Ako v lete doma udržať príjemnú izbovú teplotu?
25. 5. 2022 | PR Servis

Ako v lete doma udržať príjemnú izbovú teplotu?

Máte doma počas každoročných letných horúčav nepríjemne vysokú izbovú teplotu? Poradíme vám, ako situáciu dostať pod kontrolu a tento rok mať počas leta príjemne chladno. Začneme od najjednoduchších riešení až po tie zložitejšie.

Zatiahnite závesy a rolety

Cenovo najdostupnejším spôsobom riešenia je jednoduché zatiahnutie závesov, žalúzií alebo roliet. Zaobstarajte si domov kvalitné zatemňovacie závesy alebo rolety, ktoré zabránia slnečným lúčom v priechode do miestnosti. Zabránia tiež tomu, aby teplo sálalo ďalej do miestnosti. Kde hľadať? Na FAVI nájdete veľký výber zatemňovacích závesov a ďalších doplnkov do interiéru.

Naučte sa správne vetrať

Aj počas letných vĺn horúčav nechávate okná po celý deň otvorené dokorán? Tento spôsob boja s horúčavou nebude príliš úspešný. Pokiaľ totiž vonkajšie teploty atakujú štyridsiatky, vetraním dosiahnete iba to, že totožná teplota bude aj u vás doma.

Namiesto toho vetrajte cez noc, keď teploty aj počas najteplejších dní padajú k dvadsiatim stupňom. To je ideálna chvíľa, kedy môžete svoju nehnuteľnosť vo vnútri ochladiť. Hneď po prebudení potom okná zatvorte a zatiahnite. Príjemné teploty sa u vás doma udržia až do ďalšieho večera. Cez deň vetrajte v lete iba po daždi.

Ešte účinnejšie je vonkajšie zatienenie interiéru

Toto riešenie je už zložitejšie, ale je tiež veľmi účinné. Ešte lepšie ako vnútorné zatienenie interiéru, pri ktorom predsa len lúče do domácnosti prenikajú, je exteriérové odtienenie slnečných lúčov.

Pokiaľ slnko cez okenné tabule vôbec neprenikne, nemôžu okná premeniť interiér na skleník. Priechodom cez okennú tabuľu totiž slnečný svit naberá na intenzite.

Ide o investíciu vo výške niekoľko stoviek až tisícov eur, ktorú však, pokiaľ vás letné horúčavy trápia, nebudete ľutovať.

Použitie klimatizácie

Pomerne nákladným, ale spoľahlivo funkčným riešením je použitie klimatizácie. S jej pomocou doma jednoducho dosiahnete požadovanú teplotu. Pripraviť sa však musíte na vyšší účet za elektrinu. Chladiť vzduch pomocou klimatizácie totiž vôbec nie je lacnou záležitosťou. Pokiaľ ale ostatné metódy nemôžete z nejakého dôvodu využiť, klimatizácia je stávkou na istotu.

Zateplenie nehnuteľnosti a strechy

Ide o najväčšiu investíciu zo všetkých spomínaných variantov, ktorá však tiež veľmi pomôže. A to nielen v lete, ale takmer celoročne. Okrem toho, že v lete vám izolácia fasády a strechy pomôže udržať v nehnuteľnosti príjemnú teplotu, vám taktiež v zime pomôže znížiť výdavky za vykurovanie – a to až o niekoľko desiatok percent.

Zdroj obrázka: Syda Productions / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Robel pre dámy
Wobenzym opäť dostupný
Postavte si letný kapsulový šatník s značkou TATUUM - čo by v ňom malo byť?
Jarné osvieženie šatníka so značkou Wojas. Sprievodca pánskou obuvou na novú sezónu
Tieto bobule vás na jar nakopnú!
Perlové šperky: trend, ktorý ovládol tohtoročnú sezónu
Každodenná športová obuv pre aktívneho chlapca – čo by ste mali vedieť pred kúpou?
Zažiarte so značkou Tamaris

Ďalšie články na podobné témy

Domáce udiarne: Zdravotné výhody údených pokrmov
Praktické tipy ako vybrat’ originálne darčeky pre vašich blízkych
Na čo si dávať pozor pri výbere chladničky?
Brzda – spojka – plyn – štartujeme!
Kožená sedačka a masívna posteľ dajú vašej domácnosti nádych luxusu
Obal bez obáv – allinpackaging.sk
Ako urobit’ z vášho dvora útočisko pre vtáčiky
Oprášte svoj šijací stroj