Ako vybrať koberec do detskej izby jednoducho a efektívne?
9. 11. 2021 | PR Servis

Ako vybrať koberec do detskej izby jednoducho a efektívne?

Oživte podlahu detskej izby vašich malých ratolestí pomocou hravých kobercov a dodajte tak priestoru veselý nádych. Koberec v detskej izbe zohráva nielen estetickú úlohu ale dôležitú rolu má aj z hľadiska praktického. Mäkký koberec si na lezenie, gymnastiku či hru obľúbia všetky deti, malé i veľké. Avšak vybrať ten správny nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Pri jeho voľbe vám pomôžu nasledovné rady.

Výber vhodného materiálu

Pri rozhodovaní sa, z akého materiálu by mal byť detský koberec vyrobený, je potrebné brať do úvahy aj nasledovné aspekty: jednoduchosť údržby a čistenia, životnosť a v neposlednom rade bezpečnosť pre dieťa. Malo by ísť o koberce vyrobené z mimoriadne kvalitných materiálov, a to najmä prírodných, ako je napríklad bavlna či ovčia vlna. Oproti syntetickým materiálom ide o stopercentne bezpečnú a nezávadnú voľbu pre vaše dieťa, ktorá zároveň výborne udržuje teplo a je príjemná na dotyk.

Farbičky a vzory

Ak chcete dodať izbe osobitný nádych, zvoliť si môžete veselý pestrofarebný koberec s hravými motívmi, ktorý okamžite upúta pozornosť a zaujme na prvý pohľad. Dievčatá sa rozhodne potešia motívom s ich obľúbenými rozprávkovými princeznami a chlapci ocenia napríklad koberec v podobe autíčkovej dráhy, na ktorom sa môžu zároveň i hrať. Ak však chcete, aby izba pôsobila harmonickým a pokojným dojmom, na výber máte z množstva kusových kobercov s jednoduchým dizajnom, ktoré sa hodia k akémukoľvek nábytku. Pri výbere sa nebojte opýtať aj na názor tých najmenších. Je to predsa ich detské kráľovstvo, v ktorom sa majú cítiť príjemne.

Hravé tvary

Detské koberce disponujú okrem iného aj širokou paletou tvarov - od jednoduchých obdĺžnikových až po koberce v tvare zvieratiek, kvetiniek či obláčikov. Možností je nespočetne veľa. Nejde však len o dekoračný výstrelok. Rôzne tvary či farby nabádajú deti k rozvoju ich predškolských schopností.

Nezabúdajte na fakt, že deti sú neustále v pohybe a prekypujú množstvom energie. Majte na pamäti, že nech je koberec akokoľvek štýlový, pekný či príjemný na dotyk, dôležitá je jeho bezpečnosť. Dbajte preto na zabránenie jeho kĺzaniu po podlahe, napríklad použitím špeciálnej protišmykovej podložky, ktorá je dobrou prevenciou pred nechcenými zraneniami.

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ktoré zamestnania najviac škodia vašim zubom? Niektoré vás určite prekvapia!
Čo s prichádzajúcimi teplými dňami v okolí Banskej Štiavnice?
Tipy pre jarné upratovanie a výzdobu v záhrade
Čo nesmie chýbať vo vašej domácej posilňovni?
Ako nosiť dámske tenisky
Pohodlie a kvalita v jednoduchom dizajne
6 tipov, ako na rekonštrukciu okolia domu
Sesterstvo v znamení kolekcie SISTERHOOD: Je veľmi dôležité, aby sme sa ako ženy podporovali v našich snoch

Ďalšie články na podobné témy

Aký nábytok nesmie chýbať v žiadnej študentskej izbe?
Drevo ani zďaleka nepatrí len na retro schodištia
Tipy, ako zariadiť deťom peknú detskú izbu
Nanovo zariaďujete detskú izbu? Máme pre vás dobré rady, ktoré pri zariaďovaní oceníte
Ako pripraviť deťom záhradný priestor či dvor, ktorý budú milovať?
Aj vaša záhrada môže byť miestom vodného relaxu pre malých aj veľkých
Rám postele do manželskej spálne
Viete ako si spríjemniť bývanie s pomocou týchto jednoduchých dekorácií?