Ako sa správne starať o rúško?
24. 3. 2020 | PR Servis

Ako sa správne starať o rúško?

Nový nepoznaný koronavírus nás prinútil viac sa starať o svoje zdravie. Všetci zodpovední nosíme rúška a keďže ich je nedostatok, mnohí si ich vyrábame svojpomocne. Návodov je na internete mnoho. Rúško si však nestačí len vyrobiť, treba sa oň aj správne starať. 

Ak ešte svoje rúško nemáte, vyrobiť si ho môžete z rôznych materiálov. On-line nájdete návod ako na jednorazové rúško z papiera na pečenie či z vrecka do vysávača. Ak sa vám rúško nechce zakaždým vyrábať, namiesto jednorazového zvoľte látkové, ktoré po správnej dezinfekcii môžete použiť opäť. Na jeho výrobu vám postačí staré tričko. Podobne ho môžete vyrobiť aj deťom, ktoré iste ocenia pekný detský motív. 

shutterstock-1632557005_1584983746.jpg

Ak doma nemáte žiadnu zvyšnú látku, ani oblečenie vhodné na rozstrihanie, vyhliadnite si lacné kusy odevu napríklad v akciovom letáku Pepco, alebo nahraďte staršie kúsky oblečenia, ktoré chcete rozstrihať novými z Pepca. Ak oblečenie hneď nahradíte, deťom určite nebude ľúto, že ich staré tričko padlo za obeť výrobe rúška.

Dôležité je látkové rúško dať správne z tváre dole a vhodne ho dezinfikovať. V prvom rade nie je vhodné dávať ho viackrát hore a dole počas jedného nosenia. Ak sme si ho už raz nasadili, necháme si ho, až kým neprídeme domov. Následne ho dáme dole chytením výhradne za gumičky či šnúrky. Látku nechytáme! Ak ho nechceme ihneď prať, vložíme ho do sklenenej nádoby, ktorú uzatvoríme. Najlepšie je ihneď ho dať do umývadla, lavóra či inej nádoby a zaliať vodou o teplote minimálne 60° C, ideálne 100° C (vriaca voda). Okrem horúcej vody pridajte aj troška octu a nechajte pôsobiť aspoň 1 hodinu. Následne rúško preperte a nechajte vysušiť. Pred opätovným použitím ho nezabudnite prežehliť. Až po tejto dezinfekcii si ho môžete nasadiť znova. 

Po manipulácii s rúškom, ktoré ste mali oblečené, si nezabudnite umyť ruky! Týmto spôsobom ochránite seba aj svoje okolie pred roznesením vírusu z rúk na iné predmety.

Zdroj obrázku: FamVeld / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Psychologický román s krimi- zápletkou! Taká je nová kniha Kristíny Baluchovej
Nečakajte na hodinového manžela: super tipy, do čoho sa pustiť počas karantény!
Zatvorené hranice? Vieme ako na to!
Čo nosiť pod nohavicami? Bude to veselé!
Colour Up: Kolekcia „Rita Ora pre DEICHMANN“
Nepodceňujte príchod jari a vyhnite sa prechladnutiu
Nestíhate variť? Takto sa dostanete k obedovému menučku z pohodlia domova
Ako postupovať pri plánovaní vlastnej svadby?

Ďalšie články na podobné témy

Nečakajte na hodinového manžela: super tipy, do čoho sa pustiť počas karantény!
Spoznaj ďalšie Nádherné ženy, ako si ty!
TOP 8 atrakcií na východnom Slovensku
Ako docieliť aby naša pokožka bola v lete čo najdlhšie hladká?
Letná párty je vždy pri grile
Západné Tatry: Zamierte k Račkovym plesám
Single ženy dnešnej doby
Cvičíte pre radosť... alebo?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.