Ako naniesť matný rúž v 5 krokoch
18. 5. 2023 | Redakcia

Ako naniesť matný rúž v 5 krokoch

Matné pery sú odvážnym spôsobom, ako dokončiť akýkoľvek make-up. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako naniesť matný rúž rovnomerne na dlhotrvajúce nosenie.

Čo je matný rúž?

Matný rúž je vysoko pigmentovaný produkt na pery so zamatovým povrchom bez lesku. Na rozdiel od lesku na pery, tento typ rúžu nie je lesklý, čo dodáva perám dramatický vzhľad s plným krytím, ktorý je stále dostatočne decentný na nosenie počas dňa.

V porovnaní s inou kozmetikou na pery s vysokým leskom zostane matný povrch na perách dlhšie. Tento make-up vyžaduje minimálne úpravy a len zriedka sa rozmaže za líniu pier, čo z neho robí skvelú možnosť na dlhé nosenie na fotenie a glam udalosti.

stylist-keeping-lipstick-doing-makeup_1684389135.jpg

Ako aplikovať matný rúž

Ak chcete nosiť matný rúž, postupujte podľa týchto jednoduchých krokov:

1. Robte píling a hydratujte.

Matný rúž priľne k odumretej pokožke a suchým perám, preto si pred aplikáciou matného rúžu vytvorte hladké plátno exfoliáciou a výživou pier. Kúpte si peeling z hnedého cukru alebo si vytvorte svoj vlastný peeling na pery, aby ste zmiernili suchosť pred aplikáciou farby na pery. Nasledujte exfoliant s hydratačným balzamom na pery, aby ste hydratovali pery, čo zaistí, že váš rúž bude vyzerať hladko. Keď sa balzam na pery absorbuje, naneste zvyšok make-upu, aby ste mali dostatočný čas na zvlhčenie.

2. Primer a linka.

Naneste na pery primer alebo korektor, aby ste zabránili nerovnomernému vzhľadu farby pier. Ak chcete načrtnúť tvar pier, použite ceruzku na pery, ktorá zodpovedá odtieňu rúžu. (Môžete tiež ísť o jeden odtieň tmavšie.) Zabránite tak tomu, aby sa farba rúžu rozpíjala mimo línie pier. Ak máte amorov oblúk alebo chcete vytvoriť ilúziu, vytvorte pomocou ceruzky na pery v hornej časti pery tvar „X“, ktorý môžete použiť ako vodidlo na symetrické nanášanie farby na túto zložitú oblasť. Ak nemáte amorov onblúk alebo ho nechcete zvýrazniť, nakreslite obrys mierne nad perou.

3. Naneste si rúž.

Najprv naneste matnú farbu na spodnú peru. Ak používate matný tekutý rúž, naneste ho pomocou aplikátora. Stlačte pery k sebe, aby sa farba postupne rozšírila na hornú peru, pričom dávajte pozor, aby ste nepresahovali líniu pier. Ak však nanášate tekutý matný rúž, nestláčajte pery k sebe, pretože sa môžu stať pruhmi alebo roztrhanými. Namiesto toho naneste na spodnú a hornú peru a držte ústa v pokoji, kým nezaschne. Môžete si poutierať šmrnc handričkou, aby ste odstránili prebytočný produkt – čím sa zvýši stálosť farby vašich pier – predtým, než stuhne.

4. Začistite okraje.

Na čistenie rozmazaného rúžu použite odstraňovač make-upu. Po odstránení prebytočnej farby z pier naneste korektor na štetec na pery, aby ste olemovali vonkajšiu stranu pier a vytvorili hladký a ostrý okraj.

5. Dokončite vzhľad.

Noste matný vzhľad tak, ako je, alebo aplikujte číry lesk alebo malé množstvo rozjasňovača do stredu vašich pier pre extra lesk. Prehĺbte farbu a pridajte lesk nanesením zodpovedajúceho lesku na pery na matný rúž.

Článok bol prevzatý z: https://www.masterclass.com/

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autora Redakcia

Vianočná súťaž, ktorá poteší vaše srdce
Príbeh Markíza Moda Italiana: Rozhovor s Monikou Nemčokovou
Ako nosiť dámske členkové topánky: 6 nápadov na outfit na rok 2024
Máš všetko, a predsa niečo chýba
Lucia Vlkovičová: Kozmetika mi pomohla splniť jeden z mojich snov
Ako začať podnikať online, keď som mama malých detí?
Ešte stále predávate svoj čas za peniaze?
Beauty trendy na leto 2023: 5 najlepších trendov v líčení, ktoré musíte vyskúšať

Ďalšie články na podobné témy

Chameleon, čo mení tvár - tú vašu
Môžeme ochorieť používaním make-upu?
Larens Colour je viac ako iba make-up
V Bratislave otvorili nový obchod s kozmetikou z Mŕtveho mora
3 pravidlá, ktoré by mali dodržiavať všetci s mastným typom pleti
10 beauty trikov, o ktorých ste (možno) nevedeli
Predĺženie vlasov pomocou príčeskov (extensions)
Skúsila som dotyk luxusu na perách, rúž Kailijumei so živými kvetmi vie urobiť dojem