavujú si zdravú a pevnú pokožku bez vrások. Krása však niečo stojí, konkrétne budeme musieť nájsť kolagén vo forme čo najlepšie spracovateľnej a využiteľnej pre naše telo. V takej podobe ho už môžeme považovať za komplexný zdroj pre výživu pleti, vlasov a nechtov. Taktiež ho používame na zlepšenie kondície kĺbov, tkanív, svalov a šliach. Má teda zmysel hovoriť o ňom čo najexaktnejšie a často aj v superlatívoch!

Kolagén patrí medzi bielkovinové látky, nerozpustné vo vode. Z obsahu všetkých proteínov v zdravom tele cicavcov tvorí max. 30 %. Vekom ale zásoby kolagénu v tele prirodzene klesajú. Na spomalenie procesov starnutia a slabšej vitality kĺbov a kostí je práve po tridsiatke ideálny čas hľadať najlepší kolagén vo forme výživových doplnkov. Nezabúdame ani na pestrú stravu založenú na hovädzom a bravčovom mäse.

Účinný kolagén nie je chutný ani s veľkými molekulovými reťazcami  

Kolagén prijímame zo stravy aj naďalej, ale prihliadame na jeho zbytočne veľké reťazce molekúl. Tie zabraňujú, aby bol v takejto podobe biologicky dobre využiteľný. Navyše, bežné perorálne prijímané doplnky k strave sú v tráviacom prostredí takmer absolútne rozložené. A teda vôbec nevyužité pre naše zdravie.

Pri výbere výživných kolagénových produktov už musí ísť bokom aj ženská intuícia a jej citlivejší emočný svet. V ňom nás dokáže zlákať príťažlivá vôňa či sladká, ľahko rozplývavá chuť na jazyku.

Ako funguje najlepší kolagén?

Nulový obsah sladidiel, zvýrazňovačov chutí a ďalších pridaných látok dokazuje stopercentne dôveryhodný lipozomálny kolagén. Charakterizuje ho úplne iná než príjemná chuť a vôňa. Ten si vás získa viac ako 90 % využiteľnosťou v tele vďaka unikátnej formule s ochrannými ľahučkými mikročasticami tuku. Kolagén je tak obalený v drobných lipozómoch, pričom ho naše telo bez ťažkostí spracuje a ďalej využíva. Tento predpoklad sa zvyšuje, keď uprednostníme hydrolyzovaný pred klasickým kolagénom.

Rovnako jeho účinky podporujú vitamíny a minerály, ale tiež len v dobre vstrebávateľnej lipozomálnej forme. Maximálne pôsobí v kombinácii s vitamínom C, D, E, so zinkom a biotínom.

Zdroj obrázku: YuliaLisitsa / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Wobenzym s nami už 30 rokov
Vianočné know-how: Ako prežiť sviatky bez ťažoby na žalúdku?
Poznáte alternatívny spôsob bývania? Čo to je a aké možnosti máte?
Ako na skvelú postavu? Toto je 6 dôležitých faktorov, ktoré viete ovplyvniť a pomôžu vám
Ako napísať list Ježiškovi moderným spôsobom
S akými zdravotnými problémami vám môžu pomôcť CBD produkty?
Ako uľaviť dieťaťu pri zápale nosohltanu, tzv. soplíkom?
Chcete, aby aj počas pandémie malo vaše dieťa dostatočné vzdelanie?

Ďalšie články na podobné témy

Ako sa starať o pleť v zime?
Recenzia kozmetiky: BIOSILK Volumizing Therapy
Revolučné zubné pasty na prírodnej báze. Spoznajte ich!
Kozmetika, ktorá zabíjala
BOROTALCO – tradičná i osobitá vôňa s príbehom...
Tieto prístroje vám pomôžu k tomu, aby ste bola krásna
Prečo sa pleti chlad nepáči?
Nebojte sa priznať farbu! - ako na kreatívny účes?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.