Ako nakupovať a neminúť ani cent?
1. 6. 2018 | PR Servis

Ako nakupovať a neminúť ani cent?

Pravdou je, že peniaze nie sú v živote to najdôležitejšie. Ale bez nich sa v skutočnosti žiť nedá. Či už si to priznať chceme, alebo nie. Preto je dobré, ak existuje spôsob, ako tieto cenné papieriky ušetriť. Následne takto nasporené peniaze môžete investovať do naozaj nevyhnutných vecí, ako sú napríklad domácnosť, lekár a pod.

Možnosť kúpiť si produkty inak, ako za peniaze, poskytuje obrovskú slobodu a možnosti. Veď si len predstavte celkom bežnú situáciu okolo oslavy narodenín či vianočné sviatky. Ak ste k tomu na materskej dovolenke, alebo len nemáte dostatočné množstvo peňazí, tieto situácie môžu byť pre vás naozaj stresujúce. Predsa každý chce aspoň niečo doniesť a neprísť s prázdnymi rukami.

Nakupovanie za pomoci bodov cez veksluj.sk vám pomôže odľahčiť rodinný rozpočet a vytrhne vás z podobných problémov. Zabráni tak vzniku nejednej vrásky na tvári. Predstavuje totiž oveľa menej bolestivý spôsob “vzdávania sa” peňazí.

Možno sa sami seba pýtate, či je to vôbec možné? Ide  o nejakú utópiu alebo, ešte horšie, o podfuk?

Môžem úprimne povedať, že určite nie. Je to síce v mnohom prekvapujúce, ale naozaj sa dá nakupovať bez zbytočného míňania peňazí. Trik nie je ani v tom, že by išlo len o veci zdarma alebo veci, ktoré už z ich podstaty nie je možné kúpiť. Ako je napríklad zdravie či šťastie.

Princíp nakupovania bez peňazí je jednoduchý. Ide o výmenu (tzv. vekslovanie) vecí za iné veci. Pričom sa ktokoľvek môže stať kupujúcim a predávajúcim. Takže aj vy. Kupujúcim preto, lebo si nájdete produkt, ktorý chcete kúpiť (vymeniť za body). Predávajúcim sa stanete zase tak, že ponúknete tovar na predaj v určitej hodnote vyjadrenej bodmi. Všetko to dosiahnete tým, že sa jednoducho zaregistrujete na webovej stránke veksluj.sk. Môžete predávať to, čo už nepotrebujete alebo, čo vo vašom živote splnilo či stratilo svoj účel. Zbavíte sa tak niečoho, čo by ste aj tak skladovali niekde v garáži či pivnici.

Predstavím vám jednoduchý príklad:

Nájdete doma koberec, ktorý už nepotrebujete, lebo ste si kúpili nové parkety. Koberec je stále vo výbornom stave a možno by sa niekomu hodil. Tak sa ho rozhodnete ponúknuť na predaj. Bežné bazáre nefungujú, nikto sa vám neozval. Tak vyskúšate veksluj.sk. Zaregistrovali ste sa a ihneď ste získali 10 bodov na nákup. Pridáte inzerát na koberec a máte zase o 1 bod naviac. Potom sa poobzeráte po veciach, ktoré by ste potrebovali a nájdete stolnú lampu. Chýba vám však pár bodov. Možno pridáte ešte pár vecí z domácnosti, ktoré už nechcete. Ozve sa vám klient a predáte napríklad svoju kabelku. A zrazu máte viac bodov, ako je potrebné na stolnú lampu. Tak si okrem nej kúpite aj nejakú blúzku.

Takto nejako môže fungovať nakupovanie bez míňania peňazí a za použitia bodov. Hodnota tovaru sa pritom nestráca, je obsiahnutá v množstve bodov. Preto je možné nakupovať aj drahšie veci, než sami predávate.

