Ako si originálne zariadiť balkón, alebo terasu
19. 5. 2017 | Evuschka

Ako si originálne zariadiť balkón, alebo terasu

Či už bývate v byte, alebo v dome, váš balkón, alebo terasa  by mali  byť najmä v lete vašou vizitkou.  Ľudia žijúci v južných krajinách prežijú väčšinu z roka na terase. Teplejšou klímou, pribúdajúcim počtom teplých dní, obľúbenými grilovačkami  sa tento trend dostáva aj do našich zemepisných šírok. Veď  máločo je príjemnejšie ako si po horúcom dni v práci posedieť vonku a s drinkom v ruke si vychutnať romantický západ slnka. 

Mini balkóniky

Ak nepatríte ku šťastlivcom, ktorí vlastnia veľké balkóny, ten váš je možné  skôr považovať za pudlíka balkónov, nezúfajte.  Aj z nich sa dajú vykúzliť čarovné útulné miesta na posedenie, dokonca si tam môžete prizvať priateľov . V prípade, že sa jedná o novšiu stavbu stačí vyskladať nábytok, môžete si aj  zo starého vyrobiť nové, dokúpiť zopár drobností, svetielok a váš vonkajší  život môže začať. Ak je však priestor v dezolátnom stave a vy počítačová maniačka, od fyzickej práce tým pádom vzdialená, volajte odborníka. Rád príde a spolu s vami pomôže vybrať dlažbu, farbu na stenu, prípadne prešmirgľuje zábradlie, nafarbí ho a nové doplnkové bývanie ožije.

Ale ak si trúfate  a do prerábania sa chcete pustiť, inšpirujte sa webom,  ako sa to robí, alebo jednoducho si to nechajte zistite cez Youtube. Dnes už ženy zvládajú aj stavbu domu vďaka podobným kanálom.  Stačí sa prestať báť, trochu  si veriť a výsledok môže byť skvelý ;) 

balkon-1_1495278706.jpg

Nezabudnite na rastliny   

Balkóny a terasy bez kvetov sú  ako kuchyňa bez drezu. Aké a kedy ich začať vysádzať tak o tomto nájdete nespočetné množstvo tipov.  Ak máte tmavú stenu, vysaďte  rastliny so svetlými kvetmi , alebo okrasné.  Výsadby tón v tóne pôsobia elegantne a hodia sa k elegantnému dizajnu balkóna. Presvetliť priestor môžete aj kombinovanými výsadbami v rôznych farbách, vysaďte nádoby vo farbách žltá, oranžová, prípadne oranžová, modrá , alebo ružová, pekná je aj kombinácia bielej, modrej a fialovej či ružovej.

Ak máte terasu, tak zo skúseností odporúčam muškáty, obľúbené mám červené a vzpriamené (Pelargonium zonale), ale  potešia akékoľvek . Tak prajem veľa zábavy. 

balkon-kvety_1495278706.jpg

Ilustračné foto: Pinterest.com 

Fotogaléria k článku

Ďalšie články od autorky Evuschka

Novoročné oslavy po španielsky
Vianoce v Španielsku
Staňte sa konečne milionárkou
Robte len to, čo vás baví
Neklikajte, zarábajte
Ako ne/zarábať na internete
Mikropráca, alebo práca z obývačky
Dobrovoľní, digitálni nomádi, alebo sedím si na pláži a zarábam aj po 40-ke

Ďalšie články na podobné témy

Kúpeľňa snov: Zariaďte ju špičkovými výrobkami, ktoré vám vydržia roky!
Spríjemnite si interiér vlastne vyrobenou sochou
Práca z domu alebo ako si zariadiť home office
Vyrobte si originálne veľkonočné dekorácie: Za pár minút oživia váš domov!
Prispôsobte detský nábytok vašim ratolestiam
Balkónové sedenie z ratanu
Vplyv farieb na človeka: V akých tónoch by sa mal niesť váš nábytok
Urob si sama: Slávnostná háčkovaná kabelka

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.