Ako vybrať koberec do detskej izby jednoducho a efektívne?
9. 11. 2021 | PR Servis

Ako vybrať koberec do detskej izby jednoducho a efektívne?

Oživte podlahu detskej izby vašich malých ratolestí pomocou hravých kobercov a dodajte tak priestoru veselý nádych. Koberec v detskej izbe zohráva nielen estetickú úlohu ale dôležitú rolu má aj z hľadiska praktického. Mäkký koberec si na lezenie, gymnastiku či hru obľúbia všetky deti, malé i veľké. Avšak vybrať ten správny nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Pri jeho voľbe vám pomôžu nasledovné rady.

Výber vhodného materiálu

Pri rozhodovaní sa, z akého materiálu by mal byť detský koberec vyrobený, je potrebné brať do úvahy aj nasledovné aspekty: jednoduchosť údržby a čistenia, životnosť a v neposlednom rade bezpečnosť pre dieťa. Malo by ísť o koberce vyrobené z mimoriadne kvalitných materiálov, a to najmä prírodných, ako je napríklad bavlna či ovčia vlna. Oproti syntetickým materiálom ide o stopercentne bezpečnú a nezávadnú voľbu pre vaše dieťa, ktorá zároveň výborne udržuje teplo a je príjemná na dotyk.

Farbičky a vzory

Ak chcete dodať izbe osobitný nádych, zvoliť si môžete veselý pestrofarebný koberec s hravými motívmi, ktorý okamžite upúta pozornosť a zaujme na prvý pohľad. Dievčatá sa rozhodne potešia motívom s ich obľúbenými rozprávkovými princeznami a chlapci ocenia napríklad koberec v podobe autíčkovej dráhy, na ktorom sa môžu zároveň i hrať. Ak však chcete, aby izba pôsobila harmonickým a pokojným dojmom, na výber máte z množstva kusových kobercov s jednoduchým dizajnom, ktoré sa hodia k akémukoľvek nábytku. Pri výbere sa nebojte opýtať aj na názor tých najmenších. Je to predsa ich detské kráľovstvo, v ktorom sa majú cítiť príjemne.

Hravé tvary

Detské koberce disponujú okrem iného aj širokou paletou tvarov - od jednoduchých obdĺžnikových až po koberce v tvare zvieratiek, kvetiniek či obláčikov. Možností je nespočetne veľa. Nejde však len o dekoračný výstrelok. Rôzne tvary či farby nabádajú deti k rozvoju ich predškolských schopností.

Nezabúdajte na fakt, že deti sú neustále v pohybe a prekypujú množstvom energie. Majte na pamäti, že nech je koberec akokoľvek štýlový, pekný či príjemný na dotyk, dôležitá je jeho bezpečnosť. Dbajte preto na zabránenie jeho kĺzaniu po podlahe, napríklad použitím špeciálnej protišmykovej podložky, ktorá je dobrou prevenciou pred nechcenými zraneniami.

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Wobenzym s nami už 30 rokov
Vianočné know-how: Ako prežiť sviatky bez ťažoby na žalúdku?
Poznáte alternatívny spôsob bývania? Čo to je a aké možnosti máte?
Ako na skvelú postavu? Toto je 6 dôležitých faktorov, ktoré viete ovplyvniť a pomôžu vám
Ako napísať list Ježiškovi moderným spôsobom
S akými zdravotnými problémami vám môžu pomôcť CBD produkty?
Ako uľaviť dieťaťu pri zápale nosohltanu, tzv. soplíkom?
Chcete, aby aj počas pandémie malo vaše dieťa dostatočné vzdelanie?

Ďalšie články na podobné témy

Drevo ani zďaleka nepatrí len na retro schodištia
Tipy, ako zariadiť deťom peknú detskú izbu
Nanovo zariaďujete detskú izbu? Máme pre vás dobré rady, ktoré pri zariaďovaní oceníte
Rám postele do manželskej spálne
Viete ako si spríjemniť bývanie s pomocou týchto jednoduchých dekorácií?
Ako pripraviť deťom záhradný priestor či dvor, ktorý budú milovať?
Oprášte svoj šijací stroj
Aké sedačky sú v súčasnosti najpopulárnejšie?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.