Ako som schudla 10 kg?
9. 5. 2019 | Paťka

Ako som schudla 10 kg?

Možno si práve poviete, že ,,pche schudla len 10 kg”, alebo ,,to by som aj ja dala len tak.” Nebolo to však až také jednoduché, keďže som nevážila cez 80 kg, kedy váha ide dolu o trošku rýchlejšie.

Moja váha v minulom roku bola presne 69 kg. Nikdy som sa nejako extrémne nevážila, pretože som nemala až taký problém s kilami. Ale minulý rok mi zrazu začalo byť moje oblečenie veľkosti XS – S malé. Nevedela som prečo a stále som sa vyhovárala na to, že žena má byť poriadna a veď vlastne to až tak nevadí. Tak som si začala kupovať oblečenie veľkosti M, dokonca niektoré i L. Pri tom Lku som sa vždy pozastavila ale nejako som tomu nedávala veľkú váhu. Všetko sa to totiž zomlelo počas pár mesiacov, kedy som sedela nad knihami a mala takisto sedavú prácu. Stravu som moc neriešila a pohyb bol veľmi obmedzený iba na behanie po úradoch, státie v rade v poisťovniach atď.

 capture10-14-2017-102443-am_1507969658.jpg

 TIP: Ako začať cvičiť s osobným trénerom? 

Neskôr som sa ale začala zle cítiť. Ťažšie sa mi chodilo a mala som takú, opuchnutú tvár. Nevedela som čo sa deje a jedného dňa som sa odvážila odvážiť sa. Keď som zbadala to číslo skoro som odpadla. Za pár mesiacov som pribrala 10 kg. Váhu 69 kg pri mojej výške 167 cm som až tak nebadala. Až teraz keď si pozriem fotky.

Ešte v ten deň som si pekne naplánovala čo a ako budem robiť, nakúpila si potraviny a na druhý deň som začala najprv s Dukanovou diétou. Zozačiatku sa držia bielkovinové dni. Držíte ich toľko dní, koľko kg chcete schudnúť. Keďže ja som chcela schudnúť 10kg, musela som 3 dni jesť len bielkoviny. Čo sa mi aj podarilo, no na 3. deň som už kuracie prsia uvarené vo vode bez soli nechcela ani vidieť, no dala som to.

Po tom nasledovalo striedanie bielkovinových dní s bielkovinovo – zeleninovými dňami. Všetko som striktne dodržiavala, žiadne sladkosti, alkohol, pečivo, zemiaky, cestoviny ani ryža. Čisto len kuracie mäso alebo ryby a zelenina. Ak nemáte čerstvú zeleninu, kľudne môžete použiť aj mrazenú. Toto som držala 2 mesiace. Potom prišli Vianoce. Ale ani počas Vianoc som moc nepovolila. Samozrejme pár koláčikov som si dala ale len na Štedrý deň. Mala som jednu polievkovú lyžicu majonézového šalátu a mala som dosť, pretože pre môj žalúdok to bolo priťažké.

Do konca roku 2016 som schudla približne 7 kg čo mi trvalo 2 a pol mesiaca.

Na Silvestra som si povedala, že si dám úplný cheat day a dám si všetko čo budem chcieť. Tak som si pekne spravila chlebíčky, burger, zmrzlinu a koláče. Všetko som to zapíjala šampanským. Moje bruško dostalo všetko po čom túžilo celú dobu chudnutia a na Nový rok som mohla opäť vhupnúť do môjho diétovania.

Pri diéte som sa vôbec netrápila, pretože som si robila zeleninu a mäsko na rôzne spôsoby a vôbec som nepriberala. Od Nového roku som sa začala aj omnoho viac hýbať. Trikrát do týždňa som chodila behať aj keď bolo veľmi chladno avšak tu v Bratislave sa teplota nepohla pod -10°C takže behať som mohla a nebolo to ani zdraviu škodlivé, práve naopak, zlepšila sa mi imunita.

Postupne som do stravy pridala i ryžu a špaldové cestoviny, no bielu múku som nejedla. Na to si však dávajte pozor, pretože keď som si asi po pol roku dala obyčajný biely chlieb, vyhodili sa mi po rukách a nohách pupienky, ktoré strašne svrbeli. Takže ak som chcela pečivo, jedine celozrnné. To mi v podstate ostalo doteraz, no momentálne keď si dám biely rožok alebo chlieb už ma našťastie nič nesvrbí.

Ďalšie 2 kg išli takisto dolu celkom rýchlo keďže som začala dosť športovať. Okrem behu som štyrikrát do týždňa cvičila rôzne cviky spočiatku na celé telo a momentálne už len na brucho a zadok.

Posledný 1 kg išiel veľmi ťažko. Váha sa mi na 4 mesiace zastavila na čísle 60 kg a nemohla som s ňou nič urobiť. Akokoľvek som cvičila, detoxovala alebo striktne dodržiavala stravu to posledné kilo už nešlo dolu. Až po 4 mesiacoch som ho konečne dala dolu a mala opäť svoju váhu 59 kg.

 capture10-14-2017-102511-am_1507969658.jpg

Momentálne jem úplne normálnu stravu, najviac kuracie mäso, ryžu, zeleninu, cestoviny veľmi zriedka ale občas sa samozrejme pritmolí aj nejaký gulášik či pečené kolienko. Stále však cvičím. Snažím sa aspoň 2 – 3 krát do týždňa po 30 minút, keďže na cvičenie nemám veľa času. Váhu si momentálne udržujem na 59 kg čo ma veľmi teší a už nechcem urobiť takú chybu ako pred rokom, že na zakrývanie postavy som si kupovala väčšie čísla.

Preto sa nebojte začať chudnúť. Chudnutie je dlhodobý proces, pri ktorom nesmiete poľaviť. Výsledkom bude krajšia postava ale hlavne zdravý organizmus. Ak sa vám do cvičenia príliš nechce, skúste sa zamotivovať. Napríklad sa odmeňte nákupom kozmetiky či pekného kúska do šatníku. 

Nebuďte lenivé, nemajte výhovorky a vaše telo sa vám odvďačí.

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autora Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Cvičíte pre radosť... alebo?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Cvičenie neformuje len telo: TOTO bude bonus navyše!
Cyklické chudnutie
Zdravá a štíhla na plese?
Cvičme v rytme zábavy - bungee workout
5 zásad ako sa zbaviť nadbytočných kíl po tehotenstve