Ako si vybrať ideálne spoločenské šaty? A nemusíte byť ani modelka
23. 6. 2022 | PR Servis

Ako si vybrať ideálne spoločenské šaty? A nemusíte byť ani modelka

Pri výbere šiat platí jedno priama úmera: čím významnejšia udalosť, tým viac času zvykneme venovať výberu šiat. A niekedy sa môže zdať, že vybrať si vhodné šaty je priam nemožná úloha. Ak aj vás občas trápi podobný problém, možno vám pomôže týchto niekoľko tipov.

Dĺžka závisí aj od udalosti

Väčšinou ženy ako prvé riešia dĺžku šiat. Vplyv na voľbu v tomto ohľade často majú osobné preferencie, ale netreba zabúdať na to prvoradé: druh udalosti, na ktorú sa chystáte. Krátke spoločenské šaty sa síce dajú využiť pri rôznych príležitostiach, ale určite by ste na ne mali zabudnúť v prípade, že sa chystáte na veľký ples, či premiéru v divadle. Na takéto (a podobné) udalosti rozhodne vyberajte dlhé spoločenské šaty.

Okrem samotnej dĺžky je dôležité vedieť si vybrať aj správnu veľkosť. Ak si kupujete šaty v nejakej predajni, môžete si vyskúšať viac veľkostí, ale čo ak ste vaše vysnené šaty našli online? Pri kúpe šiat cez internet je dôležité dôkladne sa zmerať. Obzvlášť, čo sa týka vašich mier cez prsia, v páse a cez boky. Na základe týchto troch údajov sa totižto vyberajú večerné šaty.

Vhodný strih z vás spraví magnet na pohľady

V neposlednom rade tu máme výber vhodného strihu šiat. Prvé pravidlo znie: objektívne zhodnoťte svoju postavu a vyberajte na základne nej. Nemusíte sa pritom báť, že s kilami naviac nemôžete vyzerať úžasne. Práve naopak. Stačí si len vybrať vhodné nové spoločenské šaty.

Množstvo dám má napríklad postavu jablka. Pre ne sú vhodné šaty so splývavým strihom, ktoré budú zúžené pod prsiami a nie v páse. Vhodný je aj véčkový výstrih. Obzvlášť ak ho máte čím vyplniť. V takom prípade si nikto nevšimne nedokonalosti na vašej postave.

Ak vás trápia kilá naviac v dolných partiách, môžete to „vyvážiť“ šatami, ktoré budú vo vrchnej časti voľnejšie a sukňu budú mať splývavú, aby vám opticky nepribudli ďalšie kilá naviac. A to práve tam, kde už rozhodne priberať nechcete.

Zdroj obrázka: Autor: staras / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ideálne sukne na letné dni: Ľahké tkaniny a materiály
Runy sú špeciálnou energiou vesmíru!
Chcete zaujať svadobným oznámením? Skúste tieto prevedenia
Vypnite „online mode“ hodinu pred spaním
Sedem tipov, ako zachrániť váš vzťah
Pánske šľapky môžu byť aj štýlové! Toto by ste o nich mali vedieť
Zabráňte vzniku vrások
Pociťujete únavu? Berte ju ako impulz k životnej zmene!

Ďalšie články na podobné témy

Tipy na outfit na firemný vianočný večierok
Ako by mala vyzerať top asistentka?
Vdýchnite oblečeniu nový život
Šaty, ktoré z vás spravia elegantnú bohyňu
Môžu byť dámske gumáky trendy?
POSADNUTÁ MICKEY MOUSE-OM: outfity, za ktoré sa nemusí hanbiť ani tínedžerka, ani babka
Streetwear vždy na vrchole. 5 najlepších štylizácií!
Pančuchy - oživ svoj outfit