Ako si vybrať topánky k šatám?
23. 3. 2022 | PR Servis

Ako si vybrať topánky k šatám?

Nie všetky dámy si uvedomujú, že výber topánok k šatám je kľúčovou otázkou. Aké topánky budú perfektným doplnkom k štylizácii, závisí od farby, dĺžky a ozdobných prvkov šiat, ako aj príležitosti, pre ktorú sú určené. Ak doplníte štylizáciu vhodnou obuvou, môžete si vybrať jedno z dvoch riešení - aby štylizáciu len dopĺňali, alebo - aby upútali pozornosť každého.

Ako si vybrať topánky k šatám, berúc do úvahy farbu?

Donedávna bolo v móde veľmi dôležité, aby jednotlivé prvky štylizácie boli farebne zladené. V súčasnosti si môžete vybrať zo širokej škály farieb, takže je výber prakticky neobmedzený. 

Topánky a šaty vyzerajú spolu veľmi dobre, ak sú vo farbách, ktoré sú na farebnej palete vedľa seba. Šaty a topánky teda môžu mať rôzne odtiene modrej, červenej alebo hnedej. Zaujímavou voľbou je aj kombinácia farieb, ktoré sa zdajú byť proti sebe – ako ružová a oranžová.

Na čo si treba dať pozor pri výbere topánok k šatám, je nemiešať teplé a studené farby. Teplé farby majú vždy prímes červenej a studené - modrej. Ak sú šaty viacfarebné, oplatí sa vybrať topánky v jednej z farieb, ktorá je na nich.

Ženy, ktoré aj napriek uvedeným radám majú problém s výberom správnej obuvi k šatám, môžu vždy zvoliť neutrálnu telovú farbu. Jej veľkou výhodou je, že nohy aj opticky predĺži a zoštíhli.

Výber topánok a dĺžka šiat

Ak sú vybrané šaty v mini dĺžke, pokojne si k nim môžete vziať dámske poltopánky na opätku. V takejto situácii je však lepšie zvoliť model s uzavretými špičkami a radšej sa vyhnúť vysokým členkovým topánkam a čižmám. Dámy, ktoré chcú získať dievčenský, nevtieravý efekt, môžu zvoliť topánky na plochom opätku – napríklad obľúbené balerínky.

Čas na niekoľko slov o šatách po kolená. Musíte pamätať na to, že táto dĺžka vo všeobecnosti skracuje nohy, preto sa oplatí vybrať si k nim topánky na vysokom podpätku. Skvele tu poslúžia modely na ihličkovom podpätku alebo klinových podpätkoch. Umožňujú vyrovnať proporcie postavy, narušené dĺžkou šiat.

Veľa žien má problém s výberom správnej obuvi k maxi šatám. Tento typ oblečenia môže pritlačiť postavu, preto sa oplatí vzdať sa ťažkých, zakrytých topánok. Šaty po zem sa perfektne hodia k tenkým topánkam na vysokom opätku s odhalenou špičkou. Vysoké dámy si môžu dovoliť ľahké sandále s rovnou podrážkou. Ženy, ktoré chcú získať ľahký, ženský efekt, by sa mali k dlhým šatám vyhýbať platformám a klinom. 

Ak si to zhrnieme, je výber topánok k šatám o niečo zložitejší, ako by ste si mysleli. Treba však pamätať na to, že nie vždy sa oplatí držať sa stanovených prísnych pravidiel. Hra s módou je pre odvážne, sebavedomé ženy, ktoré si cenia originalitu a individuálny štýl.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ideálne sukne na letné dni: Ľahké tkaniny a materiály
Runy sú špeciálnou energiou vesmíru!
Chcete zaujať svadobným oznámením? Skúste tieto prevedenia
Vypnite „online mode“ hodinu pred spaním
Sedem tipov, ako zachrániť váš vzťah
Pánske šľapky môžu byť aj štýlové! Toto by ste o nich mali vedieť
Zabráňte vzniku vrások
Pociťujete únavu? Berte ju ako impulz k životnej zmene!

Ďalšie články na podobné témy

Populárne modely tenisiek od značky Adidas
Topánky na vysokom podpätku – ako nájsť ten najpohodlnejší pár?
Letné sandále: Nízke alebo na platforme?
Balerínky: Nenávidený aj milovaný typ letnej obuvi
Môžu byť dámske gumáky trendy?
Mokasíny – ako ich nosiť k nohaviciam?
Jesenná prechádzka - ako sa obliekať?
Aké topánky si mám obuť na Silvestra?