Ako sa starať o pleť pred a počas spánku?
26. 8. 2017 | Paťka

Ako sa starať o pleť pred a počas spánku?

Každý večer niekoľké z nás premýšľajú, či sa o svoju pleť starajú dobre. Cez deň je pleť veľmi zaťažovaná rôznymi vplyvmi z okolia a večer by si mala od všetkého oddýchnuť. Aká ja teda správna starostlivosť o pleť pred a počas spánku?

Každej je jasné, že pred spaním si máme z pleti odstrániť aj tie najmenšie zvyšky mejkapu a nečistôt. Každovečerná starostlivosť, ktorú doprajeme našej pleti sa časom na nej odzrkadlí.

Čistenie

Čistenie pleti pred spaním je veľmi dôležité aj keď sme na nej nemali cez deň mejkap. Aj tie najmenšie nečistoty môžu spôsobiť zápal pokožky alebo tvorbu vyrážok. Ak máte normálnu alebo suchú pleť, stačí vám na čistenie obyčajná voda. Ak máte mastný typ pleti používajte prípravky s kyselinou salicilovou. Momentálne nájdete na trhu množstvo micelárnych vôd, ktoré pleť hĺbkovo vyčistia.

Odstránenie mejkapu

Pri čistení pleti vodou alebo vhodným prípravkom nemusíme odstrániť zvyšky mejkapu. Preto je veľmi vhodné, ak pleť odlíčime napríklad pleťovým mliekom. Na noc sú veľmi vhodné pleťové mlieka s obsahom propolisu.

Aplikácia pleťového tonika

Po odstránení mejkapu nasleduje aplikácia pleťového tonika. Takisto si zvolíme vhodný produkt pre náš typ pleti. Pre všetky typy pleti sú vhodné napríklad toniká s výťažkami z aloe vera, uhorky alebo harmančeka. Na noc nikdy nepoužívajte agresívne toniká obsahujúce alkohol, pretože vašu pleť môžu príliš vysušiť a pleť na to zareaguje zvýšenou produkciou mazu.

Hydratácia

Ach, tie naše hydratačné krémy. To je večný boj pri výbere toho správneho. Večerný krém na pleť by mal byť veľmi ľahký, aby pleť nebola zbytočne zaťažená. Ak nechcete riskovať kúpu krému, ktorý bude pre vás možno nevhodný, vypýtajte si vzorku. Vzorky pleťových krémov by mali byť dostupné v každej dobrej predajni.

 bed-1836316-1920_1503766045.jpg

Spite na chrbte

Spaním na chrbte predchádzate tvorbe vrások. Pleť nie je pritlačená na vankúš a tým sa obmedzuje predčasná tvorba vrások alebo neželaných záhybov.

Používajte zvlhčovač vzduchu

Udržiavanie vlhkosti vo vzduchu pomáha zabrániť vyschnutiu pleti. Nezabudnite však kadú noc doplniť vodu do zvlhčovača aby sa neodparila celá.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Ďalšie články od autorky Paťka

Tetánia – syndróm alebo len strach pred sebou samým?
Krásnej žene záleží len na peniazoch
Kde príroda nepomohla, tam jej pomôžme
Už konečne prestaňme s opakovaním a porovnávaním
Princ si vzal Meghan. Kto si vezme mňa?
Zoznamky (nie)len pre osamelé
Ako si Olívia lásku hľadala
Energická latino žienka alebo zmyselná diva?

Ďalšie články na podobné témy

Všetko, čo potrebujete vedieť o skrášľujúcich olejoch
Konjacová špongia - krása z prírody
Aknózna pleť i pred 30-tkou?
Marocké zlato v podobe arganového oleja, dokonalá starostlivosť o pleť nie len v zime
Akné sa dá vyliečiť aj bez mastičiek a chémie. Na trhu je revolučný prístroj Face - Up.
Krásna i s akné! Hviezda Instagramu sa nebojí priznať boj s týmto ženským nepriateľom
Ako sa žije s rosaceou? Možno ňou trpíte aj vy a ani o tom neviete
Ako sa starať o pleť na jeseň?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.