Ako nosiť maxi šaty?
28. 7. 2020 | Naďa

Ako nosiť maxi šaty?

Maxi šaty patria medzi trendy kúsky, ktoré vám nesmú chýbať počas leta. Sú príjemné na nosenie, zakryjú zbytočné nedokonalosti a najmä, nebude vám v nich teplo. Nájsť však perfektné maxi šaty, ktoré vám budú sedieť je niekedy naozaj veľmi ťažké. Trend týchto šiat sa začal objavovať už pred niekoľkými rokmi, kedy ste ho mohli uvidieť nielen na módnych prehliadkach, ale aj na plážach a pri mori. Piští vám srdce po krásnych maxi šatách, ktoré vám budú sedieť a jemne sa vám budú ovíjať okolo tela. 

Pre koho sú vhodné?

Na začiatok je veľmi dôležité uvedomiť si, pre koho sú maxi šaty vhodné. Niekedy sú perfektným kúskom, ktorý si na seba dáte, no pre niektoré ženy to môže byť veľkým krokom vzad. Maxi šaty sú vhodné najmä pre ženy, ktoré sú vysoké. Celú postavu im šaty zvýraznia a pri kombinácií s podpätkami budú vyzerať ešte vyššie. Ženy, ktoré potrebujú niečo zakryť a vyzerať chudšie by mali určite staviť na tieto šaty s vysokými podpätkami. Vďaka správne zvolenej kombinácií môžete vyzerať naozaj skvelo.

Šaty však nie sú vhodné pre ženy, ktoré sú nízke a chceli by mať pár centimetrov navyše. Mohli by totižto zobrať aj tých pár centimetrov, ktoré majú a skrátili by im nohy. Ak patríte medzi ženy, ktoré sú nízke, určite stavte radšej na šaty s kratšou sukňou, ktorá bude siahať nad kolená. 

maxisaty_1495538528.jpg

Trendy roku 2017

Leto sa už pomaly blíži a ak si aj vy chcete zaobstarať tento kúsok do svojho šatníka, mali by ste začať uvažovať nad tým, na ktoré stavíte. Základným pravidlom maxi šiat je najmä to, aby boli pohodlné. Musí vám v nich byť dobre, aby ste v nich dokázali vydržať aj celý deň.

Tento rok budú dva diametrálne odlišné štýly a to minimalistický a bohémsky štýl. Či už stavíte na jednoduchosť bez zbytočných ozdôb v minimalizme alebo radšej ozdobné a farebné šaty ako bohémka, je na vás. Pri každom výbere však budete vyzerať dobre a štýlovo. Maxi šaty nemusíte vôbec nijak kombinovať. Stačí, ak si oblečiete tento kúsok a dáte si k nemu sandále. Budete perfektne pripravené na leto a na pláž!

V outfite sme použili tieto modely: 

Krémové pruhované maxišaty Vila Honesty New (ZOOT)

Čierne kvetované maxišaty s plisovanou sukňou M Co (ZOOT)

Krémovo modré vzorované maxišaty Veromoda Jasmine (ZOOT)

Ďalšie články od autora Naďa

Ako by mala vyzerať top asistentka?
Topánky do nepohody
V čom zaujať na jeseň?
Pančuchy a ponožky
Farby lístia v móde
Festivalová pohodička
Čarovné Toskánsko
Letná svadba

Ďalšie články na podobné témy

Crop topy sú stále IN!
Plavkový špeciál
Farba roka Greenery v letnom šatníku
Pin-up diva na pláži
Čarovné Toskánsko
MIKLOSKO KOLEKCIA JAR-LETO 2018
Trendy sandále leta 2020, ktoré rozhodne musíte mať
Ak si ešte chcete užiť letné teploty, cíťte sa pritom sebavedomo