Ako sa zoznámiť s mužom po 35ke
6. 11. 2018 | Bohumila

Ako sa zoznámiť s mužom po 35ke

Nikdy som si nemyslela, že to potká aj mňa. Vydávala som sa ako 23-ročná a myslela som si, že je to na celý život. Verila som, že ostaneme s manželom naivne šťastní až do smrti, a teda hľadanie si partnera v mierne pokročilom veku a použitom stave so záväzkom na krku sa ma nebude týkať. Ale poznáte to. Človek mieni…

… pánboh zamiešal karty a v 35-ke som vykročila do sveta opäť slobodná ako ryba vo vode. Chvíľu ma to aj bavilo, ale občas by sa zišiel niekto, s kým by som si pozrela televíznu reláciu pre dospelých, porozprávala sa, ako sa mal v robote, čo zlý šéf, neprajní kolegovia… Zatiaľ mi tento program nahrádzal môj syn, dinosaure a Lego Movie na Playstation.

Rozhodla som sa, že sa teda s niekym zoznámim. Lenže - ak robíte z domu na voľnej nohe, nie je to také jednoduché. Stretávam len domovníka (je zlatý, ale neviem si ho akosi predstaviť na mojom gauči v obývačke), poštárku, učiteľky v škôlke a kamošov vo fitku, na ktorých vkus som stará a tučná. Nevadí. Pre mňa sú to naopak zajačikovia. Nič pre mňa. 

S nostalgiou som zaspomínala na svoju praprababičku Marii Turkovu, ktorá ako mladá emancipovaná žena sa koncom 19-ho storočia vrátila z USA a Kanady, za zarobené peniaze si kúpila krčmu, ktorú prevádzkovala. Spokojná bola, len muža nemala. Raz teda v nedeľu pri muzike sa postavila do stredu sály a zakričala: “Ja by som sa vydávala, ale nikto ma nechce!” Nuž, a môj prapradedko sa ozval: “Aj ja by som sa oženil, a tiež ma žiadna nechce.” A bolo vybavené. Bola svadba aj deti. Veď tu sme, už koľká generácia. Len si neviem predstaviť prísť dnes takto niekde na diskotéku… Čiže, nič iné neostávalo, iba internet.

Badoo

Prvá zoznamka, na ktorú som sa prihlásila, bolo Badoo. Dostala som sa tam vtedy vlastne trochu omylom, pretože ma tam pozvala kamarátka a ja som si myslela, že je to nejaká chatovacia aplikácia, ako napríklad Viber. Len mi bolo čudné, že tam vidím iba mužov a že mi stále niekto lajkuje, posiela srdiečka… aj fotky rôznych orgánov, ktoré vidieť nepotrebujem. Čoskoro som teda pochopila, o čo ide, a akí sú tam asi ľudia. Aj tak som si tam pre zaujímavosť pozerala profily, nikomu som radšej nepísala, ale ako sociálna sonda to bolo výborné. 

Partner na úrovni

Táto zoznamka je platená, na začiatku vypĺňate svoj osobný profil a zoznamka vám ponúka vhodných adeptov. Nevýhodou je, že okrem ponúknutých si nemôžete pozerať všetkých členov. Členské je dosť drahé a tak som naozaj čakala istú úroveň profilov. Asi som ale náročná, pretože mi písali najmä robotníci z Volkswagenu, a nechápali, že na “Ahoj, si peknučká, páčiš sa my” alebo “Čo robkáš, hýba ti niečo?” (áno, naozaj "hýba", nie "chýba") a podobné perly nie som ochotná reagovať a asi z toho nič nebude. Ďalej som nabrala pochybnosti, že ako som to ten svôj osobný profil vyplnila, keď mi vychádza párovanie s takýmto typom mužov…hm. 

Neskôr som sa predsa len zoznámila aj popísala s viac menej normálnymi chalanmi, oslovili ma IT-čkári či zamestnanci stredného managementu, aj nejaká tá káva či výlet bol… Len proste to nebolo ono. Iskra nepreskočila. Ale ja vôbec nie som náročná! Iba viem, čo chcem. 

