Ako sa stať neodolateľnou? Krásna pleť v každom veku
2. 2. 2021 | PR Servis

Ako sa stať neodolateľnou? Krásna pleť v každom veku

Ktorá žena by nechcela byť stále krásna? Každodenná starostlivosť o pleť, ktorá sa vám odvďačí zdravým a neodolateľným vzhľadom, spočíva len v niekoľkých krokoch. Ak neviete, ktoré to sú, všetko potrebné nájdete v nasledovnom článku.

Aký je typ vašej pokožky?

Správna starostlivosť o pleť začína poznaním vášho typu pokožky. Kozmetické prípravky, ktoré sú pre vašu pleť vhodné, by ste si mali vyberať práve podľa neho.

Suchá pleť pokožka je po umytí napnutá, má sklon k začervenaniu, tvorbe šupiniek a vrások. Nie je dostatočne premastená.

Mastná pleť vyznačuje sa zvýšenou tvorbou kožného mazu a zväčšenými pórmi. Tento typ pleti má sklon k tvorbe čiernych bodiek a akné.

Kombinovaná pleť — tento typ je kombináciou suchej a mastnej pleti. V tzv. T-zóne (oblasť čela, nosa a brady) sa správa ako mastná, v ostatných častiach tváre ako suchá pleť.

Citlivá pleť ľahko sa podráždi, pričom dochádza k jej začervenaniu a svrbeniu. Na jej vzhľad vplývajú tiež psychické a fyzické faktory, akými sú stres alebo hormóny.

Normálna pleť pleť má stálu farbu, nenapína sa, tvorí primerané množstvo mazu a nebýva podráždená.

harmancekova-voda-parfem_1612277781.jpg

Ako sa starať o pleť

Ak neviete, ako sa správne starať o pleť, je tu pre vás náš krátky návod. Základom je pravidelná hydratácia a výživa. Dodržiavajte tiež správny postup vašej každodennej rutiny, ktorý by mal spočívať v nasledujúcich krokoch.

1.      Čistenie pleti

Bez dôkladného čistenia sa pleť nedokáže zbaviť make-upu, potu, mastnoty a iných nečistôt. Až po ich odstránení je pripravená prijať všetky výživné látky, ktoré jej poskytne následná starostlivosť. Ak by ste pleť nevyčistili, zvýšili by ste riziko upchávania pórov a tvorby akné.

2.      Použite vhodnú pleťovú vodu

Úlohou pleťovej vody je odstrániť čistiaci olej, mlieko, gél alebo penu, ktoré ste použili v predchádzajúcom kroku a zbytky nečistôt. Pleťová voda zároveň osvieži pleť, vyrovná jej pH a prevonia ju. Odporúčame vám používať prírodné pleťové vody, ktoré sú jemné k pokožke. Vyberajte podľa typu vašej pleti a očakávaného účinku.

3.      Starostlivosť o pleť

Tretím krokom je aplikácia vyživujúcich a hydratujúcich kozmetickým prípravkov. Môžete použiť pleťové sérum a krém, ktoré vašej pokožke prinesú všetky dôležité zložky. Nezabudnite na ochranu pred slnečným žiarením a špeciálne produkty na starostlivosť o očné okolie.

Dostatok živín a hydratácia

Každodenná starostlivosť o pleť by mala zahŕňať aj dostatočnú hydratáciu zvnútra. Dôležitý je preto váš pitný režim. Dbajte o to, aby ste počas dňa prijali minimálne 2 litre tekutín. Do tohto množstva sa nezapočítavajú káva a kofeínové nápoje, ktoré organizmus odvodňujú. Vhodné sú minerálne vody, čistá voda, bylinkové čaje a ovocné šťavy. Nezabúdajte na vyváženú stravu plnú vitamínov a minerálov. Vaša pleť sa vám za to odvďačí krásnym a žiarivým vzhľadom.

 

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Viete, pre koho je určená mladomanželská pôžička a ako si ju vybaviť?
Kedy a ako nosiť rúška a ako sa o ne starať?
Tipy, ako naučiť deti zásady bezpečnosti na cestách
Štýlová aj v zime? Máme zateplené zimné tenisky
9 tipov pre rodičov, ako viesť deti k zodpovednosti, rešpektu a samostatnosti
Viete, ako by ste si mohli predĺžiť životnosť práčky?
Majte v kuchyni len to najnutnejšie a vytvorte si v tom systém
Ako zvládnuť home office a byť produktívna?

Ďalšie články na podobné témy

Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Ako sa starať o pleť na jeseň?
Recept: Slaný raňajkový croissant
Športujeme v tuhej zime
Jarné zdravie z byliniek
Na vlastnej koži: Brazílska depilácia
Najväčšie mýty o kráse

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.