Ako poraziť infekcie rýchlo a bez zbytočných liekov?
20. 2. 2020 | PR Servis

Ako poraziť infekcie rýchlo a bez zbytočných liekov?

Zima je ešte stále tu, hoci sa prejavuje viac vírusmi než záplavou snehu pod našimi oknami. Aby ste si nemuseli robiť starosti s nepríjemnou chrípkou, či nebodaj s ešte horšími infekciami, je najlepšou cestou posilniť svoj organizmus správnou dávkou vitamínov. Ako na to?

Keď je zdravé telo napadnuté baktériami alebo vírusmi, zmobilizuje svoju armádu, námorníctvo, letectvo a loďstvo tak rýchlo, že sa žiadna infekcia neobjaví. Tieto ozbrojené sily sa skladajú z bielych krviniek, lymfatických buniek, protilátok a globulínov, ktoré nemôžu pôsobiť bez spolupracovníkov, doplňujúcich živín. Keď je táto armáda dostatočne veľká, zničí baktérie, vírusy a ich toxíny tak, že ich obkľúčia a strávia ich s pomocou enzýmov a ich zlúčenín alebo inými spôsobmi. Adekvátna strava môže rýchlo posilniť všetky tieto obranné mechanizmy aj potom, čo infekcia prepukne, tým spôsobom, že organizmus dostane všetky potrebné živiny ihneď, ako sa objavia prvé príznaky infekcie.

sel-shotsoflouis-wgvtj1l6wps-unsplash_1581879998.jpg

Ozbrojené sily tela sú rovnaké bez ohľadu na miesto infekcie alebo druh vírusov či baktérií. Pretože lekára vyhľadávame väčšinou až keď choroba pokročí a znepríjemňuje nám život, mal by každý človek poznať okamžité kroky, ako môže bojovať s infekciou sám, už v ranom štádiu.

Zázračný vitamín C

Obrovské množstvo štúdií dokázalo, že vitamín je C nevyhnutne nutný pri prekonávaní infekcií, ale užívanie antibiotík - a obávam sa, že tiež veľký profit z ich predaja, spôsobilo, že o tomto poznatku nikto nevie. V jedinom roku prebehlo 45 výskumných projektov, ktoré dokázali, že vitamín C dokázal bez vedľajších účinkov zneškodniť veľké množstvo bakteriálnych toxínov a zamedziť rastu všetkých baktérií, ktoré nemohol zničiť. Jeho účinnosť bola mnohostranná, pretože dokázal rovnako účinne zničiť všetky typy vírusov aj baktérií, pričom malé dávky prispeli k zvýšeniu imunity, veľké dávky však boli ďaleko účinnejšie. Keď morčatá, ktorým boli do organizmu naočkované baktérie, zároveň dostali obrovské množstvo vitamínu C, z 99 percent dokázali za jedinú hodinu všetky baktérie zničiť.

Vitamín C telo ochraňuje mnohými spôsobmi. Nielenže pomáha nadobličkám, ale tiež stimuluje produkciu protilátok, bielych krviniek a ostatných obranných síl a zvyšuje schopnosť bielych krviniek ničiť baktérie. Za normálny počet sa považuje asi 5 000 bielych krviniek v mm kubickom. Ich zvýšený výskyt naznačuje, že v tele existuje infekcia, s ktorou telo bojuje. Nízky počet krviniek naznačuje, že telo nemá žiadne dôvody, prečo by bojovalo. Keď prechladnutí brali denne 1000 miligramov vitamínu C, počet bielych krviniek vzrástol z podpriemerného stavu na 9 000 krviniek a viac. Žiadne množstvo tohto vitamínu však nemôže spôsobiť nadprodukciu bielych krviniek, ktorá sa objavuje pri leukémii.

kayla-maurais-ezwtmjwawls-unsplash_1581880004.jpg

Dr. Fred Klenner z Riedsville v Severnej Karolíne zistil, že vitamín C je účinnejší, keď sa podáva s nejakou formou vápnika. Zdôrazňuje, že množstvo vitamínu C závisí od závažnosti choroby. Pretože sa nezničené baktérie a vírusy rýchlo množia a spôsobujú, že sa príznaky vracajú, a pretože tento vitamín nie je jedovatý, verí, že je lepšie chybovať v tom, že jeho množstvo preženieme, než podceníme. Vyhlásil: "Kyselina askorbová v správnych dávkach môže zachrániť a tiež zachráni nespočetné množstvo životov, akonáhle si lekári raz navždy uvedomia skutočnú hodnotu tohto vitamínu." Aj ostatní lekári zistili, že sa vitamín C vyrovná účinku antibiotík, ale nemá na rozdiel od nich žiadne toxické účinky . Tento vitamín obzvlášť pomohol urýchliť zotavenie z mononukleózy a infekčnej žltačky aj v prípadoch, keď sa všetky ostatné lieky neosvedčili.

