Ako sa stať kráľovnou plesu? Záleží nielen na šatách
15. 1. 2018 | Janka P.

Ako sa stať kráľovnou plesu? Záleží nielen na šatách

Plesová sezóna a obdobie ďalších spoločenských akcií je v plnom prúde! Hoci si mnohé dámy robia najväčšie starosti s oblečením, účesom a mejkapom, pamätať si treba aj na iné veci. Kráľovnou plesu z vás totiž spraví aj niečo iné, než to „pozlátko“ navonok. 

Začiatok každého nového roka je vždy spojený s plesmi, na ktorých môžu dámy dokonale zažiariť. Vďaka tejto noblesnej zábave stretnete množstvo ľudí a známych, pochutnáte si na šampanskom či prevetráte svoje šaty vo víre spoločenského tanca. Každá chce zažiariť! Hoci na prvý pohľad zaujmú šaty, existujú aj iné veci, ktoré rozhodnú v tom, či vy ste tou správnou kandidátkou na označenie „Kráľovná plesu 2018“!

Presnosť je dôležitá

Na plese neplatí, že ten, kto príde neskôr, zaujme viac. Príďte na čas, ktorý určuje pozvánka. Meškanie z vás hviezdu nespraví. Ak máte na pozvánke uvedený aj čas trvania, nezostávajte príliš dlho. Hoci sa skvelo bavíte a nechce sa vám odísť, správna dáma vie včas opustiť spoločenskú udalosť.

Odhadnite správnu situáciu

Krásne šaty, v ktorých vyniknú vaše krivky a ktoré vám dokonale sadnú, mejkap, upravený účes a vhodne zvolené doplnky sú samozrejmosťou. Viete však odhadnúť správnu situáciu na vhodnú toaletu? Záleží od typu udalosti. Ide o ples na vysokej úrovni? Môžete staviť na večernú dlhú róbu. Ak ide o menej formálne podujatie, postačia aj jednoduché večerné šaty. Všetko vám prezradí pozvánka.

 lady-in-red-2189102-960-720_1516025486.jpg

Ako pravá dáma

Obzvlášť vtedy, ak ide o honosnejšie podujatie či ples, je potrebné dodržiavať zásady zdvorilosti a etiketu. Hoci ich mnohí nepoznajú, vy môžete ich ovládaním ohúriť okolie. Páni by sa mali starať o dámy a tie im zase robia výbornú spoločnosť. Skvelým plusom je tiež vedieť o pravidlách stolovania, komunikácie a pozdravu.

Keď prídete do šatne, kabát vám skladá prítomný pomocník alebo váš partner, nikdy nie vy samé. Je veľmi pravdepodobné, že pri stole budete sedieť s cudzími ľuďmi. Čakajte, až vás partner predstaví prítomným a potom odpovedajte zdvorilostnou formulkou „teší ma“. K tomu pridajte decentný úsmev a primeraný stisk ruky. Pri konverzácii sa vyhýbajte sťažnostiam, kontroverzným témam a správam o súkromí.

Čo sa týka stolovania, platí, že v dlhom rade príborov by ste mali začať od najvzdialenejšieho od taniera. Nad tanierom je položená dezertná vidlička alebo lyžička, ktorou ukončíte stolovanie.

Nebojte sa tanečného parketu

Ohúriť môžete aj tancom. Dajte si pár lekcií tanca ešte pred plesom a uvidíte, ako sa vám to vyplatí. Povinnou výzbrojou každého páru by mal byť valčík, prípadne iné klasiky. Prvý tanec patrí vždy partnerke, až potom môžu páni povykrúcať ostatné dámy. Aj keď zo začiatku to na väčšine plesov vyzerá formálnejšie, neskôr sú už všetci odviazaní a zatancujete si aj na iný štýl hudby. Bavte sa a vybehnite na tanečný parket. Neseďte v tmavom kúte ako šedá myška, plesová sezóna je predsa len raz do roka, tak si ju užite.

Úsmev nadovšetko

Nič vás na plese nerozžiari viac ako úsmev. Aj ten najdokonalejší mejkap a perfektne vyzerajúce šaty, ktoré vám sadli, stratia na pôvabe, ak budete mať zamračenú tvár. Príďte na spoločenskú udalosť pozitívne naladená, buďte priateľská a otvorená. Použite svoj šarm a noblesu a nebráňte sa zoznamovaniu. Komunikujte, poďakujte hostiteľom a príp. pochváľte róby ostatných dám. Úsmev prelomí ľady, navnadí na príjemnú nôtu a odpúta od problémov a práce. 

Ilustračné foto: Pixabay.com

Janka P.

Ďalšie články od autorky Janka P.

Recepty na domácu zmrzlinu, z ktorej nepriberiete!
Úžasné domáce triky, ktorá vám ušetria čas i peniaze!
Recepty na domáce limonády: Osviežia, zaženú smäd a neublížia postave!
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Jarné zdravie z byliniek
Zázračné účinky bozkávania. Toto všetko sa deje s naším telom pri prejave nežnosti!
Ako zahnať jesenný splín?
Ako sa starať o pleť na jeseň?

Ďalšie články na podobné témy

Ako by mala vyzerať top asistentka?
Zažiarte na tohtoročnom plese
Tipy na outfit na firemný vianočný večierok
Módny tip: V čom na ples?
Telo v plavkách. Čo priláka pohľad mužov?
Bosonožky
Pin-up diva na pláži
Čarovné Toskánsko