Ako napísať list Ježiškovi moderným spôsobom
1. 12. 2021 | PR Servis

Ako napísať list Ježiškovi moderným spôsobom

Už to v nás cinká, už sa to blíži... Vianoce, obľúbený sviatok všetkých detí, ktorý je naplnený svetielkami, chuťami, vôňami a prekvapeniami. V každom z nás je schované malé dieťa, tak mu tento rok dovoľte znova vykuknúť na svetlo a doprajte si radosti koľko sa len dá.

Podľa vedcov z Harvardu prežíva darca darčekov často väčšiu radosť ako obdarovaný človek. Verí totiž, že je lepšie investovať peniaze do niekoho iného a že jeho dar bude ocenený a využitý. Koľkokrát ste však sami museli hrať nadšenie a predvádzať neúprimný úsmev číslo 3 zo zbierky radostných výrazov? Vyhnite sa tomuto problému a zapojte všetkých srdcu blízkych ľudí do písania listov pre Ježiška novým a moderným spôsobom.

List pre Ježiška v aplikácii

Uveriť v zázrak Vianoc je s rastúcim vekom náročnejšie, o to viac však hľadáme ľudské dobro a neviditeľné nitky, ktoré nás spájajú s priateľmi a rodinou. Neoceniteľným spoločníkom je v tom internet spolu s chytrými telefónmi a počítačmi. Pri písaní listov pre Ježiška dnes pomôže mobilná aplikácia VOLO wishlist.

Ide o zoznam prianí, ktorý môžete zdieľať s priateľmi a s rodinou a navzájom si tak ušetriť nervy, peniaze a hlavne čas. Je skvelé využiť ho najmä pri kupovaní darčekov pre dospelých. Máme však pre vás niekoľko praktických rád. Aj keď sa vaša rodina môže poskladať na hodnotnejší darček, majte v zálohe aj veľa menších vecí, ktoré vás potešia, ale neodkroja polovicu rozpočtu vášho brata či mamy. A keď kupujete vy, porozprávajte sa s inými príbuznými či známymi, aby ste nakoniec všetci nekúpili to isté. Niektorí užívatelia sa kvôli tomu orientujú hlavne na spotrebné darčeky.

Aby sa list s vašimi prianiami nikde nestratil, môžete využiť aj tento vzor listu pre Ježiška. Ide o ďalšiu aplikáciu uľahčujúcu odhaľovanie prianí ľudí, ktorých máme radi. Do tvorby takéhoto listu môžeme zapojiť aj staršie deti, najmä ak sú vo veku, kedy nevieme prísť na to, čo by ich skutočne potešilo.

Do listu iba naklikáte tovar, o ktorý máte záujem, vyberiete si dekoratívne pozadie a napíšete pár slov na úvod. Potom stačí rozposlať list na adresy vašich blízkych a tešiť sa na rozbaľovanie pod stromčekom.

Slow living aj na Vianoce

V súčasnej dobe je najväčším trendom autentickosť. V praxi sa to prejavuje ako nekonečné množstvo názorov - kto ako chce, tak nech to má. Preto je rovnako v móde zjednodušovanie života pomocou rýchlych aplikácií, ako aj pomalý životný štýl naplnený desiatkami drobností, ktoré si naplno vychutnávame.

Možno vám to bude pripadať tak trochu retro, ale miliardy ľudí stále vidia veľké čaro v posielaní skutočnej, hmatateľnej pošty. Pokiaľ patríte do skupiny moderne nemoderných, potešíme aj vás - existuje aj vianočná pošta. Pokojne si predstavte desiatky škriatkov pečiatkujúcich obálky a prinášajúcich potešenie deťom na celom svete.

Zapáľte si sviečku z včelieho vosku, uvarte teplý čajík, pridajte vôňu mandarínky či pomaranča a vytiahnite všetko kreatívne, čo doma máte. Tak nejako vyzerá tá správna atmosféra na písanie listu Ježiškovi. Menšie deti môžu využiť pastelky a nálepky, aby čo najlepšie opísali svoje vysnívané darčeky. Staršie deti povzbuďte k tvorbe básničiek a okrem prianí môžu napísať Ježiškovi aj o najkrajších zážitkoch z celého roka.

A možno si pri písaní aj vy sami uvedomíte, čo robí vašim deťom najväčšiu radosť - okrem hmotných vecí sa zamerajte aj na zážitky a stretnutia so starkými, so širšou rodinou i s kamarátmi. Spoločne si pripomeňte, že nejde o akúsi objednávku a u detí podporte pocity vďačnosti za všetko, čo už majú. K listom môžete pridať kresbu ako návrh poštovej známky - možno práve s tou vašou bude Ježiško zdobiť pohľadnice a listy už budúci rok.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Oslabená imunita: Ako sa vyhnúť neželaným problémom?
5 tipov ako zvládnuť návštevu bez problémov
Tipy pre e-shopy a ako zvládať fungovanie eshopu
Ako postupovať pri likvidácii firmy a pri jej výmaze z OR?
Viete komu sa dnes oplatí riešiť úrazové poistenie?
TIP Čistota bez kompromisov
Rok 2022 bude priať živnostníkom a rodinným firmám. Ženy zohrajú kľúčovú úlohu
Ako investovať úspory, aby nám zarábali?

Ďalšie články na podobné témy

Ako a akými darčekmi určite potešíte každú ženu?
Tieto darčeky pre deti sú aktuálne najžiadanejšie
Hriešne aristokratky
Praktické tipy ako vybrat’ originálne darčeky pre vašich blízkych
Tipy na originálne darčeky pre deti, ktoré vám len tak nenapadnú
Inšpirácie na luxusné vianočné darčeky roku 2021
Nie je darček ako darček. Čím potešiť blízkych?
Práca z domu alebo ako si zariadiť home office

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.