Ako vyčistiť špinavý matrac alebo sedačku?
29. 1. 2019 | Bohumila Vrbovská Ďurišová

Ako vyčistiť špinavý matrac alebo sedačku?

I keď to vonku tak nevyzerá, jar sa blíži, veľká noc s ňou a gazdinky už rozmýšľajú nad veľkým upratovaním. Naozaj nie je neskoro, ja som začala hneď po novom roku. U mňa doma mám mnoho skla a lakovanú kuchyňu, ktorá si pýta neustálu pozornosť, a nikdy nie som spokojná s bežným leštením. Ani ma to nebaví. Sedačka aj koberec v obývačke už si tiež pýtali zásah “vyššej moci”. A prišla spása v podobe paročistenia. U nás doma je teraz všetko čisté a voňavé. Ako vie paročistenie pomôcť aj vám?

Čo je paročistenie?

Ako názov vypovedá, je to hĺbkové čistenie parou o teplote 160°C pod tlakom 6 barov. Čistený povrch odmastí, hygienicky sterilizuje a neutralizuje pachy. Horúca para okrem vyčistenia odolnej špiny bez zbytočného “zamokrenia” čisteného objektu ako pri tepovaní a spolahlivo vyhubí a zničí roztoče, baktérie a alergény. Napríklad pri čistení automobilov je možné do auta nasadnúť už o hodinu.

paro-1_1548758733.jpg

Čo všetko sa dá vyčistiť parou?

V domácnosti vyčístite parou sedačky, vankúše, matrace, čalúnené stoličky, kreslá, koberce… Ja som bola spokojná. Najmä že to nemusím šúchať a nemám tam šmuhy. Perfektne vyčistíte i špáry napríklad na balkóne, dlaždičky. V aute vyčistíte sedačky, batožinový priestor, koberčeky, prahy, vnútorné sklá, tapacírovanie a stropy.

 paro-2_1548758733.jpg

Ak som vás pozitívne naladila a chcete si čistenie parou objednať aj vy, môžete tak pokojne urobiť na webe www.parocistenie.sk alebo na ich FB Paročistenie.

Profesionáli urobia komplikovanú robotu za vás, radi vám poradia, pomôžu, všetko vysvetlia. Ja som sa trocha hanbila za ocikaný matrac po dieťati, ktorý mi nešiel dobre vyčistiť, ale zistila som, že je to naprosto bežné znečistenie v domácnostiach, o pár minút boli matrace ako nové a špeciálnym prípravkom bol neutralizovaný prípadný zápach.

paro-3_1548758733.jpg

Čistiť celý byt paročistením stačí cca 2x do roka. Nechajte si spraviť cenovú ponuku, poprípade sa popýtajte na všetko, čo vás zaujíma. Určite budete spokojné, tak ako ja.

Ilustračné foto: Pixabay, archív firmy. 

Bohumila Vrbovská Ďurišová

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, podporuje ŽENY na ceste ku ZMENE.  Miluje kvalitnú pleťovú kozmetiku a má slabosť pre pekné kabelky. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autora Bohumila Vrbovská Ďurišová

9 tipov pre podnikanie a pasívny príjem pre ženy v roku 2024
Aké sú najlepšie tipy na udržanie zdravej a mladistvo vyzerajúcej pleti pre ženy nad 40 rokov?
Prečo sa oplatí mať účet na LinkedIn?
Roseteddy a Darčekové krabičky sa spojili
Oplatí sa odporúčanie či priamy predaj kozmetiky?
Čo som spravil pre iných?
HydrALOE letné osvieženie a zdravý pitný režim
Čo potrebuje pleť po štyridsiatke? Ako zabrániť starnutiu pleti?

Ďalšie články na podobné témy

Aby klasické sobotné upratovanie nebolo pre vás nočnou morou!
Čistota v kuchyni alebo na ktoré miesta sa najviac zamerať?
TIP Čistota bez kompromisov
Čo všetko zahŕňa vianočné upratovanie kuchyne?
Poznáte tieto spôsoby, pomocou ktorých si môžete vypestovať vlastné potraviny vo svojom byte?
Prečo sa oplatí používať ekologické čistiace prostriedky a aké sú ich výhody?
Ako sa efektívne zbaviť roztočov v domácnosti
Viete, ako správne prať posteľnú bielizeň, vankúše či uteráky?