Ako si vybrať správny klobúk?
1. 2. 2017 | Naďa

Ako si vybrať správny klobúk?

Poslednou dobou sa z klobúkov stal doslova hit a u každej správnej módnej maniačky by mal mať v šatníku svoje miesto aspoň jeden. Výber správneho typu a farby klobúka je však niekedy nadľudský výkon. Viete ako si správne vybrať klobúk?

Pri výbere klobúku musíme dbať na niekoľko faktorov, ktoré ovplyvňujú jeho kúpu. Najdôležitejšími vecami sú veľkosť, farba a tvar, s ktorými vám dnes poradíme. Mnoho klobúkov má okrem toho ešte aj dekoračný lem alebo nejaké iné ozdoby, ktoré dotvárajú celok.

Veľkosť

Prvým dôležitým faktorom, ktorý musíme riešiť je veľkosť klobúka. Pri výbere veľkosti musíte prihliadať aj na svoju telesnú stavbu. Ak patríte medzi útle, menšie ženy, vyberajte si klobúky trochu menšie. Ak ste naopak vysoká, výber klobúka by mal smerovať na väčšie kúsky.

Štýl

Ak patríte k ženám, ktoré už nejaký klobúčik doma mali, svoj štýl asi poznáte. Ak nie, mali by ste sa riadiť svojim štylistickým typom. To znamená, že už pri prvom pohľade na klobúk by ste mali vedieť či vás priťahuje alebo oslovuje. Ak vám na ňom niečo vadí alebo sa vám zdajú nejaké kúsky rušivé, nekupujte ho nasilu.

Farba

Farba takisto patrí medzi dôležité parametre, ktoré by ste mali zohľadňovať pri výbere. Ak chcete jednoducho klobúk kombinovať s ostatnými kúskami v outfite, vyberajte si takú farbu, ktorá sa vám bude najviac hodiť do šatníka. Ak doma nemáte žiadne kúsky v žltej či červenej farbe, potom si nekupujte ani taký klobúk. Nevynosili by ste ho. Okrem toho by mal klobúk svojou farbou doplniť vašu tvár, hodiť sa k farbe vlasov a najmä oblečenia.

Tvar

Tvar klobúka by ste mali vyberať najmä podľa čŕt vašej tváre. Niekedy sa môže stať, že sa vám klobúk nehodí, pretože vám robí zbytočne okrúhlu či oválnu tvár. Vhodným výberom tvaru si môžete dopomôcť aj k tomu, aby ste vyzerali štíhlejšie. Vyhnite sa extrémom, ako napríklad ostré a tvrdé hrany klobúka v spojení s jemnými a drobnými črtami tváre. Práve takéto kombinácie vyzerajú veľmi neprirodzene.

Ak zohľadníte všetky tieto parametre, mali by ste nájsť klobúk, ktorý dokonalo sedí k vašej tvári, postave a outfitu. Nezabúdajte však na najdôležitejšiu vec a tou je, že sa musíte najprv vy cítiť dobre a pohodlne v klobúku a až potom by ste ho mali začať nosiť. 

Ilustračné foto: Pixabay.com

Ďalšie články od autora Naďa

Ako nosiť maxi šaty?
Ako by mala vyzerať top asistentka?
Topánky do nepohody
V čom zaujať na jeseň?
Pančuchy a ponožky
Farby lístia v móde
Festivalová pohodička
Čarovné Toskánsko

Ďalšie články na podobné témy

Módne tipy pre našich malých školákov
Tipy na outfit na firemný vianočný večierok
Niečo nové do šatníka v Novom roku
Módny tip: V čom na ples?
Ako nosiť bomber bundu?
Módna show Fera Mikloška
Nová kolekcia talianskej módnej značky LIU JO
Ako nosiť maxi šaty?