Ako ne/zarábať na internete
17. 8. 2017 | Evuschka

Ako ne/zarábať na internete

Zarábanie na nete nebolo jednoduchšie ako je dnes. Foriem je veľa, času málo a preto vám opíšem len dve z nich, ktoré sú  zaručene účinné . Ak sa neviete od „pécé“ odpojiť a ste vo veku, v ktorom by ste už mohli bývať aj vo vlastnom, vy ale neviete za čo, čítajte  a nechajte si poradiť. Spojením príjemného s užitočným máte šancu, že sa vám to podarí a možno z toho bude aj dlhodobá práca. Na túto tému si aktuálne „vygúglite“ presne 15 300 výsledkov, čo nie je malé číslo. Avšak k písaniu na túto tému ma inšpiroval  fakt, že mi chýba "výcuc" v spojení s praktickými radami . 

Blogovaním zarobíte, ale ešte najbližších päť rokov zostanete u rodičov 

Veľa článkov inšpiruje k tomu, aby ste si založili blog, nastavili reklamu od Google s názvom "Ad sence" a začali zarábať. Aj spoločnosť Google vám ponúkne krásne videjko, ktoré keď si pozriete, nadšene sa pustíte do práce. Vytvoríte si vlastný blog, najviac doporučujem na wordpresse. Ak ste aspoň trochu počítačovo zdatná, zvládnete ho hravo a  bez problémov. Môžete ju mať aj zadarmo, ak si ponecháte v názve, názov wordpress, takže to bude vyzerať napríklad takto jankamrkvickova.wordpress.com, alebo za minimálny poplatok 2,90 Euro/ mesačne, bude doména iba vaša bez prípony wordpress.  Podmienkou je aby bola voľná, ale to vám strýko wordpress okamžite oznámi (mimochodom táto stránka je naozaj ešte voľná ;)

Druhým krokom je, že si určíte tému, ktorá je blízka vášmu srdcu a začnete na ňu blogovať, v preklade znamená, písať články, úvahy a pridávať ich na svoju webovú stránku, alebo do tzv. inernetového zošita. Vhodné fotky k vašej téme sú esenciou a nepostrádateľným doplnkom k výplodom fantázie a častokrát sú to fotky, ktoré zaujmú čitateľa viac ako text.  

 

Svoj web si musíte trochu zaplniť a až potom môžete prejsť k ďalšiemu príjemnému bodu, nastavenie adsence reklamy. Jej princíp je jednoduchý,  na svoju stránku si necháte zobrazovať reklamu a Google vám zaplatí za to, že ľudia budú na ňu klikať. Stačí do kódu stránky vložiť kód pre zobrazovanie reklamy a je to. Google bude automaticky zobrazovať reklamu podľa obsahu vašej stránky a podľa návštevníkov vášho webu. Potom si už len vyložíte nohy (veď máte na nich voňavé, vypraté ponožky od maminky)  a čakáte na koniec mesiaca, kedy vám bude zaplatené za to, že návštevníci klikli na reklamu na vašom webe. 

 pexels-photo-196655_1502955511.jpg

A tu vám poskytujem praktickú  ukážku pri zárobku 1.000 EUR mesačne z reklamy

Akú veľkú návštevnosť musíte mať?  Pri cene 0,10€ za jeden klik potrebujete, aby na reklamu ľudia klikli 10.000 krát (10.000 klikov x 0,10€ = 1.000€ zárobok). Možno ste mali skvelý deň a napísali takú haluz šíriacu sa sociálnymi sieťami ako choroba šialených kráv a článok so zakomponovaným kódikom od google obdrží potrebnú klikanosť. 

Pri priemernej miere prekliku 0,17% by to znamenalo, že reklama sa na Vašom webe zobrazila cca 588.000 krát za mesiac. Veď to je malina. Vám sa to určite podarí, stále je podstatné písať kvalitné veci a hlavne sa popritom modliť, aby sa našlo potrebné množstvo čítajúcich a najmä klikajúcich. Lebo inak bacha, ak  dosiahnete  58.000 tisíc zobrazení stránok mesačne, potom bude  zárobok stovečka a predstava vlastného bývania bude menej vzdialená. No a ak bude počet zobrazení stránok len  6.000 Váš mesačný zárobok sa dostane na úhradu dvoch porcií kvalitnej pizze, ale pozitívum je, že s plným bruchom sa lepšie premýšľa a ak ste boli s priateľom, iste ste si urobili pekný večer .

Záver: Dá sa teda zarobiť reklamou na webe? Určite áno, ale aj Vaša trpezlivá matka sa radšej odsťahuje k Vašej sestre, lebo to  ponocovanie a vysvecovanie pri kompe jej bude liezť na nervy. Ak ale predsa radi píšete a chcete za to dostať zaplatené , čo tak prihlásiť sa na niektorý web ponúkajúci mikrojoby akým je trebárs aj jaspravim. Urobíte si profil a zarábate. Inak mám to overené, funguje to . A ak sa budete naozaj snažiť ,  klienti budú stáť v rade ;) Želám veľa  trpezlivosti s nimi a kus šťastia.

Ilustračné foto: Pexels.com

Ďalšie články od autora Evuschka

Novoročné oslavy po španielsky
Vianoce v Španielsku
Staňte sa konečne milionárkou
Robte len to, čo vás baví
Neklikajte, zarábajte
Mikropráca, alebo práca z obývačky
Dobrovoľní, digitálni nomádi, alebo sedím si na pláži a zarábam aj po 40-ke
Pozvanie na letné tvorenie, kurzy pre malých aj veľkých

Ďalšie články na podobné témy

Neklikajte, zarábajte
Návrat do zamestnania po rodičovskej dovolenke - ako sa s ním vysporiadať?
Otvorte sa možnostiam
Markéta Kopčilová: Verím v silu prirodzenosti
Dobrovoľní, digitálni nomádi, alebo sedím si na pláži a zarábam aj po 40-ke
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Mikropráca, alebo práca z obývačky
Prečo by si mali ženy pospať v práci?