Na začiatok sa skúste zamyslieť. Najmä po malých deťoch zostáva v domácnosti množstvo všelijakého “haraburdia”, ktoré sa často nezmyselne skladuje. Za účelom, čo ak sa to mne (alebo blízkym) opäť raz zíde. Samozrejme, môže sa to stať. Ale nie je lepšie vypratať si garáž či pivnicu? Zbaviť sa vecí, keď ich aktuálne nepotrebujete a kúpiť to, čo naozaj potrebujete?

Veď o pár rokov množstvo skladovaných vecí stratí svoju hodnotu. Už nebudú také pekné, zaujímavé či jednoducho moderné.

uspory_1527839473.jpg

Prečo využiť výmenný portál veksluj.sk?

Oplatí sa to práve teraz, keď všetko naokolo nás neustále dražie. Najmä to najzásadnejšie, a to potraviny. Tie sa jednoduchou výmenou kúpiť nedajú. Možno len, ak si so susedom vymeníte vypestovanú úrodu :-).

Stačí len vykročiť zo svojej komfortnej zóny a vyskúšať niečo nové. Nemusíte hneď predávať vaše najlepšie kúsky či kupovať tie najhodnotnejšie veci. Myslite len na to, že existuje možnosť, kedy nemusíte dlho šetriť. Alebo tiež hľadať spôsoby, ako získať peniaze. Hoci aj vo svojej fantázii (napríklad ako je “vylúpenie banky” :-)).

Skúste sa porozhliadnuť u seba doma, u rodičov či známych a porozmýšľajte nad tým, čo by mohli predať.

Kto môže využiť nakupovanie bez peňazí?

Obmedzenia neexistujú. Či ste mladý, starý, bohatý alebo chudobný - takýto spôsob nakupovania nikoho nelimituje.

Dokonca z tohto môžu profitovať aj tí, ktorých v nakupovaní vo veľkom ovplyvňujú emócie.

Možno to poznáte, že v čase “depky” vás zachráni nakupovanie, alebo len nejaká tá dobrá kávička. Lenže, čo ak je týchto stavov viac? Potom sa často stáva, že na naozaj dôležité veci zostáva čoraz menej peňazí.

Pre tých, ktorým takýto spôsob nakupovania nie je cudzí, môžu v čase tejto malej krízy využiť nakupovanie bez minutia čo i len jediného centu. Tým, že si niečo doprajete, uspokojíte tak svoju zronenú dušu. A zároveň neupadnete do bludného kruhu - nákup, sklamanie z míňania a zase nákup. 

Záver

Zbaviť sa vecí je oslobodzujúce. Najmä, ak svoj účel u vás už splnili a môžu poslúžiť niekomu ďalšiemu. Vy si potom ich výmenou zase zakúpite to, čo naozaj potrebujete. A to všetko jednoducho cez portál veksluj.sk.

Ilustračné foto: veksluj.sk

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Za zatvorenými dverami: Ako vie wellness hotel premeniť teambuilding na nezabudnuteľný zážitok
Vychutnajte si lahodnú šálku filtrovanej kávy - ako na jej prípravu?
Viete, kam sa môžete v zime vybrať za teplom k moru?
Dámske botasky nielen na voľný čas
Spoznaj tvár zamestnávateľa s Work or Not!
Cesta k dokonalej obývačke vedie cez profi interiérové štúdio
Plánujete si kúpiť nový jedálenský stôl a stoličky? Na čo sa zamerať pri výbere?
Kuchynská pracovná doska, ktorá znesie takmer všetko

Ďalšie články na podobné témy

Je našou hlavnou motiváciou radosť?
Práca z domu
Práca z domu alebo ako si zariadiť home office
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Kamila Slašťanová: Nikdy som sa nebála robiť veci, ktorým som verila.
Chorvátsko trochu inak - Slavónia na jeseň
Chcete cestovať? Ponúkame vám 10 tipov od skúseného cestovateľa
Vianoce v Španielsku