Ako neminúť majetok na detské oblečenie?
13. 7. 2018 | Gabriela

Ako neminúť majetok na detské oblečenie?

Aj vás lákajú tie prenádherné detské vecičky, ktoré túžite kúpiť svojmu dieťaťu? Ibaže rodičovská nepustí a máte predsa aj iné výdavky, ako je oblečenie. Bohužiaľ, nalákať nás na tieto kúsky pre deti je účelom asi každého obchodníka. A veľakrát maminka nakupuje srdcom.

Samozrejme, najdôležitejšie je postarať sa o to, aby malo dieťa kde spať, čo jesť a piť. Avšak ruku na srdce, predsa len niekde vo svojom vnútri túžite tie vaše drobuliatka krásne vyzdobiť. A nemusí ísť nevyhnutne len o výnimočné príležitosti, ako je svadba či oslava.

Zároveň ale nechcete minúť majetok či úspory na niečo, čo dieťa vynosí možno 2-3 mesiace.

Preto som si pre vás pripravila kúsok inšpirácie, ako je možné trošku uspokojiť svoju túžbu po sebarealizácii a zároveň mať krásne kúsky oblečenia pre vaše deti.

Ak patríte k ženám, ktoré radi skúšajú, spoznávajú, niečo nové sa učia a majú radi výzvy, tak je potom tento spôsob ako pravý pre vás.

O čo ide?

Skúste si tieto veci pre deti ušiť samé. Ak má žena odhodlanie a chuť, je schopná čohokoľvek. Dokonca naučiť sa aj šiť. A čo je väčšou motiváciou, ako vytvoriť niečo pre svoje dieťa a popýšiť sa svojim výtvorom?

Veď niektoré matky svoju novú záľubu rozvinuli na úspešný biznis. A predávajú svoje výtvory ďalším maminkám.  Napríklad taký Hallo shop či Little People.

Ja mám veľkú inšpiráciu u tej mojej - maminky. Ešte za čias komunizmu nemala veľa možností nakupovať také rozmanité oblečenie, ako je tomu teraz. Preto sa chytila príležitosti a šila nám veci sama. Samozrejme, výhodou bolo, že bola vyučené krajčírka.

Dodnes si pamätám, ako som bola pyšná na každú vec, ktorú pre mňa a moju sestru ušila. Pretože to bolo niečo nové, originálne a jedinečné. Samozrejme s láskou vyrobené.

A teraz som ja sama na materskej dovolenke a hoci som doposiaľ na šijacom stroji neušila vôbec nič, akosi ma finančná situácia inšpiruje k tomu, aby som začala tvoriť sama. A myslím si, že začať môže každá z nás. Stačí len chcieť, vydržať a na začiatok zohnať nejaký šijací stroj. Pokojne aj z druhej ruky, hlavne nech je funkčný.

 dress-3083954-960-720_1531468194.jpg

Ako začať so šitím vlastného oblečenia?

Momentálne nájdete na internete mnoho návodov, ako ušiť nejaké vecičky pre deti (skúste napríklad pinterest). Dokonca sa tam dajú nájsť aj konkrétne strihy.  

Ale mne osobne sa osvedčila predsa len stará dobrá BURDA, ktorá dokonca vydáva špeciály určené pre deti s názvom Burda Kids. Na ňu nedá dopustiť aj moja mama.

V Burde nájdete množstvo inšpirácie a navyše konkrétne strihy na jednotlivé druhy oblečenia. Takže sa nemusíte trápiť so správnym zakreslením a vystrihnutím. Tiež ku každému strihu je priradený podrobný návod ušitie vecičiek, aký druh a koľko látky budete potrebovať. Cena tohto špeciálu je 5,39 eur. A neoľutujete ani jeden cent.

Konkrétne v Burde, ktorú som si zakúpila teraz v júni, je až 30 strihov na ušitie rôznych druhov oblečenia od šiat, ruksakov, búnd až po doplnky (ako sú napríklad čelenky do vlasov).

Navyše pri každom strihu nájdete aj konkrétny tip na obchod, kde si môžete látku zakúpiť. Ak túžite po rovnakom výsledku, ako je na obrázku.

Tip na záver

Len pre informáciu, oplatí sa kúpiť 1m látky nie za viac ako 5 eur. Z nej viete vytvoriť cca 2 šaty pre deti do dvoch rokov. Ak zainvestujete viac, v konečnom dôsledku sa vám šitie vlastného oblečenia až tak neoplatí.

Momentálne som veľmi motivovaná oblečenie pre moju dcéru ušiť. Určite skočím na začiatok za mojou mamou, nech mi vysvetlí aspoň základ (čo je rub a líc, ako prišiť zips či gombík). A ak ma to “chytí” ešte viac, odhodlám sa aj na kúpu šijacieho stroja.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Gabriela

Písanie je pre mňa relax a sebarealizácia popri každodennej práci psychológa a matky na plný úväzok. Vtedy sa môžem “skryť” za počítať a nič neriešiť.

Ďalšie články od autora Gabriela

Aj vy ste naleteli? Superpotraviny vám nezaručia zdravší a dlhší život
Kolagénom vyriešite mnoho problémov
Prečo neplatí jednoduché: Mysli pozitívne?!
8 tipov ako sa zbaviť kíl bez zbytočného trápenia
Ako na strašiaka s názvom strie?
Cvičenie neformuje len telo: TOTO bude bonus navyše!
Skvelé recepty na domácu horúcu čokoládu. A zima nemá šancu!
Novoročné ciele: Ako si ich nastaviť a konečne nezlyhať!

Ďalšie články na podobné témy

Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Sama na Vianoce - ako prežiť sviatky pokoja aj keď ste sama
Osvedčené tipy na darčeky pre najbližších
Valentín s krásnymi nechtami!
Detské vlhčené obrúsky ako ich nepoznáte. Takto ich využijete v domácnosti!
Detský svet v srdci Petržalky otvoril svoje brány
HRAVÉ UČENIE vďaka Kinder
Darčeky na poslednú chvíľu