Koľko prijímate bielkovín?

Protilátky, obranné zložky, biele krvinky a lymfatické bunky sa všetky skladajú z kompletných bielkovín, a tak nedostatok tejto živiny môže brániť vo víťazstve nad infekciami bez ohľadu na to, koľko vitamínov človek užíva. Z aminokyselín sú neobyčajne cenné metionín a tryptofán, ktoré sú bohato zastúpené vo vajciach a mlieku. Keď sa diéta s nízkym obsahom bielkovín nahradila diétou bohatou na tieto živiny, produkcia protilátok sa zvýšila stokrát za niekoľko hodín. Z jednoduchých bielkovín, ktoré testovali na ich schopnosť vybudovať obranné látky, sa najlepšie osvedčila pečeň, droždie a hlavne obilné klíčky. Vaječný žĺtok, mäso, mlieko a plnotučná sójová múka, v tomto poradí, obzvlášť podporili produkciu bielych krviniek.

mae-mu-yl2d0ckw130-unsplash_1581879999.jpg

Hoci stres z infekcie sám o sebe zvyšuje potrebu bielkovín, táto nutnosť ešte vzrastá počas mnohých infekcií kvôli tomu, že sa albumín, významná zložka krvi, stráca v stolici.

A čo vitamín A?

Nedostatok vitamínu A je ďaleko rozšírenejší, než si ľudia myslia. Tento vitamín hrá obzvlášť dôležitú úlohu pri prevencii alebo náprave infekcie kože, očnej rohovky a slizníc, ktoré chránia všetky telesné dutiny, a je tiež nevyhnutný pre výrobu protilátok a bielych krviniek. Keď sa objaví nedostatok vitamínu A, milióny buniek v spodných vrstvách kože alebo na povrchu slizníc rýchlo odumierajú a hromadia sa, bunky na povrchu slizníc už nemôžu produkovať sliz, ktorý obmýva tkanivá a obsahuje biele krvinky. V koži, aj na povrchu slizníc nánosy mŕtvych buniek slúžia ako potrava pre baktérie.

brooke-lark-ntzoilvzuog-unsplash_1581879995.jpg

Aj keď sa vitamín A počas infekcií zvyčajne dobre vstrebáva, keď je choroba akútna, je lepšie používať formu rozpustnú vo vode – betakarotén, ako formu rozpustnú v oleji – retinol, , pretože sa môžu objaviť hnačky. Lekári dávali 200 000 jednotiek denne dospelým ľuďom po dobu šiestich mesiacov bez náznaku toxických účinkov, hoci človek málokedy potrebuje viac ako 25 000 jednotiek denne. Ak však telo nedostáva veľké množstvo vitamínu E, kyslík rýchlo ničí vitamín A z vitamínových prípravkov alebo potravín v krvi a v pečeni, a preto môže zdanlivý nedostatok vitamínu A v skutočnosti znamenať nedostatok vitamínu E.

freestocks-xsgcbgyqto4-unsplash_1581880009.jpg

Nezabúdajme na správnu diétu

Okrem prevencie acidózy by diéta mala uspokojiť zvýšenú potrebu živín pri strese, zmobilizovať obranný systém tela, detoxikovať všetky používané lieky, a ak človek prijíma orálne antibiotiká, nahradiť baktérie v črevách, ktoré sa ničia. Keď sa podarí všetky tieto potreby naplniť, býva uzdravenie často obdivuhodné rýchle.

Vizionárka a priekopníčka v oblasti zdravej výživy Adelle Davis, bola zástankyňou zdravého životného štýlu a stravovania. Za kľúč k zdraviu považovala konzumovanie prírodných, nespracovaných potravín a vhodné dopĺňanie potrebných vitamínov a minerálov do tela.  Adelle Davis sa do histórie zapísala ako: ,,Prvá dáma, ktorej publikácie sa stali základom zdravia.” Knihy od Adelle Davis a všetky vitamíny spomenuté v tomto článku a aj mnoho ďalších si môžete nájsť na www.vitaminyprezdravie.sk

Ilustračné fotografie: unsplash.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Oslabená imunita: Ako sa vyhnúť neželaným problémom?
5 tipov ako zvládnuť návštevu bez problémov
Tipy pre e-shopy a ako zvládať fungovanie eshopu
Ako postupovať pri likvidácii firmy a pri jej výmaze z OR?
Viete komu sa dnes oplatí riešiť úrazové poistenie?
TIP Čistota bez kompromisov
Rok 2022 bude priať živnostníkom a rodinným firmám. Ženy zohrajú kľúčovú úlohu
Ako investovať úspory, aby nám zarábali?

Ďalšie články na podobné témy

Cvičíte pre radosť... alebo?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu
Prečo by si mali ženy pospať v práci?
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť
Ako sa ochrániť pred neželaným tehotenstvom nielen v lete?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.