Ako neskončiť po karanténe s kilami navyše?
26. 3. 2020 | Redakcia

Ako neskončiť po karanténe s kilami navyše?

Koľkokrát denne sa vaše nohy vyberú takmer samé k chladničke? A koľkokrát ste pristihli svoje ruky ako v špajze hľadajú niečo sladké pod zub? Ak vám večer nesmie chýbať misa pukancov k filmu alebo iná kalorická dobrota, iste už tušíte, že toto mať dobrý koniec nebude. Ako teda doma nepribrať?

Hovoríte si, že máte málo pohybu a nudu (či stres) potrebujete zaháňať svoju obľúbenou činnosťou – jedením a maškrtením? Povedzte si od dnešného dňa dosť! Toto nie sú prázdniny, ani dovolenka. Naopak, čo budete hovoriť, keď sa s pekným počasím jedného dňa karanténa skončí? Leto nebude čakať, kým schudnete, o chvíľu nám bude klopať na dvere. 

jeshoots-com-ppyoqgszdm4-unsplash-1_1584993046.jpg

Zaveďte si režim

Ste doma a tak sa môžete svojej strave a vyváženému jedálničku venovať naplno. Lepšia príležitosť už nebude. Môžete plánovať, pripravovať, piť dostatok tekutín a dokonca aj cvičiť. Presne tak, už žiadne výhovorky.

Začnite deň poriadne a doprajte si pohár vody. Ak vám nechutí taká obyčajná, ochuťte ju vitamínmi a výživovými doplnkami. Pre tých, ktorí nie sú raňajkové typy postačí následne zjesť menší kus ovocia alebo vypiť smoothie. Deň by ste však mali začať cvičením alebo meditáciou a aspoň niekoľkými cvikmi.

form-7spcor1wwqc-unsplash_1584993051.jpg

Náš tip: riadne sa hneď z rána zapoťte. Internet je plný cvičebných videí alebo celých programov. Zvoliť si viete nielen náročnosť ale aj partie, ktoré chcete precvičovať. Hľadajte cviky a programy, pri ktorých pracujete len s vlastnou hmotnosťou, teda bez nejakých pomôcok. V domácnosti však máte mnoho šikovných predmetov, ktoré vám cvičenie zefektívnia, postačia plastové fľaše s vodou, detská lopta, pevná stolička, lavica, kotúčiky toaletného papiera (ktoré môžete prekladať) a mnoho iného. Samozrejme, podložka na cvičenie, fit lopta, činky či švihadlo sú bonusom na nezaplatenie. 

Po dobrom cvičení si dajte sprchu a teraz už iste budete mať chuť aj na zdravé raňajky. Ideálne sú cereálne kaše s ovocím alebo proteínový ovocný nápoj. Hlavne nezabudnite dodať telu dostatok bielkovín na zotavenie svalstva. 

claudia-crespo-eworvea87j4-unsplash_1584993050.jpg

Naplánujte si ľahký obed a večeru, kde bude základom veľké množstvo zeleniny, prílohy vynechajte. A keď vás poobede začne naháňať chuť na sladké, siahnite po čerstvom alebo sušenom ovocí, hrsti orieškov, kokose alebo chutnom nápoji. Odporúčame kvalitné zelené čaje alebo matchu, ktorá je pri chudnutí výbornou a zdravou voľbou. 

A ako zvládnuť večer?

Plánujte a zásobte sa zdravými maškrtami. Ak môžete, nejedzte už po večeri nič. Samozrejme, nie vždy sa to dá dodržať. Voľte maškrty, ktoré nie sú slané, sladké a mastné. Čo si teda dať? Sušené jablká, nakrájanú mrkvu alebo čerstvé jablká, kaleráb, reďkovky, hlad môžete zahnať aj kúskom syra. 

jan-sedivy-3he3b4r-a08-unsplash_1584993048.jpg

Ako odľahčiť preťažené trávenie?

Na niekoľko dní vynechajte prílohy a chlieb i pečivo. Vďaka pohybu a dostatku vlákniny a tekutín sa vám v priebehu niekoľkých dní uvoľnia črevá, bruško budete mať menej nafúknuté a ráno sa budete budiť s väčšou dávkou energie. 

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Ako naniesť matný rúž v 5 krokoch
Zakladateľka webu Nádherná.sk: Chcem, aby boli ľudia zdraví a finančne na tom lepšie
Bowa - najlepšie hodinky na každý deň
Život môže byť nádherný, aj keď ste na vozíku. Dôležitý je uhol pohľadu…
Aké magické kamene Vám pomôžu pritiahnuť lásku do života?
Výživové doplnky pre intímne zdravie
Život bez sacharidov
Trápi Vás brušná diastáza? Už nemusí. Máme riešenie!

Ďalšie články na podobné témy

Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete
Aj vy ste naleteli? Superpotraviny vám nezaručia zdravší a dlhší život
Prečo je silný a zdravý sexy?
Chcete schudnúť? 90 - dňová výzva s FitCurves Ružinov!
Ako byť štíhla a fit – už navždy!
Čo nesmie chýbať vo vašej domácej posilňovni?
Čo by ste mali vedieť než začnete chudnúť do plaviek
Detské oblečenie? Nočná mora každej mamičky! Poznáte to?