Elite Date

Sem som sa prihlásila raz zo srandy zo štúdijných dôvodov. Za mňa bohužial vyhodené peniaze. Bolo to dosť podobné Partnerovi na úrovni, ale tak málo profilov, že to bolo celé zle. Ani nekomentujem.

Badoo druhýkrát

Po viac ako dvoch rokoch som sa nedávno odvážila vliezť opäť na Badoo. Nudila som sa. Nič iné. Na Tindera z rôznych a iných dôvodov nepôjdem. Nuž, nové Badoočko sa mu dosť podobá. Viac je komerčne založené, teda pýta viac peňazí a zadarmo vás chlapi nevidia ani vám nemôžu písať, ak nemáte vzájomnú sympatiu, čo dosť pretriedilo a skvalitnilo ponuku, aspoň ja to tak subjektivne vnímam. Môžu mi písať len tí, ktorí sú mi sympatickí. Zatiaľ mi došli len milé správy, bola som na zopár príjemných kávach, nikto mi neposiela v správe svoj “vercajk”. K môjmu údivu a veľkému prekvapeniu som tu stretla zopár zaujímavých vzdelaných ľudí.

Dámy. Tento článok som spísala, aby som vás trošku pobavila aj inšpirovala. Ak ma poznáte, viete, že mám rada trochu nadsázky. Čo sa týka zoznamovania, hlboko verím, že keď to má prísť, tak to príde. Nečakane. Napríklad pred 2 mesiacmi som dostala pozvanie na kávu na ulici. Po 3 minútach rozhovoru. Nikdy neviete, čo sa môže stať. Ďalej mi táto sonda do života mužov na zoznamkách ukázala, koľko je na Slovensku "mladých a slobodných" mužov. Realita je taká. Chlapi sa robia mladšími. Nepriznávajú manželky a partnerky, deti. Dosť si vymýšľajú. Ak ste dôverčivý typ, buďte opatrná. Internet znesie všetko. Nikdy nepíšem o deťoch, ich mená, vek. Chránim si súkromie. Ak sa idete s niekym stretnúť, dohodnite si schôdzku na verejnom mieste, kde je veľa ľudí. Ak je vám niečo podozrivé, kedykoľvek môžete "zdúchnuť." 

Ak sa vám tento článok páčil, dajte mi prosím lajčíky a komentáre. Pripravujem druhú časť, v ktorej by som vám rada povedala o konkrétnych stretnutiach. Vo všetkej úcte k všetkým zúčastneným. 

Majte krásny deň, Binna :-) 

Ilustračné foto: Pixabay.com

Bohumila

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, motiváciu, takisto je technologický geek. Miluje kvalitnú kozmetiku a oceňuje úprimný dialóg. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autorky Bohumila

Prečo sa ti nedarí? Možno týmito zlozvykmi sama degraduješ svoj biznis
Rozhovor týždňa: Doprajte si s nami zázračný Emočný detox
Príbehy opatrovateliek Janky, Danky a ich babky
Nájdi svoje PREČO
Červená šošovica v kuchyni - zázrak na chudnutie i pre zdravie
Dve presvedčenia, ktoré už nám neposlúžia
Frederik Olšák: Farebný svet je jeho darom od Boha
Petra Hederová: K písaniu som sa dostala v období vzťahovej a životnej krízy

Ďalšie články na podobné témy

More šťastia: kvapka po kvapke
Ako sa zbaviť seba-pochybnosti
Toto si nenechajte utiecť! Čítajte cez víkend s nami
Týždeň s Nádherná.sk – toto čítanie vám nesmie utiecť
Nedeľné čítanie s Nádherná.sk
Ktoré mydlo je najlepšie na intímnu hygienu?
Všetky farby dúhy
Tipy ako stráviť jesenné dni

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.